Zielone Zacisze Kraków / ul. Kantorowicka od TBS „Krak-System” - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 131
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Zielone Zacisze Kraków / ul. Kantorowicka od TBS „Krak-System” - opinie na forum

Postautor: Master » 05 wrz 2019, 14:57

Chyba nowa inwestycja nam w Krakowie rośnie, na obrzeżach Nowej Huty - chodzi o Zielone Zacisze, które buduje Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Krak-System” S.A. Ktoś przyglądał się może tej inwestycji i może coś o niej napisać na forum?


iti
Posty: 396
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zielone Zacisze Kraków / ul. Kantorowicka od TBS „Krak-System” - opinie na forum

Postautor: iti » 09 wrz 2019, 0:06

Niby nie wygląda to źle, ale jednak piszą sami na stronie, że odległość od Rynku Głównego, to stamtąd jakieś 12 kilometrów, choć też nie trzeba każdego dnia tam bywać i o ile ktoś tam nie ma pracy, to faktycznie pewnie nie bywa tam na co dzień. Lepszy jednak byłby dobry wyjazd na czwartą obwodnicę, która pewnie w perspektywie najbliższych lat powstanie w tej okolicy - orientuje się może ktoś, jak to będzie i podzieli się jakąś informacją na forum? Jak tam jest z dostępem do infrastruktury, sklepy, szkoły, przedszkola itp.?

Obrazek
Wizualizacje: TBS „Krak-System”

Nowych mieszkań jest tam jeszcze sporo do sprzedania, metraże największe, to nieco ponad 60 metrów kwadratowych i 3-pokojowe, natomiast są i mniejsze, 2-pokojowe oraz nawet kawalerki mające nieco ponad 30 m2. Nieźle prezentują się np. 2 pokoje na 44 m2, z obszerną sypialnią. Ktoś się może orientuje, jakie są tam ceny mieszkań? W ogóle, to jakie macie opinie o inwestycji Zielone Zacisze w Krakowie, to miejsce ma potencjał? Mnie się podoba bliskość zbiorników wodnych w Zasławicach, to bardzo przyjemny teren zielony.

Adamczyk
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:55

Re: Zielone Zacisze Kraków / ul. Kantorowicka od TBS „Krak-System” - opinie na forum

Postautor: Adamczyk » 11 wrz 2019, 7:35

Podłączam się pod pytania. Jakie ceny, wady/zalety inwestycji widzicie i jakie opinie o inwestorze.


muzy
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2019, 11:56

Re: Zielone Zacisze Kraków / ul. Kantorowicka od TBS „Krak-System” - opinie na forum

Postautor: muzy » 11 wrz 2019, 12:30

Inwestycja ciekawa, warta uwagi

Zesławice trochę oddalone, ale spokojna okolica. Wszystko zależy od tego kto ma jakie priorytety. Z osiedla kursują 2 linie autobusowe co 20 minut. Duży ogólnodostępny plac zabaw koło inwestycji (smoczy skwer); teraz powstaje park kieszonkowy. nowe boisko wielofunkcyjne i trawiaste do piłki nożnej obok. na osiedlu jeden mały sklep. jest przedszkole prywatne. Szkoły publiczne dość daleko - na wzgórzach. powstaje nowa S7 w okolicy; będzie przeprowadzona w bezpośredniej bliskości starej cegielni - nie powinna być uciążliwa dla mieszkańców inwestycji. niedaleko zbiornik w zesławicach i ogódki działkowe.

Podobno teren starej cegielni ma być przeznaczony na jakąś większą inwestycję (może jakieś centrum rozrywki; duży sklep - ale ten temat jest już chyba mielony od dłuższego czasu i narazie nic nie ma; przy powstającej obwodnicy może znajdzie się inwestor który zobaczy tam szanse - ciekawa podobno unikatowa kopuła cegielni nadaje się na jakieś ciekawe zagospodarowanie). W niedalekim oddaleniu inwestycji budynki socjalne (brzydko wyglądają, ale po zasięgnięciu języka tubylców z zesławic jest tam spokój). Prężnie działające stowrzyszenia na Zesławicach - ludzie bardzo przyjemni; jest próba organizacji społeczności lokalnej.

Generalnie jak pojedziecie tam to spokój; taka wieś w mieście (dokładnie na obrzeżach miasta ;)). w stronę Kantorowic już tylko zabudowania jednorodzinne.

Co do samego inwestora. Wydają się bezpieczni. kilka razy przekładane terminy inwestycji i ślimaczą się z ostatecznym oddaniem ale budowane dobrze, z tego co widziałem nie ma oszczędzania na inwestycji - będą potem administratorem więc chyba nie chcą sobie robić dodatkowych problemów. Generalnie działają inaczej niż standartowi deweloperzy; budują co jakiś czas, potem zarządzają. Nie ma tego co u innych opchnąć jak najszybciej agresywną sprzedażą a potem mieć wywalone na to co wyjdzie w przyszłości z blokiem.

Postawione są przez nich bloki w bezpośredniej bliskości z aktualną inwetycją i tam administrują już ponad 10 lat co rodzi przypuszczenie że nie ma tragedii w administracji.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Piotrek_87 i 11 gości