Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: iti » 26 cze 2019, 9:40

Chyba rusza kolejna inwestycja mieszkaniowa na Prądniku Czerwonym w Krakowie - Ułanów 64D, a stawia ja deweloper Dom-Bud, czyli firma ze sporym już doświadczeniem w naszym mieście. Jak się Wam podoba takie budownictwo i ta okolica, kupowalibyście tam mieszkania? Z jednej strony, nie jest to jakoś bardzo daleko od centrum, ale jednak do komunikacji publicznej, to trzeba się kawałek przejść, chyba przez Ułanów jeździły jakieś autobusy, ale dużo ich tam chyba nie ma, choć też spacer do Ronda Młyńskiego nie powinien być tu specjalnym problemem.


Mieszka1.0
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, 9:56

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: Mieszka1.0 » 26 cze 2019, 10:06

„Krzywe” mieszkania za prawie 10 tys/ m2? :?

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: Nowy » 26 cze 2019, 10:31

Faktycznie, rusza tam budowa chyba sporego budynku, jeżeli chodzi o lokalizację Ułanów 64D, to moim zdaniem jest całkiem nieźle, bonusem jest tu dla mnie bliska odległość terenów zielonych po dawnym lotnisku, w sąsiedztwie zabytkowego pasa startowego. Co więcej nie jest stamtąd daleko do biurowców na Prądniku Czerwonym, w okolicy Ronda Barei, blisko do biurowców w sąsiedztwie Ronda Młyńskiego itp.

Obrazek
Wizualizacje: deweloper Dom-Bud

Jeżeli chodzi o sam budynek, to widać, że projektowała go chyba ta sama pracownia, która odpowiada za inwestycję na Głowackiego, też dewelopera Dom-Bud. Podobne kolorowe panele na balkonach. Moim zdaniem nie jest to jakieś bardzo urodziwe i można się bardziej postarać, ale też nie jest źle. Za to podobają mi się wysokie okna, które chyba są też wyjściami na balkon.

Obrazek
Wizualizacje: deweloper Dom-Bud

Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań na Prądniku Czerwonym w Krakowie w inwestycji Ułanów 64D, to ceny od 8 600 złotych za metr kwadratowy, do 9 600 złotych, więc nie jest jakoś specjalnie tanio, choć w też w mojej opinii, ta okolica jest całkiem ciekawa i relatywnie blisko do centrum, choć na tramwaj jednak kawałek. Mieszkania chyba jednak nie wszystkie takie znów krzywe, układy całkiem niezłe niektóre, są też mieszkania z antresolami. Deweloper Dom-Bud opinie ma też chyba niezłe, nie przypominam sobie jakichś ich wtop większych. A może ktoś jeszcze podzieli się na forum tym, co myśli o tej inwestycji?


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: kwk » 26 cze 2019, 10:31

Mieszka1.0 pisze:„Krzywe” mieszkania za prawie 10 tys/ m2? :?

Co oni tam wymyślili :shock: ktoś znalazł jakiekolwiek sensowne mieszkanie (niezależnie od abstracyjnej ceny)?

Michal42
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2018, 16:19

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: Michal42 » 26 cze 2019, 13:58

Ktoś w Dom-budzie chyba czyta komentarze z tego forum (z którymi nie do końca się zgadzam), odnośnie zatrzymania się ze stylistyką w ubiegłym stuleciu i postanowił wkroczyć w nowy wiek z przytupem. Jak dla mnie można było spokojnie zrezygnować z tych kolorowych paneli, ale z nimi też tragedii nie ma. Zdecydowali się iść za modą na duże okna i może się to podobać, choć do mnie aż tak nie przemawia. Przynajmniej mają jednolity format i nie zapowiada się na sytuację jaką spotkałem ostatnio u znajomego, który kupił jedną z ostatnich inwestycji innego dewelopera gdzie okna super prezentowały się na elewacji ale ich kształt z wewnątrz wymuszał albo montaż rolet na pół szyby albo przesłanianie nimi częściowo ściany.

kwk pisze:Co oni tam wymyślili :shock: ktoś znalazł jakiekolwiek sensowne mieszkanie (niezależnie od abstracyjnej ceny)?


