Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
drake
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2021, 16:20

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: drake » 08 kwie 2021, 15:20

Rozumiem, dzięki :)

Orientuje się ktoś jaka jest wysokość mieszkań na poszczególnych piętrach?
Na którejś stronie jest napisane pomiędzy 260 a 280cm.


Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: Bartab » 08 kwie 2021, 21:32

drake pisze:Rozumiem, dzięki :)

Orientuje się ktoś jaka jest wysokość mieszkań na poszczególnych piętrach?
Na którejś stronie jest napisane pomiędzy 260 a 280cm.

Mi powiedzieli że 260.

dvyprt
Posty: 25
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:03

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: dvyprt » 23 kwie 2021, 19:00

Czy ktoś miał okazję zobaczyć wnętrze inwestycji? czy panstwo uważają, że w tym miejscu może być głośno?
Załączniki
salsa.PNG
salsa.PNG (100.62 KiB) Przejrzano 4296 razy


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: robcio » 23 kwie 2021, 21:05

Nie wiem czy głośno ale jeden aspekt jest do przemyślenia, jakby nie wyjrzeć za okno to widzi się masę sąsiadów, jednym to nie przeszkadza inni są wyczuleni...

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: yyeeoo » 23 kwie 2021, 22:37

Widzieć sąsiadów to jedno ;) Takie układy mają to do siebie, że idealnie odbijają dźwięki - czujesz się jak w puszce ;)

Niech będzie kilka mieszkań na airbnb czy zabawowych sąsiadów w takim molochu - imprezy na balkonie w lecie i cały taki układ ma nieciekawie. Ala spacerniak w więzieniu.

Co do Lokum to dla mnie cenowo Salsa odpada w stosunku do lokalizacji. Może 3 etap Siesty będzie ciekawy, ale ceny pewnie też na bogato. Ale nie wiem czy nie wybrałbym od nich Visty - 5 minut piechotą do ogromnych zielonych terenów Krzemionek, Bonarka minutę autem i spacerem, na rowerze też kilka minut do centrum i parku Bednarskiego nową kładką.

Jeżeli chodzi o Zabłocie to wolałbym podreperować budżet i kupić coś znacznie bliżej Wisły.

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: Bartab » 24 kwie 2021, 1:24

Też się bardzo mocno zastanawiałem nad kwestią akustyki czy prywatności na takim dziedzińcu ale może pocieszające jest to że one są dość duże jak na dzisiejsze standardy budownictwa gdzie normą są odległości między blokami poniżej 20 metrów. Te dziedzińce mają wymiary 34 na 45 metrów. Mówię o normalnych odgłosach życia bo jakieś głośne imprezy na balkonach to jest po prostu zwykłe chamstwo i zakłócanie spokoju i od tego jest telefon na straż miejską albo ochrona uspokajająca takich lokatorów.

Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: Skaka » 24 kwie 2021, 13:01

Bartab pisze:Też się bardzo mocno zastanawiałem nad kwestią akustyki czy prywatności na takim dziedzińcu ale może pocieszające jest to że one są dość duże jak na dzisiejsze standardy budownictwa gdzie normą są odległości między blokami poniżej 20 metrów. Te dziedzińce mają wymiary 34 na 45 metrów. Mówię o normalnych odgłosach życia bo jakieś głośne imprezy na balkonach to jest po prostu zwykłe chamstwo i zakłócanie spokoju i od tego jest telefon na straż miejską albo ochrona uspokajająca takich lokatorów.


mam obecnie 30-40 metrów do bloku na przeciwko, nie jest to dziedziniec tylko równoległe bloki choć gęsto. Impreza na balkonie na przeciwko latem jest dla mnie głośniejsza niż ta w moim bloku o ile nie jest to mieszkanie tuż podemną. Mam też doświadczenie z Grzegórzek Parku gdzie też jest taki układ tylko z 'kanałami wentylacyjnymi', a dziedziniec dużo większy -> akustyka jest fatalna, słychać dialogi z serialu w TV sąsiada naprzeciwko.

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: Bartab » 24 kwie 2021, 13:45

Skaka pisze:
Bartab pisze:Też się bardzo mocno zastanawiałem nad kwestią akustyki czy prywatności na takim dziedzińcu ale może pocieszające jest to że one są dość duże jak na dzisiejsze standardy budownictwa gdzie normą są odległości między blokami poniżej 20 metrów. Te dziedzińce mają wymiary 34 na 45 metrów. Mówię o normalnych odgłosach życia bo jakieś głośne imprezy na balkonach to jest po prostu zwykłe chamstwo i zakłócanie spokoju i od tego jest telefon na straż miejską albo ochrona uspokajająca takich lokatorów.

mam obecnie 30-40 metrów do bloku na przeciwko, nie jest to dziedziniec tylko równoległe bloki choć gęsto. Impreza na balkonie na przeciwko latem jest dla mnie głośniejsza niż ta w moim bloku o ile nie jest to mieszkanie tuż podemną. Mam też doświadczenie z Grzegórzek Parku gdzie też jest taki układ tylko z 'kanałami wentylacyjnymi', a dziedziniec dużo większy -> akustyka jest fatalna, słychać dialogi z serialu w TV sąsiada naprzeciwko.

Myślę że to czy, gdzie i jakie dźwięki słychać zależy od mnóstwa czynników i ciężko tu spekulować. Na temat imprez na balkonach już się wypowiadałem.


timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: timmons » 26 kwie 2021, 11:50

W polskich mieszkaniach wygląda na to, że wyrzutnia łazienkowa to wspólna rura, czy tak jest też w Lokum?

A może możemy zainstalować odpowiednie wentylatory wyciągowe w łazience?

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Lokum Salsa Kraków (ul. Klimeckiego) / deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: Bartab » 26 kwie 2021, 13:31

timmons pisze:W polskich mieszkaniach wygląda na to, że wyrzutnia łazienkowa to wspólna rura, czy tak jest też w Lokum?

A może możemy zainstalować odpowiednie wentylatory wyciągowe w łazience?


Wentylacja będzie mechaniczna i wydaje mi się że w taką wentylację nie wolno w żaden sposób ingerować. Ale to jest standard w nowych budynkach. Natomiast w tych nowoczesnych wentylacjach każde mieszkanie chyba ma osobny pion więc nie ma żadnej wspólnej rury, w teorii powinno to działać dobrze ale w praktyce jest niestety bardzo różnie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości