Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
rmcc
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2018, 14:12

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: rmcc » 01 maja 2018, 16:09

Wystarczy włożyć minimum wysiłku, uruchomić mózg i przeczytać temat, który się komentuje.


Pawel40
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2018, 16:19

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Pawel40 » 01 maja 2018, 16:28

Sprawa konfliktu z miastem nie została jeszcze do końca rozwiązana, pozostaje cierpliwie czekać na kolejne informacje od cnt i miasta.

Izabell76
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2018, 21:56

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Izabell76 » 01 maja 2018, 16:51

Pawel40 pisze:Sprawa konfliktu z miastem nie została jeszcze do końca rozwiązana, pozostaje cierpliwie czekać na kolejne informacje od cnt i miasta.

Dziękuję za odpowiedź


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 01 maja 2018, 17:45

to jaki niby konflikt jest 5mln zl płaca i tyle? co tam ma być nie tak? standardowa procedura jak przy każdej budowie w centrum. Tylko o tym pogadali sobie na radzie miasta :D

Pawel40
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2018, 16:19

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Pawel40 » 01 maja 2018, 17:57

pozdro pisze:to jaki niby konflikt jest 5mln zl płaca i tyle? co tam ma być nie tak? standardowa procedura jak przy każdej budowie w centrum. Tylko o tym pogadali sobie na radzie miasta :D

Teoretycznie tak, a praktycznie to chyba jeszcze nikt potwierdzenia tej wpłaty 5 mln nie widział :D

wojtekbar
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2018, 20:23

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: wojtekbar » 04 maja 2018, 21:39

Przeglądnąłem forum jako potencjalny klient i odnoszę wrażenie, że wypowiadają się na nim, poza kilkoma wyjątkami, fachowcy, inwestorzy w nieruchomości. Ja szukam mieszkania w dobrej lokalizacji, z zamiarem zamieszkania. Czy ktoś wie, jak w takiej inwestycji "ok. 2 tysiące mieszkań"? będzie się żyło? Czy to miejsce głównie dla wynajmujących mieszkania? Czy nie lepiej wybrać coś mniejszego? bardziej kameralnego?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 05 maja 2018, 7:14

Hm 2000 mieszkan to taka przecietna ilosc jak na tak duzy teren. Znaczy mozna znalesc cos z mniejsza gestoscia zaludnienia, ale to zalezy co sie lubi. Ja akurat kupilem mieszkanie dla siebie w lc corp, z opcja kiedys wynajecia jak bede mial kase na wieksze. Wiec nawet to ze kupuje mieszkanie dla siebie nie oznacza, ze dobre perspektywy wynajmu sie nie licza. Osobiscie gdybym mial kupowa to wybralbym jeszcze raz. Jednak lokalizacja jest super. Masz blisko do rynku, sporo alternatywnych drog dojscia wiec sie nie nudzi, ze zawaze wracasz ta sama trasa. Okolica dosc spokojna. Troche brakuje uslug gastronomicznych (pod tym wzgledem szkoda ze nie zaplanowano biurowcow przy torach kolejowych). Bo raczej tani fast food (typu olimp) na szybki obiad nie powstanie. Co do mieszkancow to wynajmujacy maja wady i zalety. Z jednej strony jest opcja ze nie bedzie ludzi na zebraniach bedzie ciezko cos ustalic, mozna miec wrazenie ze nie bedzie dbania o czesci wspolne, z drugiej strony mniej patologii, mniej grillowania o innych dziwnych rozrywek w mieszkaniach, moze sie to wydawac absurdalne, ale na avii znajoma kupila mieszkanie to maja tam jakas dziwna maniere wysiadywania na balkonach i tarasach i grillowania w weekend majowy, troche to smiesznie wyglada. Ja na grilla to bym sobie na wies pojechal a nie robil wioski na balkonie ;) Wiadomo z wynajmem tez jest roznie. Wazne zeby byla selekcja po cenie wynjmie, tutaj raczej wynajem nalezy do tych drozszych wiec raczej byle kto nie wynajmuje.
Aczkolwiek u nas w tym budynku lc corp pojawilo sie kilka wad ktorych nowa 5 dzielnica nie ma. W N5D (zwlaszcza budynki od Eiffage) masz klatkowce, z stosunkowo nieduza iloscia mieszkan na klatke, u nas jeat typowy korytarzowiec, wiec przypada wiecej mieszkan na klatke. To powoduje wieksze zniszczenia w czesciach wspolnych bo jednak ruch jest spory, bo to nie tylko mieszkancy ale tez dostawy jedzenia, dostawy paczek, dostawy zakupow z tesco, ogolnie pelno ludzi sie przetacza. Wiec trzeba czesto remontowac i pare zniszen juz mielismy. Dodatkowo brakuje nam monitoringu (bedziemy dopiero montowac). Z tego co sie orientuje to tam wlasnje ma byc wiecej klatek, do tego monitoring i chyba nawet portier wiec bedzie wieksze ogarniecie i kontrola nad tymi co wynajmuja/wchodza/wychodza. Kolejna zaleta to spokoj. U nas jednak jak sie okna otworzy to slychac samochody z Wroclawskiej. Nowa 5 dzielnica jest w 2 linii zabudowy wiec to tez jest spoko, ze bedzie tam cicho i spokojnje, jak na tych dziedzincach zasadza drzewka to bedzie nawet zielono i mozna posluchac spiewu ptakow. Wiec taka kameralna lokalizacja w dosc centralnej lokalizacji. Ja bym sie nie zastanawial i kupowal. Nie znajdziesz nic lepszego tak blisko centrum w takiej cenie. Dodam, ze wcale grzegorzki nie sa lepsza lokalizacja, smiem twierdzic, ze Krowodrza jest lepsza. Blisko na blonia, blisko na kopiec kosciuszki blisko do rynku, nad wisle nie daleko. Blisko kolejka na lotnisko, blisko do ojcowskiego parku narodowego. Co do korkow to obecnie one nie wystepuja. Przynajmniej na wroclawskiej. Ktos tam pisal o utrudnionym wyjezdzie na Wroclawska. Mysle ze to tez przesadzone bo chyba nie wiecej niz 4 bloki bedzie przypadalo na jedna ulice wyjazdowa. Jak sie porowna to z takim Ruczajem gdzie dziesiatki blokow wyjezdzaja jedna wyjazdowka na Bobrzynskiego to jednak jest to nie porownywalne. Bo mamy tam poznanska, ulice poprzeczna od poznanskiej, nowa ulice kolo przedszkola srodkiem osiedla i ulice wyjazdowa kolo urzedu, ma byc tez uliczka osiedlowa od strony torow kolejowych. Czyli dosc gesta siatka ulic z 4 opcjami wyjazdu z osiedla. Na wroclawskiej korkow nie ma, a napewno jak sa to wynikaja z korka na alejach, tyle, ze tam jest tez kilka opcji wyjazdu na atw i wystarczy sprawdzic google maps. Czasami korkuje sie tez kijowska kolo 15 30. I krotki odcinek przed wiaduktem kolejowym Krakow Lobzow, no ale to mozna zawsze bedzie jechac przez lokietka, no i tez ten korek ma moze ze 100-200m. Wiec to sa max 2 zmiany swiatel. Komunikacja miejska jest natomiast srednia, do momentu gdy nie bedzie wspolnego biletu na SKM i pociagow w takcie co 10min bedzie trzeba korzystac ze 130, lub 194 lub chodzic 10mim ma tramwaj. Autobusy sa o tyle glupie ze one czasami wlasnie stoja w tych korkach na kleparzu, bo maja ustalona linie i jak jest korek na kleparzu to i tak w nim stoja, autem mozna zmienic trase i pojechac wyjazdem z krowodwrskiej, kazimierza wielkiego, krolewskiej, slaskiej itd.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 19:13 przez pozdro, łącznie zmieniany 1 raz.

rmcc
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2018, 14:12

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: rmcc » 05 maja 2018, 14:05

wojtekbar pisze:Przeglądnąłem forum jako potencjalny klient i odnoszę wrażenie, że wypowiadają się na nim, poza kilkoma wyjątkami, fachowcy, inwestorzy w nieruchomości. Ja szukam mieszkania w dobrej lokalizacji, z zamiarem zamieszkania. Czy ktoś wie, jak w takiej inwestycji "ok. 2 tysiące mieszkań"? będzie się żyło? Czy to miejsce głównie dla wynajmujących mieszkania? Czy nie lepiej wybrać coś mniejszego? bardziej kameralnego?


Ja kupiłem tam mieszkanie dla siebie, ale z założeniem, że to nie jest mieszkanie do końca życia. Kraków dla mnie to właściwie tylko Rynek, Kazimierz, Krowodrza (w tych miejscach mieszkam, pracuję, robię zakupy i prowadzę większość życia), dalej się nie zapuszczam, chyba że na rowerze. Z komunikacji publicznej nie korzystam praktycznie wcale więc na to nie zwracam uwagi. Argumenty jakie były dla mnie ważne, dobierz sobie pod swoje to zobaczysz, czy jest to istotne dla Ciebie czy nie:

- blisko do centrum tak aby iść moim tempem góra te 25 minut piechotą na rynek
- blisko rowerem do zielonych terenów bez konieczności jazdy głównymi ulicami, mam kilkset metrów do Młynówki osiedlowymi dróżkami a stamtąd już na wały wiślane, Tyniec i okolice
- blisko do A4 i 7, samochodem do centrum nie jeżdżę bo i po co, dlatego wżzniejsza dla mnie jest dostępność tych tras bo nimi regularnie się poruszam samochodem
- szybka i łatwa komunikacja z Balicami i Dworcem Głównym (PKP Łobzów)
- blisko na regularne większe zakupy aby nie tracić za dużo czasu, samochodem do Galerii Bronowice mam z 10 minut
- w miarę niskie ceny za miejca postojowe, tu świadomie przepłaciłem za prawdopodobnie coś zbędnego bo mam dwa samochody a chętnie dołożyłbym trzeci tylko nie mam gdzie ich trzymać i mam za 58k dwa miejsca gdzie w mniejszych inwestycjach miejsc podziemnych nie było, lub jedno za 50k
- mało turystów, dlatego zresztą Podgórze odpadło chociaż tam pierwotnie celowałem (no i wydaje mi się mniej zielone)
- względny spokój

Pierwotnie nie chciałem dużego osiedla ani budynku wyższego niż 4 piętra, ale w okolicy mało co się buduje, te, które były, miały ceny w okolicy 10k za metr i pewne inne wady. Ostatecznie uznałem, że z sąsiadami i tak się nie będę integrował, spora ilość (bo tak będzie, nie ma co ukrywać) studentów i innych czasowych najemców mnie nie boli tak jak anonimowość (i tak chcę się wyprowadzić docelowo za miasto za te kilka-kilkanaście lat), a za to w cenie "zwykłego" mieszkania np. przy Rzecznej (i to od północy) mam duży taras, dobre nasłonecznienie (ostatnie piętro) większe mieszkanie i jeszcze trochę zostało. Dla mnie plusem tez jest to, że tu aktualnie wynajmuję, więc znam okolicę i mi się podoba, tak więc też nie patrzę całkiem obiektywnie. Na pewno np. tak dobrze nie znam wspomnianego Podgórza skąd jest przecież nawet bliżej na Skałki, ale po to dałem sobie kilkanaście miesięcy na zapoznanie się z okolicą centrum aby mieć jakieś porównanie.

Mocno myślałem też nad Wolą Justowską (np. Morelowa) ze względu na zieleń, ale jednak bliskość centrum wygrała, do tego odniosłem wrażenie, że tam jest sporo ludzi kompletnie nie w moim typie i wolę jednak zwykłe osiedle ze zwykłymi ludźmi. Czy wybrałem dobrze możesz się mnie spytać za jakieś trzy lata ;)


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 05 maja 2018, 19:09

Mam podobne argumenty. Ogolnie jestem spoza Krakowa cale studia spedzilem na Krowodrzy tez jestem nieobiektywywnh, nie wyobrazam sobie gdzie indziej mieszkac. W centrum czy na grzegorzkach za drogo, ewentualnie przy Lema ciekawa opcja, ale pewnie apory halas. Gesta zabudowa ma taka zalete ze klimy nie potrzeba ;) Tez w sumie jakbym mial dalej mieszkac od centrum to bym wybral dom w Zabierzowie. Choc z drugiej strony co ja bym w tym zabierzowie robil ;) Jednak nikogo tam nie znam.

Pawel40
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2018, 16:19

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Pawel40 » 08 maja 2018, 13:12

Ja zdecydowałem się na Wrocławska ze względu na bezpieczeństwo w tej dzielnicy i odległość od centrum ;) . Alternatywa jest osiedle na Poznańskiej. Krowodrza to bardzo dobra dzielnica, jedna z lepszych w Krakowie. Jedynie co nie jest jasne to sprawa konfliktu miasta z deweloperem.Nie rozumiem, dlaczego nie ma nowych informacji na ten temat, nikt nie wie czy CNT zapłaciło już miastu te 5 mln…



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości