Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: asander » 02 wrz 2021, 9:42

Mar G pisze:developer się zmienił - i ma nową koncepcję tego obszaru - zrobi z niego "Chrzanów"

czy ktoś może wyjaśnić tę koncepcję ?

biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/nowy-deweloper-na-krakowskim-rynku_42566.html

"Krakowski Chrzanów"... hmm może chodzi o tanią sypialnią dla ludzi pracujących i dojeżdżających A4 do Krakowa? Może chce budować więcej tańszych mieszkań, z takimi cenami jak w Chrzanowie :?:
Wspomina też coś o lokalach premium, może jakieś mniejsze domki, podobnie jak w Zielonkach? W sumie to nic nowego.


yorgKing
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2021, 18:47

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: yorgKing » 02 wrz 2021, 10:15

Prawdopodobnie nie chodzi o podobieństwo do miasta Chrzanów ale do części Warszawy - Bemowo, gdzie Dom Development też ma jakieś inwestycje. Na pierwszy rzut oka jest jakieś podobieństwo.

warszawa.naszemiasto.pl/druga-linia-metra-za-cztery-lata-dojedzie-na-chrzanow-na/ar/c3-4881794

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 02 wrz 2021, 10:41

yorgKing pisze:Prawdopodobnie nie chodzi o podobieństwo do miasta Chrzanów ale do części Warszawy - Bemowo, gdzie Dom Development też ma jakieś inwestycje. Na pierwszy rzut oka jest jakieś podobieństwo.

warszawa.naszemiasto.pl/druga-linia-metra-za-cztery-lata-dojedzie-na-chrzanow-na/ar/c3-4881794

no tak, podobieństwo jest duże.

Poza osiedlami, na Chrzanowie niewiele się buduje. Brakuje nowych żłobków, przedszkoli oraz szkół. Mieszkańcom zaczynają także doskwierać coraz większe problemy komunikacyjne. Na miejscach, w których do niedawna rosła kukurydza postawiono bloki, ale można do nich dojechać jedynie wąskimi drogami, na których często dwa samochody mają problem ze swobodnym wyminięciem się.


yorgKing
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2021, 18:47

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: yorgKing » 02 wrz 2021, 11:48

Podobnie jak tam są to bloki w polu ale z perspektywą rozwoju komunikacji i pewnie do tego to było nawiązanie.

Przy czym tu uliczki na terenie osiedli wyglądają w porządku. O ile nie zostaną zastawione przez auta, to powinno być przyjemnie. Wyjątek to najważniejszy fragment Banacha - czyli obecnie główny wjazd z 29 listopada na osiedla. Tu jest za wąsko i nie wiem czy to się jakoś zmieni w związku z budową KST lub przebudową 29.

Przedszkola i szkoła też w zasięgu spaceru.

Nie kojarzę Chrzanowa ale ta część opisu przypomina raczej północ Krakowa nad Ikeą.

Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 02 wrz 2021, 23:24

asander pisze:
Mar G pisze:developer się zmienił - i ma nową koncepcję tego obszaru - zrobi z niego "Chrzanów"

czy ktoś może wyjaśnić tę koncepcję ?

biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/nowy-deweloper-na-krakowskim-rynku_42566.html

"Krakowski Chrzanów"... hmm może chodzi o tanią sypialnią dla ludzi pracujących i dojeżdżających A4 do Krakowa? Może chce budować więcej tańszych mieszkań, z takimi cenami jak w Chrzanowie :?:
Wspomina też coś o lokalach premium, może jakieś mniejsze domki, podobnie jak w Zielonkach? W sumie to nic nowego.

Ciekawe ile mają ziemi na Górce Narodowej, ale chyba nie jakość dużo, skoro cały zgromadzony przez Sento bank pozwala na budowę 727 lokali, czyli jakieś 2-3 bloki pewnie, a to chyba nie jest jedyna lokalizacja.

rdiotr
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:33

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: rdiotr » 03 wrz 2021, 8:11

Zgodnie z MPZ Górka Narodowa Zachód pozostaję niewiele miejsca gdzie można wcisnąć mieszkaniowke wysoką "Górka Narodowa Zachód- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK" bip.krakow.pl?dok_id=15920 . Z tego co wiem obszar 1 MW 4,8 ha jest większości Ozonu i tam powstaną identyczne bloki, 2 MW/MN 2,16 ha należy z kolei do tego molocha zwanego Buma i tam powstaną na pewno 2 albo 3 bloki w stylu Przestrzeni Banacha bo widziałem wizualizacje. Ewentualnie dalej w okolicy Belwederczyków, zabudowa niska lub część wschodnia GN.

Jak widać na MZP nienajgorzej jest też z UP i Zielenią. Może dzięki temu że MZP jest uchwalone przed budową wszystkich zabudowań jest szansa że będzie to miało ręce i nogi.

Ja liczę że zaplanowane połączenia drogowe z Słomczyńskiego i Kuźnicy Kołłątajowskiej powstaną wraz z budowa Zauchy lub niedługo po. Na połączenie z Górnickiego narazie nie ma co liczyć bo to inwestycja miasta.

rdiotr
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:33

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: rdiotr » 10 wrz 2021, 7:05

Może się jeszcze okazać że zamiast etapu C i D Bumy na ulicy Zauchy będziemy mieli Sento, a właściwie Dom Development parkiet.com/Budownictwo/309089956-Dom-Development-w-wirze-przejec.html

robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: robcio » 10 wrz 2021, 10:23

Myśle, że skoro Sento się pochwaliło taka informacją to może w ogóle przejmują większość Bumy albo tylko tę deweloperską część

Co do przejęcie w okolicy Zauchy jestem na tak, sento ma chyba nieco lepsze rzuty niż buma jeśli chodzi o inwestycje na Górce Narodowej


Marko1
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2021, 8:36

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: Marko1 » 21 wrz 2021, 17:08

Czy ktoś już zgłaszał zmiany deweloperskie? Jestem zaskoczony cenami, jakie otrzymałem od Nestobudu. Wydanie opinii plus kordynacja branżowa, cokolwiek przez to rozumieją, wynosi 1900 zł. Cena dla mnie abstrakcyjna. Dodanie dwóch oczek pod baterie ( zimna + ciepła woda) - 1200 zł. Dodanie dwóch lanów, 3 gniazdek i dodatkowego włącznika światła - 2150 zł.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja SenToTu Kraków (deweloper Sento) - opinie na forum

Postautor: asander » 21 wrz 2021, 19:00

Marko1 pisze:Czy ktoś już zgłaszał zmiany deweloperskie? Jestem zaskoczony cenami, jakie otrzymałem od Nestobudu. Wydanie opinii plus kordynacja branżowa, cokolwiek przez to rozumieją, wynosi 1900 zł. Cena dla mnie abstrakcyjna. Dodanie dwóch oczek pod baterie ( zimna + ciepła woda) - 1200 zł. Dodanie dwóch lanów, 3 gniazdek i dodatkowego włącznika światła - 2150 zł.


Drogo, i to bardzo, ja nie dawno miałem zamianę wanny na prysznic, de facto podniesienie baterii o kilkadziesiąt cm w górę, wycenili mi to na 600 brutto. Też mi się to wydało sporo ale zdecydowałem się. W Twoim przypadku pewnie taniej wyjdzie jak sam sam sobie to zrobisz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 59 gości