Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mhs
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2017, 13:52

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: mhs » 07 maja 2019, 12:30

A co sądzicie - jak pod względem inwestycyjnym pod wynajem - wydaje się Wam to osiedle? Buduje się Tischnera Office, zaraz obok Buma wrzuci 3 budynki, obok działka Stalproduku gdzie też już grzebią w ziemi... bliżej matecznego całe zagłębie Bumy... Ta okolica chyba trochę się zmieni...


Jyba
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2018, 17:54

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Jyba » 10 maja 2019, 15:00

Część, ja zdecydowałem się na kupno mieszkania na fredry pod siebie, ale z myślą o ewentualnym przyszłym wynajmie i gdyby nie fakt że robi się trochę Zagłębie Biurowe w okolicy, to napewno bym nie kupił za tą cenę która już jest bardzo duża 7850.
Sądzę iż miejsce będzie atrakcyjne dla korposzczorow ( sam nim jestem) ze wgledu na biurowce, wyjazd na obwodnicę, 10 min do pętli, bonarke i powiedzmy 20 min spacerem do terenów zielonych. Jedynie co może to zepsuć to nie roztrzygnieta sprawa wyjazdu na tishnera.

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 11 maja 2019, 0:04

Miejsce jest idealne pod wynajem blisko do biurowcow Bonarki, 2 przystanki autobusem na kampus UJ, stosunkow blisko do Czerwonych Makow. Blisko w okolice zablocia i Nowohuckiej. SKM Skawina - Krakow Mistrzejowice, kilka minut na Zablocie czy Kazimierz. No i niedaleko w Kamieniolomie Liban ma powstac wielki park miejski. Jakby jeszcze kladka nad wisla powstala i sciezka rowerowa wzdluz wilgi. To miejsce bedzie wysmienite. Cena 7999zl/m2 jak na obecne jest naprawde korzystna.


Bolko
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2019, 23:00

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Bolko » 30 cze 2019, 23:45

Po spotkaniu z panem wiceprezydentem.
Ul Fredry otrzyma rondo łączące go z Turowicza na poziomie +1.
Powstanie w 2025 roku chyba że będą protesty to wtedy cholera wie. Pan prezydent podał przykład ul klasztornej gdzie remont stanął i cholera wie kiedy ruszy.

Koszt 120 mln. No cóż myśle że ta kwota spowoduje że temat będzie odwlekany.
Pomijam też problem że trzeba wejść w teren po drugiej stronie tischnera żeby wybudować rondo

Na szczęście PKP zgodziło się że przejazd będzie otwarty dopóki rondo nie powstanie.
Problem jest taki że przez przejazd będą jeździć pociągi
Dalekobieżne
Towarowe
Kolej miejska
Ruch manewrowy z Kraków Bonarka.
Efekt będzie taki że jak powiedział pan z koleji będzie taki że szlaban będzie 15 minut zamknięty 2 otwarty.

Potwierdzone zostało ze stacją Kraków Łagiewniki zostaje.
Pytanie ci w sytuacji gdy jakiś dalekobieżny będzie spóźniony a mamy dwa tory.
Żeby się nie okazało że miejski pociąg czeka tak jak jest w wawie.

Z dobrych wiadomości.
Ma powstać ulica a tak naprawdę dwie.
Jedna przedłużenie Roi i potem w dół między Turowicza a osiedlem Budimexu
Druga między osiedlem Budimexu a betoniarnia.
Obie spotykają się na rondzie przy ulicy przyjaźni.
Jak te ulice mają wyglądać cholera wie bo projektu jeszcze nie ma.
Więc może się okazać że korki nie będą do szkoły jak jest teraz tylko nie będzie można wyjechać z parkingu. :)
Ale bądźmy optymistami.
Auta Fredry potem nowa ulica przyjaźni turowicza i potem tischnera dojada do wadowickiej.
Ewentualnie wrócą do trasy łagiewnickiej i tam się wbija na Zakopiańska. Albo dalej na ruczaj.
Więc jest te kilka km ekstra ale dla samochodu da się przeżyć.
To samo autobusy.
Tylko że autobusy jeżdżą co półgodziny a w porannym szczycie to wiadomo.
Więc najlepiej iść na nogach na pętle Łagiewnicka.
Tylko pociąg pod warunkiem że będzie punktualny nie dla wszystkich jest rozwiazaniem.
Zostaje tramwaj tylko jak się do niego dostać jak najpierw trzeba przejść tory a potem będzie wjazd do sabre. Gdzie też będzie parę tysięcy ludzi.

