Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 21 wrz 2021, 19:02

Marko1 pisze:Czy ktoś już zgłaszał zmiany deweloperskie? Jestem zaskoczony cenami, jakie otrzymałem od Nestobudu. Wydanie opinii plus kordynacja branżowa, cokolwiek przez to rozumieją, wynosi 1900 zł. Cena dla mnie abstrakcyjna. Dodanie dwóch oczek pod baterie ( zimna + ciepła woda) - 1200 zł. Dodanie dwóch lanów, 3 gniazdek i dodatkowego włącznika światła - 2150 zł.


czyli za te drobiazgi razem 5 tys ? to lichwa.
zapytaj swojego fachowca do wykończeń za ile to zrobi Ci po odebraniu mieszkania.

ja swoje zmiany w Atalu - w obszarze wod-kan w łazience i dużych zmian w elektryce (22 zmiany (nowe punkty + przechodnie + 4 lany ) - wprawdzie jesienią 2019 zgłaszane i cennikowane - ale kosztowały 2100 netto razem i żadnych dopłat za koordynację.
czy aż tak się ceny zmieniły ? ....


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: robcio » 21 wrz 2021, 19:53

Zmieniły się ceny plus Atal jest chyba słabym porównaniem bo Atal wprowadza pewnie zmiany na etapie po odbiorach formalnych budowy, czyli tak jak wszyscy fachowcy od wykończeń bo oferuje tez wykończenia kompleksowe. Trochę inaczej są kalkulowane zmiany dodawane na etapie budowy (przed odbiorami budynku) bo one będą ujęte pewnie jako zmiany w planach mieszkań planach instalacji itd.
Natomiast tanio to nie jest :)

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 21 wrz 2021, 20:07

robcio pisze:Zmieniły się ceny plus Atal jest chyba słabym porównaniem bo Atal wprowadza pewnie zmiany na etapie po odbiorach formalnych budowy, czyli tak jak wszyscy fachowcy od wykończeń bo oferuje tez wykończenia kompleksowe. Trochę inaczej są kalkulowane zmiany dodawane na etapie budowy (przed odbiorami budynku) bo one będą ujęte pewnie jako zmiany w planach mieszkań planach instalacji itd.
Natomiast tanio to nie jest :)


co Ty pleciesz. wszystkie zmiany wykonane zostały na etapie budowy, kontrolowałem podczas wizji wstępnej latem poprawność a odbiory mamy końcem roku dopiero.
na każdą branżę otrzymuje się mapkę branżową z nowym planem instalacji przed wykonaniem.

kompletnym absurdem byłoby z punktu widzenia kosztowego, aby zmian dokonywali po odbiorach - co wymagałoby kucia tynków pod nową instalację elektr czy skuwanie wylewek do zmian położenia grzejników czy układania lan


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: robcio » 21 wrz 2021, 20:19

To ciesze się, że u Ciebie zrobili tak jak chciałeś, nie wydawajmy się w dalsze szczegóły.
Wróćmy do tematu głównego, też uważam, ze to nie jest korzystna cena. Natomiast podejrzewam, że wszelkie firmy teraz szukają okazji do maksymalizacji zysków. A pewnie cześć osób na to pójdzie w zależności na jaki zakres robót umówili się, ze swoimi fachowcami.

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 21 wrz 2021, 20:35

przynajmniej, żeby odpuścili ten "nadzór" - bo to jedynie zrobienie nowego schematu instalacji.
wycenili każdą kreskę czy kropkę po 100 pln

Natasha
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2021, 12:45

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Natasha » 05 gru 2021, 10:49

jak wygląda sytuacja z przedszkolami w tej okolice? Czy można znaleźć miejsca?
Slychałam, ze planują budowę szkoły obok. Czy to jest 100%?

Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mondzik » 18 gru 2021, 22:36

Natasha pisze:jak wygląda sytuacja z przedszkolami w tej okolice? Czy można znaleźć miejsca?
Slychałam, ze planują budowę szkoły obok. Czy to jest 100%?

Oficjalnie z tego co się dowiedziałam przydział jest do szkoły w Witkowicach? Ale na osiedlu Gotyk (po drugiej sttobie 29go listopada) ma być wieksza szkoła. Na tych osiedlach dużo jest lokali usługowych to pewnie jakieś przedszkola powstaną.

Btw teraz na Sentotu jest promka świąteczna ;)

norbi53
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2021, 10:43

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: norbi53 » 19 gru 2021, 10:47

Na czym polega ta promocja, jakieś zniżki? ;)

Zastanawia mnie fakt czemu te mieszkania się tak średnio sprzedają, na stronien jest jeszcze sporo wolnych.Może to cena prawie 10k to sporo jak na tą lokalizacje, może to być typowa sypialnia Krakowa bez żadnych usług, a wszędzie będzie daleko.


Venya97
Posty: 116
Rejestracja: 03 lis 2021, 16:33

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Venya97 » 19 gru 2021, 11:29

Mondzik pisze:
Natasha pisze:jak wygląda sytuacja z przedszkolami w tej okolice? Czy można znaleźć miejsca?
Slychałam, ze planują budowę szkoły obok. Czy to jest 100%?

Oficjalnie z tego co się dowiedziałam przydział jest do szkoły w Witkowicach? Ale na osiedlu Gotyk (po drugiej sttobie 29go listopada) ma być wieksza szkoła. Na tych osiedlach dużo jest lokali usługowych to pewnie jakieś przedszkola powstaną.

Btw teraz na Sentotu jest promka świąteczna ;)


Tam będzie druga szkoła? Bo już jedna nowopowstała jest na Meiera bodajże

Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mondzik » 20 gru 2021, 17:07

norbi53 pisze:Na czym polega ta promocja, jakieś zniżki? ;)

Zastanawia mnie fakt czemu te mieszkania się tak średnio sprzedają, na stronien jest jeszcze sporo wolnych.Może to cena prawie 10k to sporo jak na tą lokalizacje, może to być typowa sypialnia Krakowa bez żadnych usług, a wszędzie będzie daleko.

4% od ceny, zawsze cos.
Ja sama rozkminiam to osiedle, podoba mi się całość przestrzeni przemyślenia zrealizowane wraz z Banacha, alw jednak odległość.. Drugie w głowie mamy Centralną, tylko dużo bloków jeden na drugim mam wrażenie będzie. Jakoś ta pierwsza część osiedla dla mnie ok (teraz mieszkam na Soltysowskiej to znam okolice) i jednak blizej "cywilizacji" Galerii, sklepów, ulicy przelotowej i parków.
Chociaż na Gorce Narodowej jak skończą wszystkie inwestycje też może być ciekawiej



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości