Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Jaro
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:43

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Jaro » 05 lis 2019, 14:04

Nie napisałem o północnej ścianie osiedla.
Na akopolowskim planie osiadła widać pozaznaczane drzewa. W rzeczywistości ich nie ma. Akopolowcy podwykonawcy rozjeździli maszynami działki okoliczne i zrobili krajobraz księżycowy na północy osiedla, ale gdy mieszkańcy mówią o zbudowaniu chodnika do przystanku, to Akopol im na to, że to działki prywatnych właścicieli i on nie może tam nic robić/zbudować. Czyli rozpierduchę mogli zrobić, ale ogarnąć po sobie już nie mogą. Radny Kuba Łoginow próbuje przekonać władze miejsce do inwestycji w budowę chodnika, ale to jest kwestia długiego okresu czasu (o ile uda się to w ogóle zrobić z funduszy miejskich/dzielnicowych).
Kończąc: jeżeli masz wózek dziecinny, to na przystanek autobusowy idziesz na dół osiedla wychodzisz przy szlabanie koło Kwadratu a potem wzdłuż ogrodzenia akademików politechniki pod górkę. Czyli: mieszkasz 30 metrów od przystanku autobusowego a jedziesz na około kilkaset metrów. W tym ostro pod górkę.
Jeśli planujesz rozmowy z Akopolem, to jedna zasada: "nic na gębę". Wszystkie wyjaśniania, odpowiedzi na niejasności muszą być spisane na papierze i podpisane przez przedstawiciela Akopolu. Obietnic o planach i świetlanej przyszłości wysłuchało już kilkuset ludzi. I nie mają nic tego...


drzewo_z_betonu
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:13

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: drzewo_z_betonu » 05 lip 2021, 22:29

Dlaczego okna balkonowe mają taki dziwny układ że jedno w środku jest do ziemi a dwa po bokach krótkie? Już zazwyczaj się buduje podwójne do ziemi w nowoczesnym budownictwie, nawet potrójne. Szkoda że tak popsuli.. :shock:

Jaro
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:43

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Jaro » 06 lip 2021, 9:23

To nie jest nowoczesne budownictwo. Rozwiązania (i prawdopodobnie plany) są sprzed kilkunastu lat. Dlatego kupując mieszkanie trzeba przejrzeć dokładnie plany i nie brać nic domyślnie ("tak się teraz robi, więc na pewno tak to zrobili") ani "na gębę" ("to się sprawdziło przy poprzednich blokach i jest najlepsze"). A balkony są "nieustawne": gdybym mógł, to bym dobudował pasek 20 cm "na zewnątrz". A rozwiązania ogólne: niby osiedle wybudowane na lekkim zboczu (wiec bezpiecznie), ale gdy przyjdą mocne burze, to woda wlewa się do klatek i garaży. Da się nawet taką prosta sprawę spieprzyć...


Weronika23
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2021, 9:37

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Weronika23 » 20 wrz 2021, 9:42

Dzień dobry,
Chciałabym kupić mieszkanie na os Akademickim.
Jak tam się mieszka?
Jak bloki?
Myślę o kupnie mieszkania w bloku 8.
Zastanawia mnie fakt dlaczego tak długo sprzedają te mieszkania ,gdzie przeważnie jeszcze nie ma dziury w ziemi a wszystkie mieszkania są sprzedane

robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: robcio » 20 wrz 2021, 12:48

Może dlatego, że cena jest jak wszędzie (historycznie mieszkanie były tu zawsze trochę tańsze niż szeroki rynek), a obok sąsiedztwo akademików, klubu studenckiego, pasa startowego starego lotniska, dodatkowo taka sobie infrastruktura w najbliższej okolicy, blokowana pojazdami mało obecnie używana pętla autobusowa to tez nie jest atut.
Ktoś tu słusznie podnosił, że to nie jest nowoczesne budownictwo, dodatkowo opinie o deweloperze (buduje chyba tylko to osiedle) nie są kryształowe.

To wszystko składa się na średnia atrakcyjność moim zdaniem, a to z kolei ogranicza zainteresowanie.

NeVeS
Posty: 474
Rejestracja: 09 cze 2020, 8:21

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: NeVeS » 20 wrz 2021, 17:21

Mieszkałem tam trochę, i jak się nie ma samochodu, za tą cenę jest w porządku. Gorzej jak ma się samochód bez pewnego miejsca parkingowego, wtedy jest dramat.

Jaro
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:43

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Jaro » 21 wrz 2021, 21:01

Jak się mieszka?
1.Trzeba przyjechać popołudniem/wieczorem i zobaczyć jak wygląda poszukiwanie miejsca parkingowego.
2.Obecnie akademiki są puste, Klub Kwadrat zamknięty, więc jest cicho, ale to stan tymczasowy.
3.Warto ruszyć się spod 8-mki do najbliższego sklepu (ale nie żabki - nie samą żabką żyje człowiek), na przystanek, do apteki, przychodni, przedszkola i wyrobić sobie zdanie o dostępności infrastruktury; nie patrzeć na mapie, że samochodem blisko, ale stanąć w realnych korkach.
4.Cały czas jest na siłę ciągnięta sprawa drogi dojazdowej do Cogiteonu przez tereny zielone wokół osiedla: urzędnicy nie odpowiadają na listy, przeciągają i przedłużają wszystkie możliwe terminy na odpowiedzi, ale nie ustają w planowaniu drogi. Niedawno została zwolniona Pani Monika Bogdanowska - Wojewódzka Konserwator Zabytków - nie wiadomo za co, ale w tle gdzieś stoi jej opór przeciwko wycince drzew i betonowaniu miasta.
4.O tym, że "idzie nowe" wskazuje, że miejski konserwator zabytków (majchrowski urzędnik) wydał zgodę na wycięcie ok.100 sztuk zieleni w okolicach pasa, więc nie będzie tak zielono jak jest obecnie. Ciekawe, co będzie w miejscu drzew i komu przeszkadzały?
5.A sam Cogiteon? Dostają dużą kasę, działają PijaRowo w mediach. Cogiteon sobie, on mieszkańców nie potrzebuje, bo będzie dla gości "z zewnątrz", więc zdanie "lokalsów" mu wisi...A budowa, jak budowa, dobrze, że zaczęło padać, bo pył i cały syf z budowy nie wciska się do mieszkań.
6.Rada dzielnicy inwestuje w tereny za Stella-Sawickiego (Dywizjonu, 2 pułku, Avię) bo stamtąd są i mają większość. Tu przez 9lat odkąd mieszkam nie zrobili nic. NIedawno odtrąbili sukces dodatkowych schodów z przystanku Akademickie PK. NIe wiem kto chciał tych schodów, ale miejsce jest kiepskie bo schodzisz wprost na ścieżkę rowerową w najwęższym miejscu przejścia. I to jest jedyny sukces w inwestowaniu w infrastrukturę po tej stronie Stella Sawickiego.
7.Jest silna tendencja do betonowania okolicznej zieleni i dzieje się to nie na etapie ustaleń z mieszkańcami, ale decyzji radnych np. Pietrzyka, który rzutem na taśmę załatwił betonowanie okolic AWFu i Parku Doświadczeń.
Kończąc: trudno odpowiedzieć "jak się mieszka": trzeba się zastanowić czego się oczekuje od mieszkania, czy w grę wchodzą dzieci, czy to będzie tylko noclegownia czy miejsce odpoczynku, co z samochodem, czym i gdzie jeździć.
Pozdrawiam JR

czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: czang » 03 kwie 2022, 22:50

Byłem się ostatnio przejść przez Osiedle Akademickie w Krakowie i zdaje się, że to jest ostatni z wybudowanych bloków, w którym jeszcze można kupić jakieś mieszkania.

Obrazek

Nie wiem jak Was, ale mnie ta stylistyka nie urzeka, kojarzy mi się trochę z latami 90, te kolory różne na balkonach. Na plus te narożne balkony, chyba całkiem dużo. Blok z widokiem od strony wschodniej na teren zielony na Miasteczku Studenckim PK - z jednej strony plus, ale studenci bywają tam też uciążliwi.

Obrazek

Za to samo osiedle moim zdaniem kiepsko zaprojektowane, wszędzie pełno samochodów, niby wyznaczone są tu jakieś chodniki, ale często na nich zaparkowane samochody, więc trzeba chodzić ulicą. Mało lokali usługowych, chyba żabka w nowej części. Jak na osiedle uczelni, która kształci architektów, to moim zdaniem kiepskie świadectwo sobie wystawili tym osiedlem.


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: ITGeek » 03 kwie 2022, 22:53

czang pisze:Byłem się ostatnio przejść przez Osiedle Akademickie w Krakowie i zdaje się, że to jest ostatni z wybudowanych bloków, w którym jeszcze można kupić jakieś mieszkania.

Obrazek

Nie wiem jak Was, ale mnie ta stylistyka nie urzeka, kojarzy mi się trochę z latami 90, te kolory różne na balkonach. Na plus te narożne balkony, chyba całkiem dużo. Blok z widokiem od strony wschodniej na teren zielony na Miasteczku Studenckim PK - z jednej strony plus, ale studenci bywają tam też uciążliwi.

Obrazek

Za to samo osiedle moim zdaniem kiepsko zaprojektowane, wszędzie pełno samochodów, niby wyznaczone są tu jakieś chodniki, ale często na nich zaparkowane samochody, więc trzeba chodzić ulicą. Mało lokali usługowych, chyba żabka w nowej części. Jak na osiedle uczelni, która kształci architektów, to moim zdaniem kiepskie świadectwo sobie wystawili tym osiedlem.

Może właśnie studenci 1 roku projektowali :D a przynajmniej tak to wygląda.

Jaro
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:43

Re: Osiedle Akademickie Kraków od Akopol - opinie i forum inwestycji

Postautor: Jaro » 10 kwie 2022, 18:00

Osiedle było planowane kilkanaście lat temu i tak jest budowane. Część pod nadzorem Akopolu również jest zarządzana jak kilkanaście lat temu: tylko kasa i wiele słów a mało na papierze. Miejsc do parkowania więcej nie będzie. Na planach był kiedyś rozbudowany parking zaraz za szlabanem w stronę pasa (przed górką), ale te plany już dawno zostały schowane a teraz Akopol chce tam postawić blok, tylko nie dostaje zgody. Miał być Parking ogólnodostęny pod 9 ale naobiecywali ludziom a potem sprzedali. Czyli więcej miejsca do parkowania nie będzie. Część miejsc postojowych z blokadami stoi pusta, ale nie jest dostępna. To miejsca wykupione przez mieszkańców, którzy nie mają samochodów, ale mogli wykupić, więc wykupili. Teraz stoją puste jako lokata kapitału albo oczekiwanie, że może kiedyś kupią samochód a jest grupa ludzi wynajmujących takie miejsca sąsiadom. Ogłoszenia mówią o stówce miesięcznie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 62 gości