Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Jyba
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2018, 17:54

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Jyba » 03 kwie 2020, 13:22

Trochę nie rozumiałem jakie są ceny z waszych wypowiedzi i zadzwoniłem do Budimexu:
Mieszkania ok 35 m, cena 11k/m2 :!: :shock: :shock:
Mieszkania ok 45 m, cena 9,1/m2

Przestrzał ogromny, nie wiem kto będzie te mniejsze kupował...

Jeszcze z ciekawostki
Miejsce w garażu podziemnym 39k, czyli podwyżka o 9K !
Miejsce na zewnątrz 25K (brak w 1 etapie)

Odbiory za 2,5 roku. ( Czyli znów dłużej się będzie czekać niż w 1 etapie o pół roku)
Grudzień 2022


bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: bono19 » 03 kwie 2020, 15:15

Jyba to nie chodzi tylko o metraż - ~35 m2, które są w ofercie po 11k sa od powszechnie porządanej, bo zachodniej strony budynku + jest tam widok na sporą przestrzeń między budynkami natomiast te ~45 m2 wyceniane na 9k to najgorsze co może być:

Obrazek
sąsiad sąsiadowi zagląda w talerz, a jak sąsiad wyjdzie na balkon to trzeba pilnować się i zasłaniać we własnej sypialni bo wszystko widać.. Mieszkałem w takim wewnętrznym mieszkaniu - porażka - zero prywatności, rolety w połowie pokojów były praktycznie ciągle zasłonięte.. Nie mówiąc już o parterowych mieszkaniach z tego pionu, gdzie mamy praktycznie wieczny brak słońca + widownię w ogródku z każdej strony. Także myślę że to jest determinantą takiej a nie innej ceny.

:idea: Czasy, gdy dewloper dawał cennik z metra się skończyły - teraz im wyżej / lepszy widok / mieszkanie jaśniejsze tym drożej.

Przy wszechobecej korpo pracy przez wielu bagatelizowany niedobór witaminy D jest problemem cywilizacyjnym (problemy z kośćmi, schorzenia mózgu, brak koncentracji, senność, apatia, brak energii), dlatego teraz mieszkania jasne, a najlepiej zachodnie, żeby to słońce było bezpośrednio po pracy są najdroższe. Podobnie widok - przy trendzie na ciasnotę i budowaniu ściana w ścianę jakikolwiek widok na zieleń / krajobraz jest teraz na wagę złota.

:arrow: Dlatego połączenie zachód + widok jak w przypadku tych mieszkań po 30-pare metrów winduje im ceny na +2k/m2 I zapewne zejdą jako pierwsze.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2020, 13:16 przez bono19, łącznie zmieniany 2 razy.

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: StormSunny » 05 kwie 2020, 12:40

Ja uważam, że Budimex strzelił sobie w stopę. Sprzedaż drugiego etapu miała ruszyć na przełomie 2019/2020. Przeciągali maksymalnie, aby dowalić jak najwyższe ceny a teraz powinni się cieszyć jeśli cokolwiek sprzedadzą. Pojawił się wirus i nagle sprzedaż ruszyła. Powiedzmy sobie szczerze - w obecnej sytuacji obudzili się z ręką w nocniku. Ktoś kto ma trochę oleju w głowie nie kupi im teraz mieszkania bo sytuacja jest zbyt niepewna. Oni natomiast dowalili ceny jakby nie było żadnego wirusa. Kryzys już się zaczął - ja już widziałem zwolnienia na własne oczy.

P.S. Jakby ktoś chciał zrobić cesję umowy z pierwszego etapu to zapraszam na PW.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 05 kwie 2020, 13:50

Ile takie mieszkanko kosztuje

fredry6.pl/e2/plan-mieszkania/177

kronos
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:13

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kronos » 05 kwie 2020, 13:56

StormSunny pisze:Przeciągali maksymalnie, aby dowalić jak najwyższe ceny a teraz powinni się cieszyć jeśli cokolwiek sprzedadzą.

Przecież większość tam już jest zarezerwowana/sprzedana, zostało raptem 30 mieszkań.

Trabb
Posty: 91
Rejestracja: 15 lut 2020, 22:53

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Trabb » 05 kwie 2020, 15:46

kronos pisze:
StormSunny pisze:Przeciągali maksymalnie, aby dowalić jak najwyższe ceny a teraz powinni się cieszyć jeśli cokolwiek sprzedadzą.

Przecież większość tam już jest zarezerwowana/sprzedana, zostało raptem 30 mieszkań.

Raczej nie jest jeszcze sprzedane. Budimex wystawia te mieszkania w turach i uzupełnia stronę o kolejne dopiero gdy wcześniejsze się sprzedają.

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: StormSunny » 06 kwie 2020, 1:16

kronos pisze:
StormSunny pisze:Przeciągali maksymalnie, aby dowalić jak najwyższe ceny a teraz powinni się cieszyć jeśli cokolwiek sprzedadzą.

Przecież większość tam już jest zarezerwowana/sprzedana, zostało raptem 30 mieszkań.

Co za bzdura.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Ani » 08 kwie 2020, 0:25

pozdro pisze:Ile takie mieszkanko kosztuje

fredry6.pl/e2/plan-mieszkania/177


około 412 000 +/- 10 tyś.

widzieliscie odleglosci pomiedzy blokami ?


Weta
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2020, 17:08

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Weta » 08 kwie 2020, 19:57

Grubszy człowiek się przeciśnie :)

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: bono19 » 08 kwie 2020, 20:36

Ani pisze:
pozdro pisze:Ile takie mieszkanko kosztuje

fredry6.pl/e2/plan-mieszkania/177


około 412 000 +/- 10 tyś.

widzieliscie odleglosci pomiedzy blokami ?

Co z nimi nie tak? Ile wynoszą?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 38 gości