Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: kaykay » 22 sie 2021, 23:17

Nowa siewna i meiera 16. Te dwie inwestycje nie są lubiane. Reszta w okolicy o dziwo jest już Ok… Tez tego nie rozumiem.


lamia.reno
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:07

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: lamia.reno » 23 sie 2021, 9:04

Siewna to jest przykład patodeweloperki. Ogromne bloczysko w kształcie podkowy z minimalnymi odległościami. Mieszkania chyba do 3ciego piętra z oknami zwróconymi ku dziedzińcowi nie zaznają naturalnego światła. Balkony szerokie na 60cm, kiepska komunikacja, brak zieleni w okolicy, tory kolejowe. Podziwiam wszystkich, którzy kupili tam mieszkanie. Znając tego dewelopera (Bocianie gniazdo obok) wcisną jeszcze podobne bloczyska na pozostałej części działki ( na wizualizacji drzewka i zieleń).

Marko1
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2021, 8:36

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Marko1 » 24 sie 2021, 10:23

Wiguś pisze:Mnie zastanawia czemu OZON, Sentotu i Przestrznie cieszą się tak dużym zainteresowaniem tu na forum, a w temacie Nowej Siewnej taka cisza? Sam kupiłem tam mieszkanie i nie rozumiem, czemu droższe i bardziej odległe inwestycje cieszą się większym zainteresowaniem...


Rozważałem chyba każdą lokalizację w Krakowie, łącznie ze Złocieniem i Klinami, lecz tylko Sento było w stanie mnie przekonać. Interesowałem się mieszkaniem na Nowej Siewnej - aktualnie już tam jest problem z parkowaniem, a deweloper zapewnia bardzo mało miejsc postojowych. W przypadku kupna mniejszego mieszkania, kupno miejsca garażowego jest niemożliwe. Cenowo na pewno wypada nieco lepiej, ale jednak blok to wielka bryła. Na Meiera okolica jest zupełnie nieprzekonująca, plus na pewno za bliską lokalizację szkoły. Gdy byłem w Górce Narodowej w okolicach popołudniowych, do mieszkań w Ozonie położonych niżej światło zupełnie nie dociera, bloki są dość mocno zbite. Przestrzenie w Sento i Bumie wg planów i rozmieszczenia fundamentów wydają się mimo wszystko większe, a i projekt który jest spójny architektonicznie również jest atrakcyjny. Ciekawą sprawą jest podejście do klienta - uważam, że tylko w Sento obsłużono mnie prawidłowo. Wszystkie informacje od ręki, możliwość oglądniecia standardu budynku na budowie itp. W podobnej cenie miałem do wyboru mieszkanie w Bryksym na Saskiej, jednak są to mieszkania typowo pod inwestycje, szczególnie z racji powstającego tam kompleksu biurowego. Ale odrzuciła mnie obsługa klienta. Nie wyobrażam prosić się o każdy dokument, rzut architektoniczny, schematów elektrycznych, kanalizacji itp. To są jednak subiektywne odczucia, wszystko zależy od preferencji i stosunku oczekiwania/cena.


kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: kaykay » 24 sie 2021, 12:43

Ja się zdecydowałem na Meiera, sporo taniej, blisko biedronka :) Bezpośrednia okolica rzeczywiście nie jest super ale tez nie jest to jakaś patologia. A do waszych osiedli przy banacha będzie rzut beretem, łącznie z parkiem który gdzieś tam jest planowany. Czy moze maja to być zamknięte osiedla?

Marko1
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2021, 8:36

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Marko1 » 24 sie 2021, 13:25

kaykay pisze:Ja się zdecydowałem na Meiera, sporo taniej, blisko biedronka :) Bezpośrednia okolica rzeczywiście nie jest super ale tez nie jest to jakaś patologia. A do waszych osiedli przy banacha będzie rzut beretem, łącznie z parkiem który gdzieś tam jest planowany. Czy moze maja to być zamknięte osiedla?

Tak, Buma planuje mikro park po drugiej stronie ulicy( jest to teren Bumy więc prawdopodobnie i tam kiedyś coś powstanie). Wg prawa deweloperzy nie mogą już budować zamkniętych osiedli, więc będzie ogólnodostępne.

oxygen
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: oxygen » 24 sie 2021, 22:16

Marko1 pisze:
kaykay pisze:Ja się zdecydowałem na Meiera, sporo taniej, blisko biedronka :) Bezpośrednia okolica rzeczywiście nie jest super ale tez nie jest to jakaś patologia. A do waszych osiedli przy banacha będzie rzut beretem, łącznie z parkiem który gdzieś tam jest planowany. Czy moze maja to być zamknięte osiedla?

Tak, Buma planuje mikro park po drugiej stronie ulicy( jest to teren Bumy więc prawdopodobnie i tam kiedyś coś powstanie). Wg prawa deweloperzy nie mogą już budować zamkniętych osiedli, więc będzie ogólnodostępne.

A możesz coś więcej napisać o tym parku?

rdiotr
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:33

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: rdiotr » 25 sie 2021, 8:11

Obrazek

Cała przestrzeń Sento wraz z Przestrzenie Banacha ma wyglądać tak jak wyżej. Wszystko ma być ogólnodostępne bez ogrodzeń choć nie wiem jak i czy od strony Ozonu nie będzie ogrodzenia, mam nadzieje że nie.

Sam kupiłem tam mieszkanie niedawno. Faktycznie obsługa lepsza niż u większości deweloperów np. w Buma która buduje zaraz obok czułem się wręcz opluty chcąc się coś dowiedzieć, na budowę nie wpuszczają, odpowiadają lakonicznie :lol:

Na plus: mieszkania w B1 można wejść zobaczyć bez problemu standard wykończenia jest ok np. okna są 3 szybowe, ale parapety PCV. Po ukończeniu obwodnicy, przebudowy alei i tramwaju będzie naprawdę nieźle komunikacyjnie, może nie eldorado ale na północ Krakowa zdecydowanie lepiej. Spoko układy mieszkań (poza tymi jamnikami w niektórych budynkach :lol: ). Miejsca do ładowania elektryków i trochę miejsc ogólnodostępnych na planie które jednak mogą być sprzedane dla lokali usługowych. Na koniec faktycznie jakaś tam infrastruktura zielona powstanie na Sento i ościennych.

Na minus: Cena, no po prostu na tą lokalizacje w położeniu od rynku to jakiś kosmos, na dodatek konkurencja ma chyba jednak taniej. Z drugiej strony to już krakowska średnia i komunikacyjnie się podciągnie, zaś kolejne etapy OZON'a i Przestrzeni Banacha pewnie będą w podobnej jak nie wyższej cenie. Kolejna rzecz to przez najbliższe 5 lat będzie tu plac budowy. Budynki B2 i B3, potem Ozon który już rusza a zaraz po nim Przestrzenie Banacha Etapy C i pewnie D zaraz za starymi blokami na Słomczyńskiego bo tam też jest działka Bumy.

Jak ktoś zastanawia sie czy Ozon czy Sento albo Przestrzenie to niech np. zobaczy wysokość pomieszczeń w Ozon :lol: Byłem, oglądałem, zrobili minimum jeśli chodzi o przepisy i jak zrobicie obniżony sufit do tego to będzie można go ręką dotykać bez potrzeby wyciągania drabiny :D

Mixstep
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2021, 23:15

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mixstep » 25 sie 2021, 23:21

A mnie najlepiej obsluzono w Bumie. Dobry kontakt i w miare szybkie odpowiediz na maile. Z Ozonu na maila trzeba czekac do tygodnia z jakimikolwiek informacjami, w dodatku zdawkowo. Z Sento kontakt jest powolny, tez czekam kilka dni na odpowiedz na maila. Pewnie zalezy od osoby na ktora sie trafi a nie od samej firmy.

Ktory deweloper (z tych trzech) wedlug was buduje najrzetelniej?


irt
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2020, 14:48

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: irt » 26 sie 2021, 14:07

rdiotr pisze:Jak ktoś zastanawia sie czy Ozon czy Sento albo Przestrzenie to niech np. zobaczy wysokość pomieszczeń w Ozon :lol: Byłem, oglądałem, zrobili minimum jeśli chodzi o przepisy i jak zrobicie obniżony sufit do tego to będzie można go ręką dotykać bez potrzeby wyciągania drabiny :D


Ozon ma 260cm, minimum z tego co wiem to 250 (a są i takie inwestycje, np. Wlasne Miejsce na piaskach, gdzie jest chyba 252).

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 02 wrz 2021, 7:29

developer się zmienił - i ma nową koncepcję tego obszaru - zrobi z niego "Chrzanów"

czy ktoś może wyjaśnić tę koncepcję ?

biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/nowy-deweloper-na-krakowskim-rynku_42566.html



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman, koczkodan, OjciecWiksy i 48 gości