Jak dla mnie, po dwa mieszkania (te bardziej prostokątne) w wysuniętej części (np. 21 i 22) oraz środkowe w głównej (np. zarezerwowane 18) są nawet w porządku. Nie mogę sobie jednak jakoś całościowo wyobrazić tego budynku i jego umiejscowienia w przestrzeni więc nie wiem jak z widokami z okna.

Wbrew pozorom dostrzegam spójność projektu (jak ma być krzywo, to wszystkim po równo :P) przez co uniknięto wciskania nie do końca wymiarowych mieszkań, byle blok miał ciekawy kształt.

annieoki
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2018, 9:34

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: annieoki » 26 cze 2019, 14:20

Jak zrobią linię Meissnera - Mistrzejowice, to do tramwaju będzie już całkiem blisko :) Wcześniej oczywiście będą oddane te mieszkania, ale przynajmniej jest pewność, że ten tramwaj w końcu powstanie, może za jakieś 5 lat?

kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: kasik » 26 cze 2019, 15:02

Michal42 pisze:Nie mogę sobie jednak jakoś całościowo wyobrazić tego budynku i jego umiejscowienia w przestrzeni więc nie wiem jak z widokami z okna..


Ten blok chyba będzie jakoś tak usytuowany więc na zachód widok na bloki przy Pszona i na południe tez jakies wiezowce, ale chyba w odpowiedniej odległości.
Poza tym raczej niska zabudowa

Obrazek

Wg mnie lokalizacja całkiem fajna, i niedaleko do przystanków MPK

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: kwk » 26 cze 2019, 17:34

Michal42 pisze:Jak dla mnie, po dwa mieszkania (te bardziej prostokątne) w wysuniętej części (np. 21 i 22) oraz środkowe w głównej (np. zarezerwowane 18) są nawet w porządku.


21 - ta kuchnia nie będzie ciemna?
18 - ta skosna sciana w sypialni?

troche malo jak na taka liczbe mieszkan ;)


Michal42
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2018, 16:19

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: Michal42 » 26 cze 2019, 17:55

kwk pisze:21 - ta kuchnia nie będzie ciemna?

Podejrzewam, że ta ścianka i drzwi przy kuchni to tylko "propozycja aranżacji" i deweloper sam jej nie stawia (a jeśli już to za dopłatą). Wielu tak robi (i Dom-bud nie jest wyjątkiem) między innymi by obejść przepisy dotyczące minimalnego poziomu oświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym.

kwk pisze:18 - ta skosna sciana w sypialni?

Akurat ta ściana (naprzeciwko łóżka) to ta najmniej ustawna w sypialni, o ile nie ma się do dyspozycji 20m2 więc byłbym w stanie to zaakceptować (pod warunkiem wstawienia w kąt szafy na wymiar). Bardziej kłuje mnie w oczy kąt w salonie gdzie stoi telewizor. No prysznic w łazience też nie ma 90°. Więc przyznaję rację za całokształt.

kwk pisze:troche malo jak na taka liczbe mieszkan ;)

Szukałem "jakiekogolwiek" mieszkania, nie miało być ich dużo ;)

buda
Posty: 360
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Inwestycja Ułanów 64D Kraków - Dom-Bud - opinie na forum (Prądnik Czerwony)

Postautor: buda » 03 lut 2020, 20:37

Trochę małe balkony są - 6 metrów. I na tym osiedlu nie ma żywcem gdzie zaparkowac, trzeba by kupić od razu wystarczająca ilość miejsc garażowych. Ok. 200 m dalej jest prywatny placyk pod chmurką i zdaje się za 150 zł / mies można parkowac. Są w bezpośredniej bliskości szkoły, podstawowe 128 i 114, liceum nr 23 i szkoły Pijarów. Bliziutko jest duzy ośrodek zdrowia. Do Areny na piechotę ok. 25 minut.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości