ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
sackon
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:09

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: sackon » 16 paź 2022, 23:11

Czy wiadomo coś, czy będą kolejne etapy w tej inwestycji?


Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: Master » 08 sty 2023, 14:31

Tak, to kolejny etap tej inwestycji:

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Echo Investment

Budynek utrzymany w stylistyce takiej, jak wcześniejszy etap. Co ciekawe, tu deweloper idzie nieco pod prąd trendom i nie ma wysokich okien wszędzie, ale jest dużo takich tradycyjnej wysokości.

sackon
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:09

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: sackon » 13 lut 2023, 17:57

Czy może ktoś, kto kupił mieszkanie w poprzednich etapach wypowiedzieć się co do jakości wykonania i ogólnych wrażeń?

Jak wyglądają możliwości negocjacyjne z Echo w nowym etapie? Ceny ofertowe poszły mocno w górę względem poprzednich.


voyager
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: voyager » 13 lut 2023, 22:33

sackon pisze:Czy może ktoś, kto kupił mieszkanie w poprzednich etapach wypowiedzieć się co do jakości wykonania i ogólnych wrażeń?

Byłem właśnie ostatnio na spacerze i przyznam, że spodziewałem się trochę więcej po Echo Investment. Budynki sprawiają wrażenie dosyć ciasno upakowanych na osiedlu. Ten powstający ostatni etap, to ma być też całkiem niedaleko od sąsiednich budynków, które wybudowano tam już trochę lat temu, poza tym mam wrażenie, że te budynki są wyżej położone niż będzie ten etap inwestycji ZAM.

Jakość zagospodarowania osiedla też mogłaby być lepsza, ścieżka dosyć błotnista, kiepsko utwardzona, plac zabaw nie robi jakiegoś specjalnego wrażenia. "Ciekawym" rozwiązaniem jest też wyjście do ogródka wychodzące na wjazd do garażu podziemnego. Mieszkania do tanich nie należą, ale osiedle mogłoby być ciekawiej zaprojektowane i z większą dbałością o detal, taka przynajmniej jest moja opinia. Ciekawe co na to sami mieszkańcy. Ale trzeba przyznać, że lokalizacja jest niezła, choć sama ulica Rydlówka robi kiepskie wrażenie, na części nie ma nawet chodnika po obu stronach, mogłoby być przy niej też więcej usług.

A co myślisz o tej inwestycji i jej otoczeniu?

humbak
Posty: 90
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: humbak » 15 lut 2023, 11:16

- drugi etap oficjalnie nie ma możliwości skorzystania z części wspólnych na pierwszym etapie bo jest on odgrodzony
- jak dla mnie te okna są za gęsto (zapewne chodziło by upchać więcej mniejszych pokoi) i sporo mieszkań ma tak, że jak się wyjdzie na balkon to zero prywatności bo sąsiad wszystko słyszy/widzi, no ale może to norma i nie ma co wypominac

widzę, ze zdjeli ceny za mieszkania - ktoś się orientuje, czy to oznacza ew obniżki?

jnwoppl
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2022, 23:01

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: jnwoppl » 15 lut 2023, 22:15

Pytałam o 4-pokojowe - od 13.100/m2 do 15000.
Te za 13.000 to niskie piętra i najgorszy układ.

Venya97
Posty: 116
Rejestracja: 03 lis 2021, 16:33

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: Venya97 » 15 lut 2023, 23:09

jnwoppl pisze:Pytałam o 4-pokojowe - od 13.100/m2 do 15000.
Te za 13.000 to niskie piętra i najgorszy układ.

Niskie piętra czyli do którego?

Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: Master » 16 lut 2023, 11:10

Miałem okazję przejść się niedawno po tym osiedlu i muszę przyznać, że liczyłem tu na więcej. Bloki są bardzo blisko siebie, zagospodarowanie terenu takie sobie, np. nie ma konkretnie utwardzonej ścieżki wokół bloków i przy placu zabaw, idą miało się wrażenie, że jest dosyć błotniście. Plac zabaw zresztą też nie urywa d... Warto też zajrzeć za ścianę zadaszonego wjazdu do garażu.

Do tego kolejny etap będzie całkiem blisko sąsiadował z blokami, które zbudowano po sąsiedzku kilka lat temu, zdaje się, że będzie też niżej od nich położony, a dodatkowo zobaczcie ten mur (oporowy), który jest w części granicy działki.

Na plus to, że powstaje droga, która umożliwi wyjazd na Konopnickiej z pominięciem Wadowickiej i Ronda Matecznego. Wyjazd będzie na tych światłach przy Wildze.


Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: Master » 23 lut 2023, 11:02

Obiecanych kilka zdjęć z wycieczki na ul. Rydlówka i osiedle ZAM wybudowane przez Echo Investment.

Obrazek

To co zwróciło moją uwagę, to balkony od niektórych mieszkań są bardzo blisko siebie, ale z drugiej strony może lepiej mieć większy balkon, niż mniejszy, ale dalej od sąsiada.

Obrazek

Te elewacje trochę ciemne, ale może dzięki temu będą lepiej wytrzymywały krakowskie powietrze i smog.

Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: ZAM Kraków (Zamieszkaszj na Matecznym) od Echo Investment - opinie i forum

Postautor: Master » 23 lut 2023, 11:05

Tu blok widziany z pewnej perspektywy, co prawda przed tym budynkiem wyrośnie jeszcze jeden blok, więc nie będzie takiego widoku.

Obrazek

Widać już pierwsze jednostki klimatyzacji na balkonach, przydałyby się tu jakieś bardziej w kolorze elewacji.

Obrazek

Te skrzynki z licznikami wyglądają tak sobie, można to było lepiej zrobić, zwłaszcza, że one już zostały popisane. Wam jak się podoba?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 27 gości