Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: traker » 06 mar 2018, 16:30

W dniu 05.03.2018 ukazały się nastepujące i BARDZO NIEPOKOJĄCE ARTYKUŁY na temat Nowej 5 Dzielnicy i bloków przy Wrocławskiej , Racławickiej
krakow.onet.pl/straca-mieszkania-sadowy-spor-dewelopera-z-urzedem/g61wxcp


lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: lucashunter10 » 06 mar 2018, 16:35

Artykuły raczej nie są jakoś wybitnie niepokojące. Ot sprawa jak wiele w Krakowie. Sam kupiłem mieszkanie w Nowej 5 Dzielnicy, byłem wczoraj na budowie i idzie pełną parą. Miasto musi się dogadać z CNT bo zostanie z działką, na której są niedokończone szkieletory :) Na razie radzę obserwować, ale raczej nie ma powodów do paniki.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: traker » 06 mar 2018, 16:46

Tak paniki nie ma ,ale nie powinno tak być z tym wieczystym użytkowaniem , a po ile kupiłeś m2 od CNT ?
Pozdrawiam :)


lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: lucashunter10 » 06 mar 2018, 17:30

6800 zł za metr :)

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: kwk » 06 mar 2018, 19:47

Jest taki jeden bardzo znany budynek, który nie został skończony.

rmcc
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2018, 14:12

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: rmcc » 09 mar 2018, 17:40

Jeśli chodzi o szkieletora to tam akurat wynika to z zupełnie innych powodów, nie porównywałbym tego. Nie zmienia to oczywiście faktu, że obecna sytuacja jest nieco niekomfortowa, na razie zawiesiłem podpisywanie umowy (kupiłem obietnicę postawienia mieszkania w N5D) na wykończenie mieszkania bo nie wiem czy odbiór będzie zgodnie z planem czy nie. Według dewelopera do końca marca sytuacja z gruntem ma być podobno rozwiązana, no ale to tylko słowa przedstawiciela dewelopera które mogą się nie sprawdzić nawet nie zakładając złej woli dewelopera ku czemu zresztą obecnie nie mam jeszcze podstaw.

Budowa trwa cały czas i według moich informacji (od [pod]wykonawców ;)) technicznie nie powinno być większych opóźnień, ale budowa a odbiór to dwie odrębne sprawy. Na razie zakładam umiarkowanie optymistycznie termin faktycznego odbioru na lipiec-sierpień, ale więcej będzie wiadomo w kwietniu.

Gdyby oczywiście ktoś miał inne informacje to proszę pisać, chętnie się dowiem tak jak zapewne i inni przyszli ewentualni posiadacze mieszkań w N5D, mi np. nieco przeszkadza brak możliwości podpisania umowy na wykończenie czy nawet zlecenia wykonania projektu wnętrza bo co mi po projekcie gdyby okazało się, że odbiór będzie za rok albo dwa - czego oczywiście nikomu nie życzę, wtedy byłbym zmuszony (jak zapewne wiele innych osób) do próby rozwiązywania umowy i walki o zwrot (wszystkich) kosztów.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: traker » 10 mar 2018, 10:39

Mam pytanie po ile w Nowej 5 dzielnicy CNT sprzedają miejsca postojowe w garażu podziemnym ?
Miało być po 1 miejscu do każdego mieszkania ,obojetnie czy małego czy dużego.:)

lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: lucashunter10 » 10 mar 2018, 11:47

Tak, miejsca postojowe są 1:1. Jak ja podpisywałem umowę rezerwacyjną to miejsca były po 37000. Potem pojawiła się promocja na 29000 i chyba tyle jest do teraz. Co ciekawe deweloper na umowie deweloperskiej obniżył cenę naszego miejsca do 29k z własnej woli, bez naszej interwencji :)


traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: traker » 10 mar 2018, 14:21

To super ,cena na 29 tyś różnicę można wykorzystać na wykończenie mieszkania.Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam i miłego weekendu !! :)

lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: lucashunter10 » 12 mar 2018, 16:32

A tak dodatkowo z ciekawości - orientował się ktoś jak wygląda wejście na budowę/do swojego mieszkania przed ukończeniem? Stan surowy otwarty już dawno osiągnięto, zbliża się stan surowy zamknięty więc myślę, że powinno się dać :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 35 gości