Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 08 lis 2017, 21:49

Ja sobie poki co daje na wstrzymanie z zakupami az pojawi sie cos sensownego. Ok ceny mieszka 7000zl/m2 w centralnych lokalizacjach moge zrozumiec, ale jak podobne rzadaja sobie np. na Ruczaju czy w Lokum Vista to cos jest nie tak. Po 6500zl/m2 na Czyzynach. Ok fajna dzielnica tyle ze budimex tam sprzedawal jeszcze nie dawno po 4700zl/m2. Moim zdaniem totalnie odlecieli z tymi cenami. 7000zl na Dobrego pasterza? Nie ma sie co palic moim zdaniem. Ceny musza spasc. Dla mnie akceptowalna cena to Czyzyny 5500zl, Ruczaj i Bonarka 6000zl Dobrego pasterza 6500zl, strefa platnego parkowania 7000zl. Reszta to przewartosciowane. Stawki najmu ledwo 35zl/m2. Zeby zarobic nalezaloby kupic i wykonczyc za maksimum 7000zl calosc.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2017, 15:18 przez pozdro, łącznie zmieniany 1 raz.


Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Dumel » 09 lis 2017, 8:04

Wczoraj trafiłem na jakiś artykuł że będzie jeszcze drożej ze względu na to że deweloperzy kupują coraz drożej działki i ceny działek mają wzrosnąć jeszcze o 20-30%.. :roll:

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 09 lis 2017, 10:42

Na razie to budują na użytkowaniu wieczystym wszystko na terenach poprzemysłowych, których jest pełno. Cena gruntu pot taką Nową 5 dzielnicą to max 500zł/m2 przy tej intensywności zabudowy. Nie będą rosły jakoś znacząco moim zdaniem ceny mieszkań, prędzej bym się obawiał scenariusza Hiszpańskiego w budownictwie. Bo jednak Polska poza Warszawą się depopuluje lub w najlepszym przypadku jest w stagnacji ludnościowej. Studentów ubywa bo coraz mniejsze roczniki, itd. Pracowników korpo będzie coraz wolniej przybywać bo mniej absolwentów i mniejsze bezrobocie.
Mieszkania i tak są drogie. Ok pewnie w długiej perspektywie jak będą rosły wynagrodzenia itd. to zdrożeją tylko to nie znaczy, że równocześnie zdrożeją ceny najmu. W Niemczech kupno na wynajem jest praktycznie nieopłacalne. W sensie stopa zwrotu jest na poziomie 1-2% choć tam z drugiej strony lokaty też mają bliżej 0% :) :D Ja osobiście jak nie znajdę nic bliżej 6300zł/m2 w Krakowie w sensownej lokalizacji do 3-4km od centrum. To prędzej zainwestuje w Warszawie, bo jednak uważam że tam są lepsze perspektywy wzrostu i cen mieszkan i rynku wynajmu. Wystarczy popatrzyć na ceny w Anglii Londyn vs Manchaster. W Londynie mieszkania i czynsze ciągle drożeją, a taki Manchaster to jednak druga liga mocno odstająca. Przykładowo LC Corp w Na Woli wysłał mi oferte 42.5m2 -> 320 tys. zł. To wiesz porównaj tą cenę vs. 300 tys.zł na Nowej 5 Dzielnicy. Cena najmu w Krakowie 35zł/m2 na Woli 45-50zł/m2 i będzie rósł wynajem w tym miejscu bo to ledwo 3 stacje metra od Ronda Daszyńskiego i rozbudowy City przy Towarowej.


naitsyrk
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2017, 21:43

Ceny miejsc postojowych w inwestycji Nowa 5 Dzielnica od CNT - opinie i forum

Postautor: naitsyrk » 01 gru 2017, 21:54

Orientuje się ktoś jaki jest koszt miejsca parkingowego? Pisałem w tej sprawie do biura jednak pomimo 2 wiadomości zero odpowiedzi...

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Ceny miejsc postojowych w inwestycji Nowa 5 Dzielnica od CNT - opinie i forum

Postautor: pozdro » 02 gru 2017, 10:14

Szkoda kasy na miejsce postojowe moim zdaniem. Lepiej sobie jeden pokoj wiecej kupic. Zaparkowac w okolicy nie problem. W ostatecznisci mozna tanio wynajac za te 150zl/mc. Choc ja i tak polecam rower, boosted board lub jakies inne innowacyjne srodki przemieszczania w okolicy. Szkoda kasy tracic na parking w centralnej lokalizacji w Krakowie. To biurowca sie przejdziesz te 2km, to samo teatr czy inne. Smigniesz te 2 przystanki tramwajem czy SKA. Oszczednosc na samochodzi koszt garazu i samochodu i paliwa lepiej zainwestowac w inne rozrywki. Ta lokalizacja nie jest zbyt ok pod samochod. Inwestorzy beda wynajmowac glownie studentom agh i pk ci wybitnie tutaj funkcjanuja bez auta. Natomiast bedac singlem z korpo tez bym na codzien auta nie uzywal. Natomiast wypadajac np do rodziny na swieta to wolalbym zabookowac auto np. na nowobudowanym parkingu park and ride w bronowicach czy gdzies w okolicach balic jak zbuduja. Wedy wyjezdzasz pod wezel w balicach w 10min wsiadasz w auto i smigasz autostrada. :mrgreen:

Tysongay5
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2017, 11:34

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: Tysongay5 » 02 gru 2017, 21:56

Z tym parkingiem bym nie przesadzał bez swojego parkingu po zakończeniu inwestycji ciężko będzie zaparkować już teraz jest ciężko. A jeśli chodzi o miejsce parkingowe to kosztuje 29 tyś.

matut
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:16

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: matut » 03 gru 2017, 13:55

Z kupnem parkingu na razie sie wstrzymaj. Z tego co slyszalem wiekszosc mieszkan w nowej 5 dzielnicy kupuja inwestorzy pod wynajem, a oni nie potrzebuja miejsca postojowego. Biorac pod uwage wspolczynnik mieszkanie:garaz 1:1 to wzialbym dewelopera na przetrzymanie i kupowal jedynie w przypadku ceny grubo ponizej 20 tys. Sam deweloper ma dziwna polityke cenowa i nie jest otwarty w ogole na negocjacje, nawet przyslowiowe 100 zl na m2, a wszyscy inwestorzy w okolicy sa.. Ale jak to sie mowi Chytry traci dwa razy...

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 04 gru 2017, 12:03

Dokładnie politykę cenową mają z dupy. Osoby w biurze ogólnie są niekompetentne w kwestiach negocjacji cen. Jak już pisałem negocjowałem jedno z gorszych mieszkań. Mówię, że za 6700zł/m2 wezmę gdzie tam trzymają cenę. Wiem, że im nikt teraz nie kupi. Choć pewnie jak już będzie wykończone to ktoś się znajdzie, albo faktycznie stwierdzą, że to mieszkanie z widokiem do sypialni sąsiada i jednak trzeba po 6300zł/m2 sprzedać. Z miejscami postojowymi jest tak jak piszą inni dużo za dużo 1:1. Trzymaj ich do końca napewno ci ich nie braknie. Przy obecnych cenach kupują tam tylko inwestorzy przy czym żaden inwestor wynajmujący studentom AGH (15min spacerkiem) czy turystom z USA, Australii nie potrzebuje tutaj miejsca postojowego. więc na 25% mieszkańców stałych przypada jakby 4 miejsca na 1 mieszkanie. Powinni je rozdawać w promocji. Jak nawet kupią to i tak będą wisiały karteczki wynajmę miejsce najpierw za 200zł potem za 150zł, potem ci byle kto wynajmnie byle się pozbyć kosztów utrzymania 50zł miesięcznie. Więc wynajmniesz za mała kasę. Z parkowaniem naprawdę nie jest tak, źle w okolicy W weekendy i wieczorami są pustki, Urząd Marszałkowski się za 2 lata wynosi na Rondo Grzegórzeckie. Totalnie nie będzie tutaj komu parkować. Ok pojawią się nowe bloki i będzie teoretycznie więcej samochodów ale to tylko teoria bo sporo osób stałych mieszkańców kupi miejsca postojowe, większość to będą najmujacy studenci i turysci bez samochodów. Po drugiej stronie torów kolejowych nie ma strefy, w okół budowanych bloków powstaną ulice wewnętrzne na których też kilka miejsc się znajdzie. Wiadomo, będą walczyć z kierowcami na początku żeby im wcisnąć te miejsca postojowe. Pamiętaj jeszcze pół roku temu był obowiązek sprzedaży miejsc postojowych razem z mieszkaniem. Teraz obowiązku już nie ma, a mieszkanai z 8500zł staniały na 7500zł i pojawiły się oferty nawet poniże 7000zł. Oczywiście kwestia uzależnienia od samochodu. Jak przykładowo pracuje się w biurze dajmy na to HiFive czy Armii Krajowej, czy Rondo Mogilskie czy Zabłocie. To i tak lepiej na codzień podjechać rowerkiem, transportem zbiorowym, a na imprezy w Tauron Arenie Uberem, zakupy zamówić z Tesco. Jak się chce kupić penthouse 150m2 na ostatnim piętrze i mieć 2 dzieci, pracuje gdzieś tam daleko od Korowdrzy i centrum, dużo się jeździ to wtedy faktycznie opłaca się kupować miejsce postojowe. Nie mniej 29 tys. zł to nie najgorsza cena. Pamiętaj w inwestycji LC Corp obok, miejsc postojowych było z 0.6 współczynnik, na klatkach wisi pełno ofert sprzedam garaż, wynajmę miejsce postojowe tanio, itd. Natomiast brakuje co najwyżej miejsc parkingowych dla rowerów bo ludziom się nie chce tachać rowerów na górę i zostawiaja przy wejściu. Zrobili z 10 stojaków, a rowerów leży z 30 jeden na drugim.


naitsyrk
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2017, 21:43

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: naitsyrk » 04 gru 2017, 12:10

Planuję tam zakup 70,5m, nie pod inwestycje tyko dla siebie, na 7 piętrze w budynku 2. Cena w wysokości 7k za m2 nie jest w mojej opinii okazyjna jednak nie jest też przesadzona, rynkowa.
W tej okolicy mieszkałem niemal przez całe swoje życie w Krk i nie chce tego zmieniać. Parking jest dla mnie niezbędny, nie jestem w stanie tygodniu poruszać się rowerem ani komunikacja miejską ze względu na odległości,które muszę przemierzać.
Racja z przetrzymaniem dewelopera. Kupno mieszkania planuję w styczniu/lutym, miejsce parkingowe mogę dokupić chwile przed wprowadzeniem, pewnie okolice września/października, może coś taniej będzie jeżeli zostanie ich dużo. Gdyby nie pilot to bramy parkingu podziemnego to wcale bym nie kupował :D Na początku można też wynająć i kupić nawet po roku. Dzięki za radę.

Z brakiem profesjonalizmu w biurze sprzedaży muszę się zgodzić. Wysłałem dwa maile oraz prośbę o kontakt przez formularz... zero odzewu. Dla przykładu Murapol odezwał się ciągu 40minut... wszystkiego dowiedziałem się przez telefon.
Widzę, że w kontakcie dodali kierownika, mężczyznę... wcześniej kontaktowałem się z dwoma Paniami, chyba zorientowali się, że nie za bardzo sobie radzą.

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowa 5 Dzielnica - Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) - opinie i forum

Postautor: pozdro » 05 gru 2017, 15:22

Przy mieszkaniu za 500 tys. Zl to taki parking ci powinni dac w cenie 10-15 tys. zl lub nawet gratis w pakiecie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: free66, Google [Bot] i 29 gości