Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: iwan » 22 sie 2016, 0:46

Jeszcze jeden ciekawy projekt mieszkaniowy, który pewnie kojarzy każdy, kto od czasu do czasu przejeżdża ulicą Bora Komorowskiego :) Chodzi o Osiedle Akademickie od Akopol Kraków, czyli dewelopera będącego spółką należącą do Politechniki Krakowskiej. Jak widać na zdjęciach, budowa nowych bloków jest już bardzo zaawansowana, a powstają one obok akademików Politechniki :) Choć dla niektórych osób takie sąsiedztwo może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę zamiłowanie studentów do grillowania i zabawy na świeżym powietrzu ;)

Obrazek

Jeżeli chodzi o projekt tej inwestycji, to można go zobaczyć powyżej i trzeba przyznać, że raczej nie powala formą oraz kolorystyką. W zasadzie pasuje do reszty osiedla, choć trzeba przyznać, że już coraz rzadziej buduje się w ten sposób i takie bloki kojarzą się bardziej z latami 90, a nie tym, co stawia się współcześnie :idea: No i jest dosyć kolorowo, żółto, zielono i pomarańczowo. No i jeszcze skośne dachy, je coraz rzadziej się spotyka, choć być może jest to dobre rozwiązanie, i może część mieszkańców będzie miała dostęp do strychu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Nowy » 29 paź 2017, 22:19

Wygląda na to, że kolejny etap Osiedla Akademickiego jest już niemal gotowy i wkrótce pewnie przyszli mieszkańcy zaczną odbiory nowych mieszkań od dewelopera Akopol, na co na pewno czekają :) Wiadomo coś o tym, jakie terminy zostały tu wyznaczone :?: Ciekawi mnie, jakie będzie tu oddziaływanie ul. Bora-Komorowskiego na mieszkania, czy będzie w nich głośno od ulicy itp.

Obrazek

Plusem osiedla jest chyba to, że blisko znajduje się nowo otwarta Galeria Serenada w Krakowie, czyli mieszkańcy osiedla Akademickiego wreszcie będą mieli gdzie robić zakupy, bo jak na razie w jego bezpośrednim sąsiedztwie, nie było wielu lokali usługowych oraz większych sklepów, tylko kilka małych spożywczaków.

Obrazek

Są tu może mieszkańcy Akademickiego i mogą napisać jakieś opinie o tym, jak się tam mieszka i wrzucić je na forum :?: O ile lokalizacja jest niezła, dobrze skomunikowana z resztą Krakowa, to zastanawiam się czy miasteczko studenckie Politechniki Krakowskiej nie jest przypadkiem uciążliwym sąsiedztwem, jak myślicie, może ktoś się wypowie w tym temacie :?:

niby_ja
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:41

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: niby_ja » 31 paź 2017, 12:16

Mieszkam na osiedlu Akademickim. Jeśli chodzi o sam fakt mieszkania - jako mieszkania to nie narzekam. Najgorszą rzeczą jest fakt, że na przystanek przy ul. Bora Komorowskiego lub do sklepów na Oświecenia oraz wspomnianej galerii Serenada trzeba obchodzić całe osiedle dookoła a nie da się dojść od górnych bloków. Ogólnie byłoby to możliwe lecz praktycznie uniemożliwia to jedno wielkie błoto. Pan prezes obiecywał, że po postawieniu bloku nr 9 sytuacja się zmieni. Ale jak się okazało nie była to prawda, gdyż teren Akopolu kończy się... 3 metry od wejścia do klatki wysoką skarpą :evil: a co za tym idzie dalej będziemy chodzić w błocie po kostki. Nie zazdroszczę też mieszkańcom 9, którzy w przypadku dużych opadów deszczu będą mieli wodospady spływające z tej skarpy pod drzwi klatek. A do tego dochodzą jeszcze informacje, iż budowa nowego bloku nr 8 spowoduje, że cały ciężki sprzęt budowlany będzie jeździł przez główną drogę osiedla. Budowa będzie trwała ok. 2 lat więc nietrudno wyobrazić sobie jak ta droga będzie wyglądała. Mam tu na myśli nie tylko jej stan techniczny ale również błoto, które będzie na niej leżało a pochodzące z kół samochodów. Nikt nie wmówi mi, że nie będzie tak źle. Wystarczy spojrzeć co się dzieje przy okazji budowy 9 na trasie dojazdu do niej. Do tego dochodzą aspekty związane z bezpieczeństwem dzieci bawiących się na terenie osiedla. Problem jest również z miejscami parkingowymi, gdyż na terenie osiedla parkują i będą parkować pracownicy budowy. A miało być inaczej .... tak przynajmniej obiecywano. Na chwilę obecną już dawno osiedle miało być skończone, miało być fajne dojście do przystanku na Oświecenia, do parku na Tysiąclecia... No cóż, w przypadku tej firmy sprawdza się powiedzenie "uwierz w to co masz teraz a nie w to co ma być później"...


pipi
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:01

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: pipi » 16 lis 2017, 20:39

Blok numer 9 ma zostać oddany do użytku w okolicach lutego/marca 2018. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma dokładnej informacji kiedy to nastąpi. Akopol podobno podpisuje na ten moment pierwsze umowy z potencjalnymi mieszkańcami (jeszcze 75% mieszkań nie zostało sprzedanych).

@niby_ja Zaczęłam się interesować tą inwestycją. Możesz pogłębić temat wyjścia z osiedla? Wydaje mi się, że blok numer 9 ma świetne dojście do najbliższego przystanku (poza działką, na której został wybudowany blok leżą spore płyty betonowe). O ile nie zostanie ogrodzony, a z tego co wiem nie ma raczej tego w planach, dojście do Bora Komorowskiego nie jest zagrożone.

Drugie pytanie, czy to faktycznie teren zalewowy? Jak wyglądają piwnice/garaże bo obfitych opadach? Dysponujesz jeszcze jakimiś kluczowymi uwagami/wskazówkami/przestrogami dla potencjalnego nabywcy? Będę wdzięczna!

niby_ja
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:41

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: niby_ja » 23 sty 2018, 13:16

Mamy koniec stycznia i jak widać na budowie daleko jej jeszcze do oddania. Mieszkań jest bardzo dużo wolnych. Płyty rzeczywiście są ale zostały położone tylko dlatego, że powstała tamtędy droga dojazdowa dla samochodów budowy. Po jej zakończeniu płyty zostaną zabrane i będzie jedno wielkie błoto. I nie daj sobie wmówić, że tak nie będzie, bo tak jak pisałem mnie również obiecywano, że będzie bezproblemowe dojście a potem - już po zakupie - że w sumie to nie ich teren i nie mogą nic zrobić. Ale przecież naokoło osiedla można dojść na przystanek :lol: . Tak jak pisałem teren akopolu kończy się przy skarpie przed klatkami, więc płyty leżą w chwili obecnej nie na ich terenie. Jeśli chodzi o teren to w żadnym wypadku nie jest on zalewowy. Nawet przy potężnych ulewach nie ma wody w garażach i w pomieszczeniach z komórkami. Ja pisałem, że może być problem z powodu tej skarpy bo ilość wody z niej spływająca może już zagrażać klatkom. Ale to jest tylko mój punkt widzenia. Ostatnio jeszcze dochodzą słuchy, że Akopol ma zamiar wydzielić miejsca parkingowe na terenie osiedla i będą one sprzedawane. Jeśli kogoś stać to kupi, jeśli nie to już na osiedlu raczej nie zaparkuje. Bo chyba jest jasne, że miejsc jest mniej niż mieszkań. A nawet niektóre (te za ogrodzeniem po lewej stronie przy budowanym bloku nr 9) zostały zrobione aby można było oddać blok nr 7 a zaraz potem odgrodzono je i położono na nich płyty dojazdowe do budowy. Teraz pewnie będą liczone jako te przynależne do bloku nr 9. Nikt nie patrzył na to, że 7 została zamieszkana i pojawiło się dużo nowych samochodów i nie miały one gdzie parkować. Ja wiem, że przed 9 jest kawałek miejsca gdzie będzie zrobiony parking ale należy zauważyć, że nie jest on taki duży jak na wizualizacji a przed 8 która będzie dopiero budowana nie ma kompletnie miejsca na parking. Swoją drogą zaczynam się zastanawiać w jaki sposób oni chcą 8 wybudować skoro tych miejsc parkingowych na osiedlu naprawdę już nie ma.... A miało być tak fajnie.

maxbornx
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2018, 19:23

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: maxbornx » 03 lut 2018, 19:29

Witam

Mam pytanie odnośnie bloku nr 9 jak wygląda kwestia gruntów a dokładnie jest to wieczyste użytkowanie czy własność gruntów?
Jeszcze mam jedno pytanko jak wygląda kwestia łącz internetowych kto obsługuje wcześniejsze budynki mógłby się wypowiedzieć ktoś kto mieszka? Bo czytałem że są problemy z internetem.

mieszkanie198
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:39

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: mieszkanie198 » 23 maja 2018, 11:51

Z przykrością muszę stwierdzić, że jestem mieszkańcem osiedla Akademickiego w Krakowie.
Dlaczego z przykrością ? otóż historia jest prosta.

Uważam, że Akopol firmowany przez Politechnikę Krakowską oszukał mnie przy zakupie mieszkania.

Poprzedni prezes finalizując z nami transakcję zakupu mieszkania obiecywał nam, że osiedle będzie ogrodzone (nic w tym temacie po 6 latach nie wiadomo), że miejsca parkingowe będą bezpłatne i przy każdym nowym bloku będzie mnóstwo nowych miejsc parkingowych (i to największe kłamstwo ponieważ wraz z zakończeniem budowy nowego bloku nr 7 okazało się, że nie ma nowego parkingu. Teraz kończy się budowa kolejnego bloku nr 9 i są miejsca ale do sprzedaży.

Co ciekawe okazało się po kilku latach od zakupu, że bezpłatne parkingi od strony zachodniej (największy parking) zostaną również sprzedane ponieważ Akopol kupił na własność drogę i zamierza na tym zarobić. Tak więc mieszkańcy, którym nie dane było wykupić garażu zostaną z niczym.
Sprzedaż ma się odbyć w formie licytacji czyli kto da więcej ten będzie miał miejsce co jest kolejnym skandalem i żerowaniem na ludziach, którzy zaufali Akopolowi i Politechnice, które to gwarantowały, że będą robić wszystko aby mieszkańcom żyło się lepiej. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że informacja o sprzedaży miejsc pojawiła się gdy wspólnoty sfinansowały szlaban przy wjeździe. Czyli zapłaciliśmy za coś co w ogóle nie będzie przydatne.

Uważam, że zostałem nabity w butelkę lub jak kto woli oszukany poprzez kłamstwa szerzone przez Akopol w momencie zakupu mieszkania.

Teraz po 6 latach doświadczeń z tym deweloperem stwierdzam, że nigdy nie zdecydowałbym się na zakup mieszkania na tym osiedlu.

kacperek1
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2018, 21:49

Stawki opłat za użytkowanie wieczyste w Krakowie na Osiedlu Akademickim

Postautor: kacperek1 » 06 lip 2018, 19:35

Witam chciałam zapytać jak wygląda użytkowanie wieczyste na tym osiedlu czy to są wysokie stawki czy nie...i jak się mieszka na tym osiedlu na dzień dzisiejszy


megi
Posty: 737
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: megi » 08 lip 2018, 18:47

kacperek1 pisze:Witam chciałam zapytać jak wygląda użytkowanie wieczyste na tym osiedlu

Wszystko wskazuje na to, że użytkowanie wieczyste niedługo zacznie przechodzić do przeszłości, choć jednak będzie trzeba za to zapłacić stosowną opłatę. Pytanie czy ludzie będą w stanie się zorganizować i wykupić ziemię w użytkowaniu wieczystym.

moje_m2
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:55

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: moje_m2 » 16 lip 2018, 14:05

A czy ktoś orientuje się kiedy będą możliwe odbiory mieszań/kluczy w bloku nr 9? W Akopolu cały czas przesuwają terminy i wymyślają kolejne niestworzne historie na temat problemów "niezależnych od nich". Niedługo dowiemy się, że nawet do grudnia właściciele nie odbiorą kluczy do swoich mieszkań... Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Jak wyglądały w ogóle odbiory w poprzednich budynkach? Czy ktoś miał już jakieś problemy w tej kwestii? Dzięki za info! :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 46 gości