Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 24 lip 2019, 10:50

Niezła reklama Piasta Towers w tym artykule :)


bor
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2019, 0:42

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: bor » 24 lip 2019, 11:02

marcinkr pisze:Niezła reklama Piasta Towers w tym artykule :)

Ha ha też na to zwróciłem uwagę :D

marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 24 lip 2019, 12:31

Orientuje się ktoś może:

1. Dokąd prowadzi ta droga na północnej stronie budynku (żółta strzałka)? (jest ona i obecnie i prowadzi do jakichś czerwonych budynków tajemniczego blaszaka - zazn. na żółto). Zgodnie z planem inwestycji - czerwone budynki mają zniknąć, ale ten tajemniczy blaszak dalej jest. Co więcej, MPZP zakłada nawet wyjazd z sygnalizacją stamtąd w przyszłości, co to tak ważnego? :/

2. Co to za niebieski obiekt zaznaczony na niebiesko dość wyraźnie na mapie?

3. Miejsca parkingowe od zachodniej strony (na czerwono) nie mają zniknąć? Nie przewiduje ich MPZP

Obrazek

Droga do tajemniczego blaszaka:
Obrazek


bor
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2019, 0:42

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: bor » 24 lip 2019, 14:41

Kontaktowałem się z deweloperem i mam parę ciekawych informacji:
ad. 1. Ten tajemniczy blaszak to jest wiata i będzie rozbierana w ramach prac rozbiórkowych :)
ad. 2. Ten punkt zaznaczony na niebiesko to stacja trafo.

a poza tym dowiedziałem się, że:

3) kwestia dostaw do Biedronki nie powinna być uciążliwa ze względu na zlokalizowaną wewnątrz zamykaną strefę dostaw. Auto wjeżdża do budynku przez osobną bramę, parkując bezpośrednio przy rampie rozładunkowej.

4) będzie możliwość zamontowania klimatyzacji do mieszkania - akty notarialne będą zawierać zgodę na montaż klimatyzacji po odbiorze mieszkania.

marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 24 lip 2019, 14:54

bor pisze:3) kwestia dostaw do Biedronki nie powinna być uciążliwa ze względu na zlokalizowaną wewnątrz zamykaną strefę dostaw. Auto wjeżdża do budynku przez osobną bramę, parkując bezpośrednio przy rampie rozładunkowej.
4) będzie możliwość zamontowania klimatyzacji do mieszkania - akty notarialne będą zawierać zgodę na montaż klimatyzacji po odbiorze mieszkania.

@4 a wiesz może czy okna będą okna trójszybowe lub mógłbyś uzyskać taką informację? To jest dużo cenniejsza informacja
@3 To teraz mnie zaskoczyłeś. Przez jaką osobną bramę, gdzie ona będzie zlokalizowana?
Ja byłem na Lipskiej i dostałem informację, że rampa (na czerwono) będzie zaraz przy wjeździe do garażu podziemnego, gdzie nie widzę żadnego innego dojazdu, jak tą drogą z mieszkańcami i klientami Biedro (zielona strzałka).
Swoją drogą to jest lekko kolejny absurd - gdzie taki tir będzie się tam łamał między samochodami klientów i jak - wtedy mieszkańcy nie będą mogli wyjechać?

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

bor
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2019, 0:42

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: bor » 24 lip 2019, 15:07

@3 tutaj chodzi o bramę wjazdową. Osobna brama, że osobno będzie brama garażowa, a osobno brama wjazdowa do rampy.
Coś takiego, jak zamieściłeś, ale chyba strzałki w ten sposób:
111.png
111.png (129.37 KiB) Przejrzano 5520 razy


Taka ciężarówka wjedzie w całości do tej bramy i z tego co wiem, to się brama wjazdowa zamknie i przez to nie będzie to uciążliwe, ani nie będzie nic blokować.

@4 oj, nie wiem. Wyślę maila i się może czegoś dowiemy.

Ensaladera
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2019, 16:11

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: Ensaladera » 24 lip 2019, 15:24

A czasem nie jest tak, że ten żółty wjazd z poprzednich zdjęć to właśnie ta strefa dostaw i taka będzie jego funkcjonalność po wybudowaniu bloku?
Załączniki
2019-07-24 15_19_33-Mapy Google.jpg
2019-07-24 15_19_33-Mapy Google.jpg (229.14 KiB) Przejrzano 5512 razy

marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 24 lip 2019, 15:31

Nie @Ensaladera - z tamtej strony będą śmietniki i dojazd do nich - wjazd na pewno od strony wschodniej.
Ale wracając do kwesti żółtej strzałki - jeżeli rozbierają tego blaszaka to po co ta droga tam będzie? Dokąd będzie prowadzić?

Okej, teraz łapię. Wystarczyło przyjrzeć się rzutom dostępnym na stronie.
Obrazek

Co do okien to pisałem już maila - raczej będzie to stolarka 3-szybowa co jest na plus.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2020, 18:58 przez marcinkr, łącznie zmieniany 2 razy.


bor
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2019, 0:42

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: bor » 24 lip 2019, 15:51

Ja pisałem do Pana Tomasza to szybko uzyskałem odpowiedź.
Odnośnie okien to:
"Wszystkie okna spełniać będą odpowiednie normy w zakresie izolacyjności akustycznej i dopasowane będą do lokalnych uwarunkowań. Odpowiednie parametry stolarki można uzyskać różnymi sposobami (np. większa grubość zestawu szybowego, trzecia szyba) - decyzja o wyborze konkretnych okien zapadnie po wyborze generalnego wykonawcy inwestycji."

marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina (Mistrzejowice) - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 24 lip 2019, 15:53

Hm, na jaki mail pisałeś? Od godz. 9 nie otrzymałem odp po zadaniu pytania przez formularz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 40 gości