Chyba kupię hulajnogę

cafe1
Posty: 10
Rejestracja: 07 sie 2019, 10:38

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: cafe1 » 07 sie 2019, 10:55

też chciałbym kupić tam mieszkanie ale najbardziej mnie martwi grubość ścian które są.... cieniutkie i może być mocno słychać sąsiadów :/ Ktoś coś wie więcej w temacie tych mieszkań ?
A może lepiej Łagiewnickie wzgórze - trochę dalej

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Maria » 07 sie 2019, 12:58

Co to znaczy "cieniutkie ściany " ? Ile mają mieć grubości ?

cafe1
Posty: 10
Rejestracja: 07 sie 2019, 10:38

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: cafe1 » 07 sie 2019, 20:20

nie wiem ile cm bo na budowę wejść nie można - ale widać to z zewnątrz, a czytałem na forum że w ich budynkach słychać sąsiadów mocno, i to by się pokrywało. Widziałem w innych i są szersze - nie mierzyłem cm.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: yyeeoo » 07 sie 2019, 23:03

cafe1 pisze:nie wiem ile cm bo na budowę wejść nie można - ale widać to z zewnątrz, a czytałem na forum że w ich budynkach słychać sąsiadów mocno, i to by się pokrywało. Widziałem w innych i są szersze - nie mierzyłem cm.


No to jakby mi ktoś coś takiego powiedział, to zapala mi się czerwona lampka i żądaj od dewelopera informacji.
Dla mnie to jest jeden z najważniejszych tematów i nie ma opcji, że wydam kilkaset tyś. zł i będę słyszał historie życia sąsiada.

Problem hałasu między mieszkaniami też możesz zminimalizować na starcie. Pytaj śmiało dewelopera:

-Z jakich materiałów są wykonane ściany międzymieszkaniowe i między mieszkaniem a korytarzem ? ( najlepiej z silikatów akustycznych między mieszkaniami)
-Czy w ścianach międzymieszkaniowych wykonuje się instalacje w bruzdach, np podejście wody ? ( wtedy wszystko słychać np. w łazience)
-Wylewki - jakie warstwy zastosowano oprócz betonu ? Bardzo ważne - czy używa się pianki wygłuszającej ?
- Weź pod uwagę też sąsiedztwo windy i czy jest to winda cichobieżna.


Nowy
Posty: 1679
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Nowy » 08 sie 2019, 11:14

cafe1 pisze:nie wiem ile cm bo na budowę wejść nie można - ale widać to z zewnątrz, a czytałem na forum że w ich budynkach słychać sąsiadów mocno, i to by się pokrywało. Widziałem w innych i są szersze - nie mierzyłem cm.

"Nie wiem, ale się wypowiem" ;) Akurat grubość ścian, wielkość balkonów, okien i wszelkie inne gabaryty, to z odległości naprawdę trudno ocenić. Jeżeli chodzi o akustykę w mieszkaniach Budimexu, to ja z kolei nie mam z tym żadnych negatywnych doświadczeń, a zdarzyło mi się testować na sobie.

No i lepiej podejść do tematu tak, jak opisał @yyeeoo powyżej.

bulkas
Posty: 169
Rejestracja: 16 mar 2019, 20:27

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: bulkas » 08 sie 2019, 11:17

yyeeoo pisze:Problem hałasu między mieszkaniami też możesz zminimalizować na starcie. Pytaj śmiało dewelopera:

-Z jakich materiałów są wykonane ściany międzymieszkaniowe i między mieszkaniem a korytarzem ? ( najlepiej z silikatów akustycznych między mieszkaniami)
-Czy w ścianach międzymieszkaniowych wykonuje się instalacje w bruzdach, np podejście wody ? ( wtedy wszystko słychać np. w łazience)
-Wylewki - jakie warstwy zastosowano oprócz betonu ? Bardzo ważne - czy używa się pianki wygłuszającej ?
- Weź pod uwagę też sąsiedztwo windy i czy jest to winda cichobieżna.

Na co byś jeszcze zwracał uwagę, tak generalnie, oprócz potencjalnego hałasu?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości