Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 09 mar 2019, 14:40

1. Deweloper nie buduje mieszkan
2. Jestes pewien ze kupiles mieszkanie budowane przed Budimex?
3. Na Fredry to Budimex buduje czy wynajmuja podwykonawce?
4. Z inwestycji ostatnio budowanych przez budimexa to ze 2 budynki dla CNT na Nowej 5 dzielnicy. Musialby sie ktos wypowiedziec jak tam sytuacja wyglada.
5. Duzo kwesti zalezy od technologii wykonania.

Argument typu na ciepla wode na 6 pietro czekam 20 sek. Hm wyglada sie jakbys sie z choinki urwal bo to standard ze trzeba wylac troche wody i pod najlepiej duzym cisnieniem zeby doleciala ciepla woda. Ja osobiscie w kuchni uzywam zmywarki bo by mi caly blat zachlapali jakbym wlaczyl na takie cisnienie zeby mi ciepla doleciala. Szkoda wody. Ogolnie cieplej uzywam w sumie tylko pod prysznicem.

Masz halasliwych sasiadow poprostu. Ja mieszkam ze studentami do okola do siedza i zakuwaja albo an uczelni albo w weekend na wies jada. Mam spokoj. W wakacje mam wakacje od sasiadow.


Boxo
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2019, 12:12

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Boxo » 09 mar 2019, 14:58

pozdro pisze:1. Deweloper nie buduje mieszkan
2. Jestes pewien ze kupiles mieszkanie budowane przed Budimex?
3. Na Fredry to Budimex buduje czy wynajmuja podwykonawce?
4. Z inwestycji ostatnio budowanych przez budimexa to ze 2 budynki dla CNT na Nowej 5 dzielnicy. Musialby sie ktos wypowiedziec jak tam sytuacja wyglada.
5. Duzo kwesti zalezy od technologii wykonania.

Argument typu na ciepla wode na 6 pietro czekam 20 sek. Hm wyglada sie jakbys sie z choinki urwal bo to standard ze trzeba wylac troche wody i pod najlepiej duzym cisnieniem zeby doleciala ciepla woda. Ja osobiscie w kuchni uzywam zmywarki bo by mi caly blat zachlapali jakbym wlaczyl na takie cisnienie zeby mi ciepla doleciala. Szkoda wody. Ogolnie cieplej uzywam w sumie tylko pod prysznicem.

Masz halasliwych sasiadow poprostu. Ja mieszkam ze studentami do okola do siedza i zakuwaja albo an uczelni albo w weekend na wies jada. Mam spokoj. W wakacje mam wakacje od sasiadow.

1. Budimex Nieruchomości - osiedla Avia
2. Nie gwarantuje, ale z tego co się dowiedziałem, to ekipa z orlińskiego i avii przeniosła się na Fredry
3. Nie wiem jak Budimex wybudował budynki w Hucie czy na prądniku czerwonym, ponieważ mnie to już nie obchodzi... w życiu nie kupię nic od Budimexu.
4. Przy sprzedaży mieszkania to cuda na kiju opowiadał nam Przemysław T.(specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Budimexu)

Mam 5letnie mieszkanie na 11piętrze wybudowane przez ERBUD. Jak długo nie używam ciepłej wody to poczekam do 10sekund, ale przy regularnym używaniu raz na 30min czekam max kilka sekund. Nie wiem z jakiej ty choinki się urwałeś i z czego wnioskujesz, że wymagam ogromnego cisnienia, ale fajnie byłoby, żeby prysznic potrafił na 20cm "wystrzelić" wodą, a nie kapał. Mój sąsiad jak to mówi, stoi opierając się o ścianę pod prysznicem, bo jak tylko się oddali w kabinie od dyszy to już woda nie dolatuje. Napisałem ten komentarz, żeby niektórzy się zastanowili, ale jeżeli wydziwiam, to możecie nawet post usunąć.... Ja żałuje, że takiego postu nie przeczytałem, zanim kupiłem to super mieszkanie od fantastycznego Budimexu.

Boxo
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2019, 12:12

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Boxo » 09 mar 2019, 15:01

Boxo pisze:
pozdro pisze:1. Deweloper nie buduje mieszkan
2. Jestes pewien ze kupiles mieszkanie budowane przed Budimex?
3. Na Fredry to Budimex buduje czy wynajmuja podwykonawce?
4. Z inwestycji ostatnio budowanych przez budimexa to ze 2 budynki dla CNT na Nowej 5 dzielnicy. Musialby sie ktos wypowiedziec jak tam sytuacja wyglada.
5. Duzo kwesti zalezy od technologii wykonania.

Argument typu na ciepla wode na 6 pietro czekam 20 sek. Hm wyglada sie jakbys sie z choinki urwal bo to standard ze trzeba wylac troche wody i pod najlepiej duzym cisnieniem zeby doleciala ciepla woda. Ja osobiscie w kuchni uzywam zmywarki bo by mi caly blat zachlapali jakbym wlaczyl na takie cisnienie zeby mi ciepla doleciala. Szkoda wody. Ogolnie cieplej uzywam w sumie tylko pod prysznicem.

Masz halasliwych sasiadow poprostu. Ja mieszkam ze studentami do okola do siedza i zakuwaja albo an uczelni albo w weekend na wies jada. Mam spokoj. W wakacje mam wakacje od sasiadow.


1. Budimex Nieruchomości
2. Tak jestem pewien - osiedla Avia
3 Nie gwarantuje, ale z tego co się dowiedziałem, to ekipa z orlińskiego i avii przeniosła się na Fredry
4 Nie wiem jak Budimex wybudował budynki w Hucie czy na prądniku czerwonym, ponieważ mnie to już nie obchodzi... w życiu nie kupię nic od Budimexu.
5. Przy sprzedaży mieszkania to cuda na kiju opowiadał nam Przemysław T.(specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Budimexu). Nowa technologia, miałem nie słyszeć sąsiadów, porządne podłogi, sufity i co tylko fantastycznego, to miało być w moim bloku. Zresztą jak ktoś nie

Mam 5letnie mieszkanie na 11piętrze wybudowane przez ERBUD. Jak długo nie używam ciepłej wody to poczekam do 10sekund, ale przy regularnym używaniu raz na 30min czekam max kilka sekund. Nie wiem z jakiej ty choinki się urwałeś i z czego wnioskujesz, że wymagam ogromnego cisnienia, ale fajnie byłoby, żeby prysznic potrafił na 20cm "wystrzelić" wodą, a nie kapał. Mój sąsiad jak to mówi, stoi opierając się o ścianę pod prysznicem, bo jak tylko się oddali w kabinie od dyszy to już woda nie dolatuje. Napisałem ten komentarz, żeby niektórzy się zastanowili, ale jeżeli wydziwiam, to możecie nawet post usunąć.... Ja żałuje, że takiego postu nie przeczytałem, zanim kupiłem to super mieszkanie od fantastycznego Budimexu

Zazdroszczę tak spokojnych sąsiadów. Ja niestety trafiłem na lubiących się w bassowych kawałkach, tupiące dzieci z góry i imprezowiczów z dołu. Mam chyba wszystko i raczej długo tu nie pomieszkam... Gdyby był jakiś blok w którym przed zakupem podpiszę się regulamin użytkowania mieszkania, to chętnie kupiłbym takie cztery kąty.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 09 mar 2019, 16:05

No bo z ciepla woda to jest roznie. U mnie przy malym cisnieniu strasznie wolno dolatuje. W sensie jak byn w kuchni wlaczyl z duzym cisnieniem to bym cala kuchnie zachlapal woda, przy malym cisnieniu zanim ciepla doleci to bym wylal drugie tyle zimnej. Na logike woda w rurach od piwnicy do pietra N jest zimna i musi cala wyleciec zanim doleci woda podgrzana. Wszystko zalezy tez od pory dnia. Jak wiecej osob uzywa np. O 20 wody lub byla niedawno uzywana to odrazu leci ciepla. Ale jak o 11 odkrecisz to czasami trzeba poczekac z 20 sek. Jak dasz wieksze cisnienie to doleci tylko wylejesz 2 razy wiecej wody. Wiec z woda ciepla ogolnie jest tak ze odrazu nie dolatuje. Na avii slyszalem ze to nie budimex byl generalnym wykonawca tylko wynajmowali firmy, ale to tez pewnie zalezy jaka firma. Wez tez pod uwage ze to byl inny projek, inne ceny itd. Wiec tez inny standard realizacji. Tutaj cena to 8tys zl wiec tez moga stosowac inne materialy, inne ekipy, nie osoby z lapanki do realizacji 20 blokow na raz tylko jednak juz z wiekszym doswiadczeniem. Wiec nie ma co tez przesadzac. Technologia wykonania pewnie bedzie podobna. Bo tu wiele sie nie da wymyslic tu i tu raczej zelbet. Wszystko sie okarze po odebraniu.

Boxo
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2019, 12:12

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Boxo » 09 mar 2019, 17:43

pozdro pisze:No bo z ciepla woda to jest roznie. U mnie przy malym cisnieniu strasznie wolno dolatuje. W sensie jak byn w kuchni wlaczyl z duzym cisnieniem to bym cala kuchnie zachlapal woda, przy malym cisnieniu zanim ciepla doleci to bym wylal drugie tyle zimnej. Na logike woda w rurach od piwnicy do pietra N jest zimna i musi cala wyleciec zanim doleci woda podgrzana. Wszystko zalezy tez od pory dnia. Jak wiecej osob uzywa np. O 20 wody lub byla niedawno uzywana to odrazu leci ciepla. Ale jak o 11 odkrecisz to czasami trzeba poczekac z 20 sek. Jak dasz wieksze cisnienie to doleci tylko wylejesz 2 razy wiecej wody. Wiec z woda ciepla ogolnie jest tak ze odrazu nie dolatuje. Na avii slyszalem ze to nie budimex byl generalnym wykonawca tylko wynajmowali firmy, ale to tez pewnie zalezy jaka firma. Wez tez pod uwage ze to byl inny projek, inne ceny itd. Wiec tez inny standard realizacji. Tutaj cena to 8tys zl wiec tez moga stosowac inne materialy, inne ekipy, nie osoby z lapanki do realizacji 20 blokow na raz tylko jednak juz z wiekszym doswiadczeniem. Wiec nie ma co tez przesadzac. Technologia wykonania pewnie bedzie podobna. Bo tu wiele sie nie da wymyslic tu i tu raczej zelbet. Wszystko sie okarze po odebraniu.

W sierpniu 2018 Budimex ostatnie mieszkania w mojej lokalizacji sprzedawał za 7600. Z ciekawości w nadchodzącym tygodniu zapytam o ceny, ponieważ do tej pory mają biuro na Avii 5.
Standardowy Żelbeton nie jest tutaj winny, bardziej chodzi o ścianki z badziewnego silikatu, jakiś piasek pod wylewką i braku kanałowych tłumików akustycznych. To wszystko w combosie daje dość nieprzyjemne połączenie.

Jyba
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2018, 17:54

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Jyba » 11 mar 2019, 17:43

1. Tutaj nie buduje Budimex SA, tylko jakaś firma na L... Sprzedaje za to Budimex Nieruchomości.
2. Na Fredry będą chyba wyłącznie 3 i 4 piętrowe budynki wiec jest nadzieja ze z tą wodą będzie lepiej.

Jakubyyy
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2019, 9:52

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: Jakubyyy » 12 mar 2019, 12:15

Boxo pisze:
Boxo pisze:
pozdro pisze:1. Deweloper nie buduje mieszkan
2. Jestes pewien ze kupiles mieszkanie budowane przed Budimex?
3. Na Fredry to Budimex buduje czy wynajmuja podwykonawce?
4. Z inwestycji ostatnio budowanych przez budimexa to ze 2 budynki dla CNT na Nowej 5 dzielnicy. Musialby sie ktos wypowiedziec jak tam sytuacja wyglada.
5. Duzo kwesti zalezy od technologii wykonania.

Argument typu na ciepla wode na 6 pietro czekam 20 sek. Hm wyglada sie jakbys sie z choinki urwal bo to standard ze trzeba wylac troche wody i pod najlepiej duzym cisnieniem zeby doleciala ciepla woda. Ja osobiscie w kuchni uzywam zmywarki bo by mi caly blat zachlapali jakbym wlaczyl na takie cisnienie zeby mi ciepla doleciala. Szkoda wody. Ogolnie cieplej uzywam w sumie tylko pod prysznicem.

Masz halasliwych sasiadow poprostu. Ja mieszkam ze studentami do okola do siedza i zakuwaja albo an uczelni albo w weekend na wies jada. Mam spokoj. W wakacje mam wakacje od sasiadow.

1. Budimex Nieruchomości
2. Tak jestem pewien - osiedla Avia
3 Nie gwarantuje, ale z tego co się dowiedziałem, to ekipa z orlińskiego i avii przeniosła się na Fredry
4 Nie wiem jak Budimex wybudował budynki w Hucie czy na prądniku czerwonym, ponieważ mnie to już nie obchodzi... w życiu nie kupię nic od Budimexu.
5. Przy sprzedaży mieszkania to cuda na kiju opowiadał nam Przemysław T.(specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Budimexu). Nowa technologia, miałem nie słyszeć sąsiadów, porządne podłogi, sufity i co tylko fantastycznego, to miało być w moim bloku. Zresztą jak ktoś nie

Mam 5letnie mieszkanie na 11piętrze wybudowane przez ERBUD. Jak długo nie używam ciepłej wody to poczekam do 10sekund, ale przy regularnym używaniu raz na 30min czekam max kilka sekund. Nie wiem z jakiej ty choinki się urwałeś i z czego wnioskujesz, że wymagam ogromnego cisnienia, ale fajnie byłoby, żeby prysznic potrafił na 20cm "wystrzelić" wodą, a nie kapał. Mój sąsiad jak to mówi, stoi opierając się o ścianę pod prysznicem, bo jak tylko się oddali w kabinie od dyszy to już woda nie dolatuje. Napisałem ten komentarz, żeby niektórzy się zastanowili, ale jeżeli wydziwiam, to możecie nawet post usunąć.... Ja żałuje, że takiego postu nie przeczytałem, zanim kupiłem to super mieszkanie od fantastycznego Budimexu

Zazdroszczę tak spokojnych sąsiadów. Ja niestety trafiłem na lubiących się w bassowych kawałkach, tupiące dzieci z góry i imprezowiczów z dołu. Mam chyba wszystko i raczej długo tu nie pomieszkam... Gdyby był jakiś blok w którym przed zakupem podpiszę się regulamin użytkowania mieszkania, to chętnie kupiłbym takie cztery kąty.

Trochę przesadzasz, Boxo. Mieszkam na Avii i nie narzekam. Najładniejsze osiedle w okolicy. Wpadnij na spacer. ;) Z tymi hałasami, to musisz mieć jakiś dziwnych sąsiadów. Ja mam obok rodzinkę z dzieciakami, niżej psa i jest spoko. No to są uroki mieszkania w bloku. Jak chcesz mieć ciszę i spokój, to pomyśl o Bieszczadach. Nie możesz oczekiwać od sąsiadów, żee nie będą prowadzili normalnego, rodzinno-towarzyskiego życia.

anth
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: anth » 14 mar 2019, 20:33

Na Fredry buduje "P.B.H.T. Edmund Leś". Podobno Budimex S.A. okazał się za drogi.
Na Dobrego Pasterza jak i na Czyżynach budował Budimex S.A.


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: iti » 20 mar 2019, 1:36

anth pisze:Na Fredry buduje "P.B.H.T. Edmund Leś". Podobno Budimex S.A. okazał się za drogi.
Na Dobrego Pasterza jak i na Czyżynach budował Budimex S.A.

Też nie demonizowałbym Budimexu, na co się z ludźmi umawiali (przynajmniej na piśmie), to było. Usterki się zdarzały, jak to w nowych mieszkaniach, prawda, że mogli je usuwać sprawniej, ale jednak to zrobili. Obsługa posprzedażowa w porządku - ogarnięcie pęknięć ścian i malowanie mieszkania. W mieszkaniu cisza i spokój, w tym sensie, że nieźle wygłuszone.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 27 mar 2019, 9:16

Budimex ostatnio realizował 2 bloki na Nowej 5 Dzielnicy, warto tam zapytać jak wygląda jakość wykonania. Na moje oko, a mieszkam w okolicy to wygląda całkiem ok.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości