Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: megi » 28 sie 2016, 23:17

Alicja pisze:...zadna kobieta tam mieszkania nie kupi LOL

@Alicja, a dlaczego żadna kobieta miałaby tam mieszkania nie kupić, i co by miało bardziej przeszkadzać kobietom niż facetom :?: ;)

A tak poważniej, to wiadomo wreszcie coś więcej o tym budynku Sensity Kraków - Sento, mianowicie ma się w nim znaleźć 125 nowych mieszkań, których metraże mają być dosyć zróżnicowane, bowiem najmniejsze kawalerki w okolicach Wielickiej mają zaczynać się od mniej więcej 25 metrów kwadratowych. Jednak dl tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, będą także dostępne obszerne apartamenty mające nawet 108 m2 :) Wysokość całości ma być zróżnicowana i wynosić od 5 do 7 kondygnacji. Dodatkowo jakoś ciekawiej ma być zagospodarowana przestrzeń wokół bloku, włącznie z siłownią na świeżym powietrzu, ale tu zobaczymy... Jak dla mnie okolica jest całkiem niezła, tylko zastanawiam się czy nie będzie tam słychać szumu z ulicy Wielickiej, która do najbardziej cichych nie należy ;)


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 28 paź 2016, 18:43

Budynek dość oryginalny - szczególnie te wydłużone balkony.
Na plus są fajne układy mieszkań - duża ilość okien, większość mieszkań szerokich a nie podłużnych kiszek jak to często bywa.
Dość blisko do centrum, blisko linia tramwajowa i tereny rekreacyjne.
Wykończenie w cenie mieszkania też na plus.
Matejek i Atal to jednak sporo droższe opcje i w przypadku Atala - użytkowanie wieczyste.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 29 paź 2016, 15:57

Ciekawa analiza, ale ceny m2 sa oderwane od rzeczywistości.
Realna cena m2 w Sento na dzien dzisiejszy to 6000zl/m2 z wykonczeniem. Po rezygnacji z wykończenia robi sie 5700zl ! i to również przy najmniejszych mieszkaniach i na najwyższych piętrach.

Cena fajniejszych mieszkan u Matejka była jednak sporo wyższa a to co zostało teraz to trudno porównywać
(wzgorzekrzemionki.pl/apartamenty/4-pietro/apartament-45)
Teraz zostaly juz tylko takie śmieszne kwiatki - długie kiszki z małą ilością okien. Nie ma podglądu na www, ale mam nadzieje ze te sprzedane są lepsze.

Liczba miejsc parkingowych 72 na 120 mieszkan w Sensity. Planowane sa lacznie 4 budynki.
Male mieszkania nie maja wyzszych cen za m2. Nie ma tez doplat za pietro. Miejsce postojowe można kupić do każdego mieszkania.
Minus to cena bo aż 35.tys

Gdyby patrząc na temat pod kontem inwestycji to Matejek przegrywa na starcie ze swoimi metrażami i brakiem mniejszych mieszkań.
Jeżeli chodzi o treści umów i wiarygodność deweloperów to u mnie Sento wygrywa.
Poza tym inwestycje powstają w różnym czasie, więc ciężko to porównywać.
W każdym razie oferta Sento jest całkiem ciekawa na tle tego co teraz się dzieje.


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 29 paź 2016, 17:39

Dla ciebie mala ilosc miejsc parkingowych to zaleta. Dla mnie wada. To wcale nie bedzie oznaczac, ze bedzie mniej samochodów tylko te samochody beda staly przy ulicach, na chodnikach itd

Ceny promocyjne sa podane na www sensity i są 10% niższe od tych, ktore podajesz. Do tego przy rezygnacji z wykończenia zyskuje sie dodatkowe 5%.

Zatem rzeczywiste czyli transakcyjne ceny sa o 15% niższe niz te ktore porowujesz. W tym świetle ta tabelka traci sens.

Sensity i wzgorze Krzemionki laczy tylko bliska lokalizacja. Roznice w kształcie inwestycji sa znaczne i twoj post rozpoczynajacy temat z porównaniem do matejka jest dla mnie dziwny.
Narazie nie wbito jeszcze lopaty i termin oddania jest dość odlegly. To tez bedzie miec wplyw na sprzedaż a ta poki co jest niezla zważywszy na powyzsze


Kupilas u matejka inwestycyjnie?

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 29 paź 2016, 17:56

Mamy X 2016. Termin oddania Sensity to 2019.
Matejek zaczal sprzedawac troche bliżej konca inwestycji. Cena jednak ma spore znaczenie. Chyba to rozumiesz?

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 29 paź 2016, 18:43

Alicja pisze:fyi: Matejek wybudował mieszkania zaczynając roboty w sierpniu 2015 roku, a 31 października 2016 ja ma zakończyć (żółta tablica). Czas szybko leci więc będziesz mógł mnie dobić za 14 miesięcy gdy Sento również będzie na tym etapie.

Zatem podsumujmy....
Matejek zaczal w sieprniu 2015 a konczy w październiku 2016. Daje to razem 14 miesiecy

Sento jeszcze nie zaczelo, ale liczac od dzisiaj do terminu ukonczenia {1 kwartal 2019} mamy razem 29 miesięcy.

Rozumiem, ze to równie nieistotne jak 15% różnica w cenie.

Szkoda twojego czasu na te analizy.
I slabo kombinujesz skoro zakladasz zysk z inwestycji w mieszkanie na poziomie 4%.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: AgentDejv » 29 paź 2016, 19:24

Skoro bierzesz sie za analizę a pozniej publikujesz jej efekty to warto opierac sie na prawdziwych danych.
W sensity lokale uzytkowe deweloper bedzie wynajmowal a nie sprzedawal.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: kama » 21 lis 2016, 0:42

A mnie tam całkiem podoba wizualizacja tej inwestycji i faktycznie to może być finalnie dosyć ciekawe. Choć jeśli chodzi o ceny, to faktycznie chciałoby, żeby było trochę lepiej :) Całkiem mi się podobają te duże loggie, pewnie dopasowane do większych mieszkań, ale na pewno przyjemna sprawa :)

Obrazek

Jakoś mam wrażenie, że ta wizualizacja została bardziej uładzona, niż wcześniejsze wersje. Jak dla mnie dobrze też, że znalazły się w budynku lokale użytkowe. Tym bardziej, że prawdopodobnie nie będę tam mieszkała ;) Lokale dobre, to zawsze dobrze mieć np. sklep pod mieszkaniem, choć czasem mogą być uciążliwe, np. wczesne dowożenie towarów do sklepów, problem z zapchanymi śmietnikami czy odgłosy otwieranych i zamykanych drzwi też w nocy (jeśli coś miałoby być całodobowe) :)


malgorzata
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:54

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: malgorzata » 20 cze 2017, 22:05

A propos "żadna kobieta tam mieszkania nie kupi" - ale fajne:-)

Ja jestem kobietą i bardzo chętnie już bym była kupiła, gdybym się była nie wycofała z przyczyn finansowych. Super mieszkanko 31 mkw z kawałeczkiem. Blisko do wszystkich tramwajów i nawet kobieta :lol: może dojść stamtąd pieszo gdzie chce. No, to tak po "staropolsku" mi się napisało było.

Dalena
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2017, 19:19

Re: Inwestycja Sensity od Sento deweloper - opinie i forum o mieszkaniach

Postautor: Dalena » 23 sie 2017, 19:36

Cześć!
Witam wszystkich forumowiczów :)
Czy jest ktoś tutaj, kto zastanawia się nad zakupem mieszkania w inwestycji Sensity? A może już jacyś przyszli mieszkańcy?
Myślę poważnie nad jednym z mieszkań i z chęcią poczytałabym o Waszych spostrzeżeniach na temat tej inwestycji zanim podpiszę umowę rezerwacyjną ;)

Pozdrawiam!



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości