Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 01 paź 2016, 10:34

Hej wlasnke znalazlem, ze jest juz oferta kolejnych etapow 5 dzielnicy tym razem realizowanych przez spolke zalezna pana Jakubasa w kwartale Wroclawska/Raclawiska. Wiecej szczegolow na nowa5dzielnica.pl
Wiecie w jakiej cenie sprzedaja? Pytam tak z ciekawosci, jako sasiad. Mam nadzieje ze tego nie ogrodza bo troche sprzeczne informacje wynikaja z opisu. Aczkolwiek na wizkach nie ma plotow, chyba sie jeszcze nie zdecydowali. Jak nie bedzie trzeba interweniowac w radzie dzielnicy 5. ;)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 15:38 przez pozdro, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologi - Jakubas i Spolka (opinie forum)

Postautor: pozdro » 01 paź 2016, 14:20

To jakubas ma rozmach na wroclawskiej, moze dobrze zbuduje w 2 lata 12 budynkow i przestrzen sie uporzadkuje, a nie przez 10 lat beda budowac jak zapowiada sie to na mieszkaj w miescie w bronowicach. Odnosnie rozmachu to nawet baraczek salonu sprzedazy postawili u frontu inwestycji ;) Kiedys zastanawialem sie co to za badziewie mi w okolicy stawiaja, a to jest salon sprzedazy Nowej 5 Dzielnicy ;)

Obrazek

Nieco wczesniej jest bilbord inwestycji

Obrazek

Na tereni puki co gruz porzadkuja.

Obrazek

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: Nowy » 03 paź 2016, 10:09

Dzięki @pozdro za wrzucenie informacji. Właśnie zastanawiałem się kiedy wreszcie to ruszy, a tu proszę, szybciej niż myślałem :) Właśnie też mnie ciekawi, jakie będą ceny mieszkań na Łobzowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica Kraków, bo jednak trzeba przyznać, że LC Corp sprzedawał tam całkiem tanio. Rozumiem, że zaczynają od dwóch budynków najpierw, tych, które są tu na planie zaznaczone jako "aktywne" :)

Obrazek

Wychodzi na to, że całkiem wysoko będą tam nadal budować, choć w sumie będzie to chyba mniej więcej zgodne z tym, co jest po sąsiedzku. Co myślicie o zagospodarowaniu terenu pomiędzy blokami, bo mam wrażenie, że sporo asfaltu i miejsca na samochody. Może przydałoby się zrobić tam więcej niż jeden poziom parkingów podziemnych. Jak tam planują to zrobić?

I jeszcze zastanawiają mnie lokale usługowe w budynkach inwestycji Nowa 5 Dzielnica od Centrum Nowoczesnych Technologii, będą tam jakieś, czy do parteru sama mieszkaniówka? Wg mnie dobrze mieć pod blokiem jakiś sklep czy fryzjera, ale zdania w tym temacie są chyba często podzielone :)


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: pozdro » 03 paź 2016, 16:10

Znaczy tak myślę, że zaczynaja od 6 budynków w tym roku do końca 2017 i 6 budynków w przyszłym roku do końca 2018 roku. Pewnie są zachęceni szybką sprzedażą LC Corp praktycznie wszystkiego na etapie dziury w ziemi. Myślę, że etapowanie dotyczy nie samej budowy, a sprzedaży nie zdążyli dodać wszystkiego na stronkę i pewnie nie chcą zniechęcać kupującym za dużym wyborem mieszkań. Z tego co Jakubas mówił o budowie to podawał 2 etapy po 6 budynków w 2 lata. Prawdopodobnie ceny nie mogą być dużo wyższe niż LC Corp bo wtedy faktycznie musieliby sprzedawać po 2 budynku rocznie przez 6 lat, a nie po 6 budynków przez 2 lata. Choć zobaczymy na jakiej strategii sprzedaży się zakończy. Mnie osobiście interesuje, żeby to otoczenie powstało jak najszybciej jako nabywcy 5 dzielnicy, żeby mi się nie tłukli przez kolejne 6 lat w pobliżu :). Bardzo ciekawa będzie inwestycja Terra Casy jakiś wieżowiec w stylu nowojorskim z "wieżą" cokolwiek to znaczy. Dodam, że jak byłem pod tym baraczkiem z punktem sprzedaży to dość spory ruch był w środku o godzinie 14:00 w sobotę, dlatego też tak trochę głupio było zrobić zdjęcie od frontu baraczku :)

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: AgentDejv » 04 paź 2016, 10:49

Dzwoniłem i dowiedziałem się, że oferta jest w przygotowaniu a ceny będą w przedziale 7000-8000 zł / m2
W mojej ocenie za drogo na ten rejon, ten termin realizacji i ten projekt
LCC sprzedawało poniżej 6000 zł / m2
Wysokie ceny tłumaczą tym, że miejsc postojowych będzie w stosunku 1:1 - ale co z tego skoro też kosztują niemało.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: pozdro » 04 paź 2016, 15:50

