Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
cdf0d4
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:21

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: cdf0d4 » 13 cze 2018, 21:01

Ma ktoś może jakieś nieoficjalne informacje kiedy oddają inwestycję? Patrząc na postęp robót, to został im jeszcze tydzień może dwa niewielkich poprawek.


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: ragar » 04 sie 2018, 12:24

Spacerując ostatnio po Kazimierzu i zrobiłem też fotkę Zabłocie Concept House - jak się Wam podoba ta nowa zabudowa Zabłocia?

Obrazek

Budynek dosyć ciekawy, spoko są te narożne loggie, z górnych pięter może być nawet niezły widok : ) Kiedy zaczynają przekazywać mieszkania nabywcom?

annieoki
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2018, 9:34

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: annieoki » 16 gru 2019, 16:08

Pojawił się w sprzedaży kolejny etap Zabłocie Concept House (113 mieszkań + 5 lokali usługowych). Sporo mieszkań zarezerwowanych, coś tam jeszcze zostało, ceny od 11 tys/ m2 przy apartamentach powyżej 100 m2 do 14 tys/ m2 za małe metraże. Ma być zielony dziedziniec, ścian a z roślinnością, lobby, podziemny garaż (97 miejsc) ze stacją ładowania samochodów elektrycznych.
Kolega mieszkający w sąsiedztwie donosi, że prace ziemne są w toku.

zablocieconcept.pl


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: Mar G » 29 gru 2019, 13:35

W etap.2 ciekawe jest koncepcja układów mieszkań. A właściwie ich brak.
W 40 m po 13-14 tys dostaje się wygląda open space. Wydzielona tylko mini łazienka i symboliczny balkonik 2m2.
Czy ściany/ tynki/ instalacje wykonuje się po odbiorze na własny koszt dodatkowo ?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 29 gru 2019, 17:05

Znaczy wiesz 1pokoj na 40m2 to calkiem sensowne rozwiazanie. Upychanie 2 pokoi na 40 m2 bylo raczej chwilowym dziwactwem. Dla normalnych 2 pokoi potrzeba jakies 55m2 dla 3 pokoi kolo 70m2, itd

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: slawek » 29 gru 2019, 22:28

Nie wiedziałem, że w ramach projektu Zabłocie Concept House, Grupa Arkada ma zamiar postawić jeszcze drugi etap, byłem pewien, że tam nie bardzo jest już miejsce na kolejne budynki, a tu proszę, jednak mieli jeszcze działkę po drugiej stronie ulicy. W każdym razie patrząc na wizualizację, to całkiem to ciekawie wygląda, a do tego jeszcze ten system rolet / żaluzji w loggiach, które są na równi z elewacją, dopasowane do niej i ich zasunięcie lub odsunięcie, zmienia jej wygląd. Coś takiego może być i praktyczne przy regulowaniu ilości światła docierającego do mieszkania, mi się podoba. Do tego lokale usługowe na parterze, zazwyczaj przydatna sprawa, choć sporo zależy od tego, co się do nich wprowadzi.

Obrazek
Wizualizacja dewelopera Grupa Arkada

Niektóre układy mieszkań są niezbyt praktyczne, nie zawsze pomiędzy ścianami są kąty proste, ale da się znaleźć coś ciekawego, na przykład mieszkanie 2-pokojowe na 40 metrach. @pozdro, część osób może być na etapie, na którym większe mieszkanie nie jest im niezbędne. To pewnie po jakimś czasie się zmienia, ale niektórzy wolą utrzymywać 40 m2 mieszkając samemu lub w parze, niż 70 m2, chociaż fakt, że jednak lepiej było kupić 4 lata temu większe, niż w imię oszczędności i praktyczności zwlekać z taką decyzją, tylko kto to wiedział... A tu z tego co wiedzę, ceny mieszkań na Zabłociu 12-13 tys. złotych za metr kwadratowy, czyli całkiem sporo, choć raczej rynkowo teraz. Co myślicie, jakie macie opinie? Jak dla mnie sporym plusem jest tu Park Stacja Wisła, centrum jest niedaleko, ogólnie nieźle, choć okolica mocno gęsta i chaotyczna.

miodzer
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2020, 14:13

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: miodzer » 12 sty 2020, 14:18

Czy mieszkanie 3-pokojowe w drugim etapie ~55m2 nadaje się jako mieszkanie dla siebie (rodzina 2+1)? Kusi mnie bliskość pracy i bulwarów oraz dobra komunikacja.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2020, 16:23 przez miodzer, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 12 sty 2020, 14:40

Jak dla mnie bez sensu. Kup sobie zamiast za 12 tys zl/m2 to po 8 tys zl/m2 2km dalej za to bedziesz mial pokoj wiecej. Dojedziesz sobie tramwajem w 5 min albo w 30 min sie przespacerujesz. Zamiast 55m2 bedziesz mial 70m2.

Za 630 tys zamiast 680 tys. Bedziesz mial 75m2 a nie 55m2 blisko park lotnikow, Tauron, Wisla. Tramwajem na rondo grzegorzeckie nie duzo dluzej. Rowerem wzdluz wisly later do pracy. Szanujmy sie ; ) Zablocie jest dla spekulantow obecnie.

rynekpierwotny.pl/oferty/caba-development/na-dabiu-krakow-grzegorzki/773564


pater
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2017, 9:40

Re: Zabłocie Concept House od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pater » 13 sty 2020, 12:57

Każdemu kto zastanawia się nad zakupem mieszkania w tej inwestycji polecam wybrać się na miejsce i sprawdzić poziom hałasu od ulicy i pobliskich zjazdów, skrzyżowań + tramwaj oraz poziom betonozy. Dla mnie masakra...

Nowy
Posty: 1656
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Zabłocie Concept House II od Grupa Arkada Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: Nowy » 13 cze 2021, 12:25

Wygląda na to, że Zabłocie Concept House II już gotowe.

Obrazek

Trzeba przyznać, że jak na Kraków, to budynek ma ciekawą elewację.

Obrazek

Jak się Wam podoba, to jakieś panele? Ciekawe jak to będzie łapało brud i jak się będzie czyściło, ale chyba lepiej niż zwykły tynk.

Obrazek

Jak się Wam podoba? Ciekawe jaki widok będzie z górnych pięter.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Darek098, Google [Bot] i 35 gości