Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 722
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: Master » 27 lip 2019, 13:38

Jest jeszcze jedna opcja, jeżeli kogoś interesują bliźniaki lub domy jednorodzinne w Krakowie - Apartamenty Rzepichy na Zwierzyńcu. Inwestycja raczej kameralna, bo chyba wszystkich mieszkań ma tam być ok. 20, więc niewiele. Zastanawiam się czy to jeszcze jest Kraków, czy może już Olszanica, na pewno jest z tego miejsca kawałek do centrum, ale chyba jest tam też sporo zieleni. Jakie macie opinie o tej lokalizacji, będzie stamtąd dobry dojazd w stronę centrum? Poza tym zastanawiam się jaki deweloper stoi za tym projektem, kojarzy ktoś może i czy mają jakieś doświadczenie w realizowaniu tego rodzaju projektów?


Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: Meerows » 29 lip 2019, 10:31

Ja byłam obejrzeć inwestycję i bardzo mi się podobała ; )
Jest 18 mieszkań (3 bloki po 6 mieszkań) + 2 domki jednorodzinne. Do centrum faktycznie jest kawałek, dojazd Królowej Jadwigi - myślę że w godzinach szczytu min. pół godziny samochodem.
Okolica jest zielona i spokojna, blisko do przystanku autobusowego.

kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: kasik » 30 lip 2019, 9:13

Miejsce jest urokliwe.Fajny widok na wzgórza przy końcu działki.
Sporo miejsc do spacerów po lesie.Blisko Zoo i obserwatorium, kopiec Piłsudskiego.
Wszytko to w odległościach spacerowych
Blisko przystanek autobusowy.
Spokojna okolica pomiędzy domami.

Czasami gdy wieje od zachodu słychać autostradę zwłaszcza zimą gdy nie ma liści.
Kawałek do najbliższego sklepu ( 500m) a większy Jubilat dopiero przy rondzie chełmskim(1.5km)- powrotna droga mocno pod górę;)
Jak na wsi a jednak jeszcze miasto.Blisko lotnisko i wyjazd na obwodnicę.
Sporo plusów jednak do mnie nie przemawiają układy mieszkań (wąskie).
No i cena jak na szeregówkę bez garażu dosyć wysoka.


Master
Posty: 722
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: Master » 30 lip 2019, 11:33

Jeżeli chodzi o same budynki, to wyglądają one całkiem dobrze, przynajmniej mi się podobają i jeżeli takie miałyby być też w rzeczywistości, to mogą być kiedyś Apartamenty Rzepichy całkiem ładnym osiedlem mieszkaniowym. Mnie przynajmniej się podoba.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper KKD Wola

Jeżeli chodzi o lokalizację, to ostrożnie podchodzę do takiego ni to miasa ni to wsi, bo może się okazać, że nie ma to ani zalet miasta, ani zalet wsi, ale równie dobrze może to iść także w drugą stronę. To, że okolica jest zielona, blisko do Lasku Wolskiego, to super sprawa. Ale jak tam jest np. z infrastrukturą rodzinną, jest szkoła, są jakieś place zabaw, przedszkola? Ktoś podzieli się opiniami o tym, jak to wygląda w przypadku tej inwestycji i lokalizacji? Myślicie, że da się tam mieszkać nie używając na co dzień samochodu w celach dojazdowych?

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: pozdro » 30 lip 2019, 12:03

Nie wiem co w tym ładnego wygląda jak zwykłe domy dzielone prze kilka osób. Dla mnie porażka. W domu to można samemu mieszkać, a nie że tak w tyle osób. Zero prywatności. Apartament w bloku to przynajmniej jakoś wyglada i nadaje się do zamieszkania wielu osób. a tutaj? Shareowanie domu przez kilka osób to dla mnie troche słaba opcja. Wychodzą na ten super taraz i sobie podaję rękę z sąsiadam. Totalnie nie funkcjonalne.

kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: kasik » 30 lip 2019, 14:35

Szkoły podstawowe są na Bielanach i na al Modrzewiowej- do 5 min samochodem. Pozostałe już dalej w kier centrum.
Place zabaw widziałam ze 2- jeden przy samym rondzie Chełmskim a drugi ciut dalej w kierunku Olszanicy, malutkie.
Widziałam kilka przedszkoli,ale głownie prywatne.

W tej chwili jest na ukończeniu nowy Smoczy Skwer w Parku Decjusza.Wygląda świetnie.
Dodatkowo przy Kasztanowej właśnie nad wspomnianym parkiem otworzone zostało takie centrum nie wiem jak to nazwać rozrywki dla dzieci -Wola Park.Jakieś zjeżdzalnie, park linowy, ścianki wspinaczkowe.

Ja mam sentyment do Woli, mnie się tam bardzo podoba i wizualnie i klimat, spokój.

Są fajne restauracje dużo zieleni, dobre połączenie MPK z centrum.
Dużo osób spaceruje wzdłuż Rudawy i biega aż do Błoń

Kiepskie drogi, może się to kiedyś zmieni.

Adamczyk
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:55

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: Adamczyk » 09 wrz 2019, 11:14

Ktoś już odwiedził biuro sprzedaży? Negocjował cenę? Szukam czegoś w zielonym otoczeniu, bardziej na obrzeżu miasta.

kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Apartamenty Rzepichy Kraków / domy i bliźniaki - opinie na forum

Postautor: kasik » 09 wrz 2019, 17:47

Byłam ostatnio w okolicy i jest coś na co wcześniej jakoś nie zwrócilam uwagi- ogromny słup wysokiego napięcia w samym środku inwestycji.Budowa idzie pełną parą ale ten słup kiepsko wygląda.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Tuzinek i 51 gości