Powiem tak:
1. 7000-8000zł/m2 jak na tą okolice nie jest drogo bo to 450m od SKA, blisko do AGH, PK i innych uczelni krakowskich,w wiele miejsc Krakowa można dostać się w 15 min jazdy rowerem.
2. ALE! 7000-8000zł/m2 to za drogo żeby można sprzedać 6 7-9 piętrowych bloków w ciągu roku. LC Corp miał konkurencyjne ceny na tle całego miasta więc ludzie brali jak szaleni bo w tej cenie miejscówka była po prostu wyprzedażą.
3. LC Corp NIE miał w cenie < 6000zł, a miał w cenie 6000-7000zł/m2, zależnie od ekspozycji i piętra.
4. Biorąc pod uwagę ceny uważam, że będą sprzedawać długo i budować wolno po 2 bloki rocznie max. W ofercie w podobnej cenie są NY Residence od Terra Casy na Wrocławskiej 33 i Czyzewskiego 1 (nawet bliżej do SKA, choć dalej rowerem do centrum)
5. No i kontrargument dla wymuszających zawyżone współczynniki miejsc postojowych na osiedlach. Ludzie chcą, żeby ustawowo wymuszać na deweloperach budowę dużej ilości miejsc postojowych nie zastanawiając się, że to znacząco podwyższa ceny budowy i ceny mieszkań. Podczas gdy na tak centralną lokalizację z SKA w pobliżu 1:1 miejsc postojowych jest kompletną abstrakcją i głupotę, współczynnik powinien być maksymalnie 0.6. Co by powodowało budowę tylko jednej kondygnacji parkingów. Te parkingi potem jeszcze trzeba kupić co prawda 1/3 ceny już każdy zapłacił w cenie mieszkania za parking. Przykładowo parking kosztuje w budowie 50-60 tys. zł sprzedają potem za 35 tys. zł 15-25 tys. zł jest już dopłacone w cenie mieszkania co przy mieszkaniach 40m2 daje 500zł/m2. Budowanie za dużej ilości parkingów jest o tyle głupie, że pewnie i tak większość kupujących na 5 dzielnicy to byliby inwestorzy pod wynajem na Airbnb czy dla studentów, sorry ale na AGH czy PK to student może rowerem/na piechotę/autobusem, napewno student nie zapłaci 200zł/mc za wynajem parkingu, turysta z Kanady czy Australii przylatuje samolotem raczej nie po to żeby parkować i wozić się autem. Znając, życie to durne przepisy wpisała rada dzielnicy 5 która walczy z korkami i ruchem samochodowym zwiększając podaż miejsc postojowych.
6. Pewnie mieszkania się sprzedają bo lokalizacja jest bardzo dobra, ale będą się sprzedawać powoli i w bólach. już teraz można rozłożyć powstanie osiedla na 8-10lat. Jak między czasie jakiś kryzys w budowlance nastąpi do deweloper będzie sobie pluł w twarz, że tego nie zbudował i nie sprzedał. Jakoś LC Corp za podobne bloki potrafił budować 1000zł/m2 taniej (ceny jakie płacił to 3200zł/m2 + grunt w podobnej cenie, pewnie marża 20% mu zostawała), jak się jest zachłannym i chce wyciągnąć marżę 30% to się potem tylko traci :)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: ragar » 05 paź 2016, 0:53

@pozdro, dzięki za rzeczowe naświetlenie sytuacji! Faktycznie wydaje mi się, że ceny, jak na tą okolicę, raczej standardowe i to LC Corp miało raczej tanio 5 Dzielnicę, która jeszcze nie zbudowana, a już stara, skoro pojawiła się nowa ;) Kolej Aglomeracyjna, która może kiedyś się pojawi w Krakowie to jeszcze nie całość plusów tej lokalizacji, bowiem w jeszcze znośnym czasie da się z niej dojść zarówno na Nowy Kleparz, który jest sporym węzłem przesiadkowym, jak i na tramwaje na królewską, więc okolica skomunikowana całkiem przyzwoicie.

Z tymi samochodami, to tak, że pewnie pomimo przyzwoitej komunikacji, to i tak każdy, czy prawie każdy będzie miał, gdyby nie było tych miejsc, to pewnie auta byłyby stawiane na chodnikach gdzie się da (i tak pewnie będzie). Niestety u nas posiadanie auta jest chyba cały czas pewnym wyznacznikiem statusu społecznego. Z drugiej strony rozumiem rodziców, zwłaszcza mających więcej dzieci, które trzeba dostarczyć do szkoły, przedszkola, lekarza itp., a samemu jeszcze dostać się do pracy, zrobić zakupy itp., wtedy samochód jednak bywa przydatny, ale w zasadzie nie o tym ten post ;) Podobno miejsca postojowe mają być obligatoryjne do mieszkań, a jeśli się jakieś nie sprzedadzą, to coś mi się zdaje, że chętnie kupią takowe mieszkańcy sąsiednich inwestycji, choćby nawet z Poznańskiej :)

Z tego co słyszałem, to nie mają jeszcze nawet pozwolenia na budowę, choć plany mają ambitne, ponieważ z pierwszymi dwoma blokami chcą się chyba zmieścić w 2018 roku, faktycznie może się tak zdarzyć, że przez 10 lat będzie tam plac budowy, a mieszkanie koło czegoś takiego jest jednak jakoś tam uciążliwe, w tym kontekście podoba mi się, jak to robi Budimex w Czyżynach, gdzie całe gigantyczne osiedle budują prawie jednocześnie :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 14:43 przez ragar, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: pozdro » 05 paź 2016, 12:39

Osobiście w tą okolicę, zawsze jeżdże SKA, w zasadzie inny środek transportu nie wchodzi w grę. Przykładowo do dentysty byłem ostatnio kupuję bilet za 4h 2-h i mam po 2zł w jedną stronę, MPK jest nawet drożej.

Odnośnie parkingów to bardziej chodziło mi, że deweloper powinien inaczej patrzeć, tj. rodziny z dziećmi w tej lokalizacji nie są koniecznie pożądanym klientem. Są klienci inwestycyjni pod aparthotele i mieszkania dla pracowników korporacji czy studentów. Jeżeli się targetujemy na tą grupę czyli studentów (którzy nie płaca za wynajem garażu z reguły), pracownicy korpo z Hiszpanii czy innego kraju, lub turyści z USA, Anglii, Niemiec, Francji oni wszyscy nie potrzebują parkingów. Budując bez tylu miejsc parkingowych m2 mieszkania mógłby być tańszy powiedzmy te 6500-7000zł/m2. Wtedy inwestorzy sobie kalkulują stope zwrotu i im wychodzi te 5-6% i kupują pakietowo. Wiesz, a sprzedawanie osobom spoza osiedla parkingów to też tak średnio, z reguły chyba deweloperzy tak nie robią, bo nabywcy mieszkań już nabyli 1/3 parkingu w cenie mieszkania. Znając życie przy tak wysokim wskaźniku miejsc postojowych będą je wciskać kupującym mieszkania jako obowiązkowe, jak dla mnie to trochę średnio. Osobiście jestem osobą która nie korzysta z auta w Krakowie, mam dom na wsi tam mam garaż sobie autko stoi, do Krakowa mam Intercity coś ponad 1h tu mam elegancki dojazd do mieszkanka. Ograniczanie miejsc postojowych to po prostu zarządzanie popytem nie kupują miłośnicy samochodów i rodziny wielodzietne tylko inwestorzy lub single bez samochodów. Moim zdaniem to jest takie miejsce idealne pod takie inwestycje, bo zabłocie podobnie, ale tam jednak bardziej pracownicy korporacji, a mniej studenci czy turyści.

LC Corp chawaląc się w tamtym roku dobrą sprzedażą mówił, że są inwestycje jak pewne w centrum krakowa (w domyśle 5 dzielnica) gdzie 75% mieszkań to byli inwestorzy za gotówkę kupujący często po kilka mieszkań. Ja jakbym kupował mieszkanie pod wynajem to parking za 35-50 tys. zł + wyższa cena m2 ogólnie obniża atrakcyjność inwestycyjną. Zresztą widać jak wolno mieszkania schodziły w Murpolu i Terra Casie, budynki były oddane, a mieszkania były jeszcze dostępne. Ja w 5 dzielnicy kupowałem we wrześniu ubiegłego roku, a w grudniu już zostały pojedyncze byle jakie lub najdroższe. Gdzieś na początku 2016 roku nic tam nie zostało nawet te byle jakie mieszkania.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: pozdro » 06 paź 2016, 0:03

Ceny chyba jednak bliżej 7100-7300zł/m2 niż 8000zł/m2 choć może jakieś małe mieszkanka, na ostatnim piętrze podchodzą pod 8000zł.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii - Jakubas i Spolka - opinie

Postautor: AgentDejv » 08 paź 2016, 15:04

Rower? Kolej ?
To żarty ?

Jazda samochodem po tej okolicy to katorga. Tramwaj daleko.
Lepiej dołożyć i kupić na Rakowickiej za 9000/m2 lub coś innego w Bronowicach np. ale na obecną chwilę nic sząłowego się nie pojawiło
Deweloperzy nawet przy torach i śmietnikach sprzedają mieszkanka za sporą kasę :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości