Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Eps
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2020, 21:09

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: Eps » 22 cze 2020, 9:26

[quote="kwk"]A może obecna sytuacja ma wpływ na sprzedaż? ;)

Pewnie ma duże znaczenie. Ja już się nosiłam z zamiarem rezetwacji. Miałam dylemat między dwoma mieszkaniami do wyboru i dopadła nas korona. Teraz czekam na rozwój sytuacji.


Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: Mar G » 22 cze 2020, 9:59

kwk pisze:A może obecna sytuacja ma wpływ na sprzedaż? ;)

Ale ja nie o tym. Dziwne, że jeszcze nikt nie spytał o:
Miejsca rowerowe w garażu podziemnym, poziom -1, -2: 550,00 zł.


Ciekawe jestem jak to wygląda? Stojak czy może coś bardziej szalonego? Ewidentnie nowy wymiar deweloperki. Ciekawe czy miejsca rowerowe partycypują w kosztach utrzymania garażu i jak są . na to, że ktoś inny je zajmie rowerem.

Na stronie znalazlem tylko:
https://krowodrzafort.pl/miejsce-rowerowe/r2/


Tak jak banki zaczynają pobierać opłaty za oszczędności tak developerzy za postawienie roweru ... nowe czasy.
Dojdzie do tego podatek od nieruchomości za zaparkowanie roweru w garażu i koszty utrzymania garażu.
jak ktoś ma rower elektryczny za 10 k może i ma sens - jeśli jest ładowarka.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: kwk » 22 cze 2020, 11:56

Mar G pisze:Tak jak banki zaczynają pobierać opłaty za oszczędności tak developerzy za postawienie roweru ... nowe czasy.
Dojdzie do tego podatek od nieruchomości za zaparkowanie roweru w garażu i koszty utrzymania garażu.
jak ktoś ma rower elektryczny za 10 k może i ma sens - jeśli jest ładowarka.


Dlatego ciezko mi ocenic, bez wiekszej ilosci informacji. Poza wspomnianymi rzeczami jestem ciekaw jak bedzie rozwiazana kwestia, ze ktos zostawi rower po prostu w garazu ;-) albo wspolnota wymysli ze sama postawi stojaki ogolnodostepne. No i zostaje kwestia - jak to miejsce bedzie zabezpieczone, nie tylko przed zlodziejem, ale takze przed nieuprawnionymi osobami :)

A poza tym - gdzie miejsce na motor?


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: anubis » 22 cze 2020, 12:24

Z nieba spadł nam ten wirus, bo to już było nienormalne. Nie dość, że miejsca postojowe w cenie samochodu to teraz miejsca rowerowe w cenie roweru. Co dalej, miejsce pod wycieraczkę przed drzwiami, miejsce pod łukiem otwieranych drzwi do komórki lokatorskiej? :D
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

mop
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:35

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: mop » 22 cze 2020, 13:48

Nie widzę w tym nic dziwnego, chcesz mieć część hali tylko dla siebie to płacisz. 550 za miejsce rowerowe to bardzo dobra cena. Fajnie, że w ogóle jest taka opcja, bo w innych blokach, żeby mieć swoje zadaszone miejsce na rower to trzeba cały schowek czy komórkę kupować.

No i jeśli kupujesz garaż to zapłacisz za niego tak czy inaczej. Może to być 25 000, żeby kupujący się dobrze czuł, a reszta wliczona w mieszkanie albo normalna rynkowa cena.

Wojciech-1
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2020, 10:54

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: Wojciech-1 » 26 cze 2020, 13:46

Czy ktoś może zna konkrety odnośnie miejsc postojowych na platformach podwójnych ? Są to platformy zależne/niezależne, lub do jakiej wysokości max pojazdu są zaprojektowane?

Dzięki

Eps
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2020, 21:09

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: Eps » 26 cze 2020, 19:29

Wojciech-1 pisze:Czy ktoś może zna konkrety odnośnie miejsc postojowych na platformach podwójnych ? Są to platformy zależne/niezależne, lub do jakiej wysokości max pojazdu są zaprojektowane?

Dzięki

Dokładne informacje uzyskasz od dewelopera.

dzejkopf
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2020, 17:03

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: dzejkopf » 28 cze 2020, 17:24

Całe ogrzewanie budynku jest gazowe? Zaraz przy drodze jest przecież miejskie. Jeżeli deweloperzy sprzedając mieszkania po 10k/m2 w ten sposób chcą "oszczędzić" to już brakuje mi słów, tym bardziej że standard okien i ocieplenie budynku jest wykonane jako minimum tego co przewidują przepisy.

Czyli mamy dość daleko od centrum, ze słabym dojazdem komunikacją, zaraz przy bardzo ruchliwej Łokietka (będzie jeszcze gorzej jak otworzą wiadukt), przy pociągu (hałas + budynek będzie to gorzej znosił), jakość wykonania/elementów to wymagane minimum (np. tylko 2 windy najtańszego modelu na cały budynek), z bardzo niefajnym finansowaniem - prawie całość wpłat ponad rok przed ukończeniem budynku oraz szemraną umową deweloperską - zgody na DOŻYWOTNIE DARMOWE banery reklamowe dla dewelopera, oraz zrzekaniu się jeszcze innych praw na rzecz dewelopera itd. I finansowane na kredyt więc jak coś "się stanie", a czasy takie że o to nietrudno - umowa z bankiem jest taka, że jak ceny nieruchomości spadną poniżej 7500k/m2 to tego nie wybudują do końca (albo wybudują z obciążeniem hipoteką). Gdyby nie kryzys to pewnie nikt by nie wierzył w taki scenariusz, ale teraz chyba inaczej na to się patrzy. Zamknięty rachunek tylko troszkę pomoże bo odsetek od kredytu, miejsca parkingowego (nie będzie wyłączony z hipoteki developera), ani czasu i nerwów nie odzyskamy.


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: anubis » 29 cze 2020, 0:10

dzejkopf pisze:Całe ogrzewanie budynku jest gazowe? Zaraz przy drodze jest przecież miejskie. Jeżeli deweloperzy sprzedając mieszkania po 10k/m2 w ten sposób chcą "oszczędzić" to już brakuje mi słów, tym bardziej że standard okien i ocieplenie budynku jest wykonane jako minimum tego co przewidują przepisy.


Ja pierdzielę, ręce opadają. :D Byłem przekonany, że oni się podpinają do MPEC-u. Przecież ogrzewanie gazowe takiego budynku, który stoi trochę "w szczerym polu" będzie kosztowało majątek. Blok będzie w zimę owiewany ze wszystkich stron aż miło.

Prawo budowlane jest jednak w tym kraju wyjątkowo kulawe. Jak można w ogóle, w nowym budynku, projektować gaz skoro obok jest linia grzewcza od miasta. Pierwsza decyzja wspólnoty, o ile ten budynek finalnie w ogóle powstanie, to przecież będzie rezygnacja z gazu i podpięcie pod MPEC.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

rydler32
Posty: 259
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:21

Re: Krowodrza Fort Kraków od Matejek - nowa inwestycja na skraju Krowodrzy (opinie na forum)

Postautor: rydler32 » 29 cze 2020, 2:01

tia ... a kto za to zapłaci ?

liczyłeś może ile kosztuje przyłączenie i przerobienie takiej instalacji ?
ile to będzie PLN per mieszkanie ?;)

różnice raczej nie są aż tak duże jak opisujesz ...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości