Inwestycja Lokum Siesta Kraków - Deweloper Lokum - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Inwestycja Lokum Siesta Kraków - Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: pozdro » 13 paź 2016, 11:20

Widze, ze wlasnie dodano oferte nowej inwestycji od Lokum Developera w rejonie Rzemieslniczej nad Wilga. lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-siesta/opis.html Bardzo fajne miejsce, wszedzie stosunkowo blisko. Cen jeszcze nie sprawdzalem, ale juz mi sie podoba. Wkrotce maja tez oferowac osiedle za Bonarka City Center.
Lokum Siesta ma chyba najpiekniejsze wizualki jakie widzialem! Mieszkancy na rowerach i zero blachozlomu! Widac nadchodzi nowa jakos urbanistyki w Krakowie! :mrgreen:


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - wroclawski Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: iti » 13 paź 2016, 12:47

Faktycznie, nie wiedziałem, że tam ma jeszcze coś takiego, jak Lokum Siesta powstawać, szybka reakcja @pozdro ;) Okolica się dogęszcza, ale nie ma się co dziwić, bo w końcu lokalizacja blisko centrum, gdzie budować, jeśli nie tam. Jeśli chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie w tej inwestycji, to zaczynają się mniej więcej od 6 900 - 7 000 zł/m2, a kończą na 9 000 zł/m2 przy najmniejszych mieszkaniach z najbardziej atrakcyjnym położeniem. Większość wychodzi pomiędzy 7 000 a 8 000 zł/m2, czyli jest np. znacznie drożej, niż Konopnicka City Park Kraków, ale z drugiej strony chyba też trochę dalej od ruchliwych ulic. No tanio nie jest na pewno ;)

Obrazek

Nie zdążyłem się jeszcze przyjrzeć rozkładom mieszkań, a to ma zasadnicze znaczenie przy wyborze lokalu, bo jeśli np. na przedpokój marnuje się za dużo metrów, to teoretycznie tańsze (na metrze) mieszkanie, może wyjść drożej, niż droższe (na metrze) i mniejsze, ale o lepszym układzie :) Wizualizacje są całkiem ładne, choć martwią mnie trochę te przeszklone balkony, wygląda to ładnie do czasu, aż ludzie zaczną je przesłaniać różnokolorowymi słomiankami ;) Podoba mi się tam zagospodarowanie terenu, jak na razie wygląda na dosyć przemyślane. Tym bardziej, że kiedyś ma tam powstać Park Rzeczny Wilgi, a to na pewno będzie spory plus lokalizacji. Choć z drugiej strony martwi mnie właśnie bliskość rzeki, i jeszcze to, że bloki są na jej zakręcie. Ciekawe jakie jest tam ryzyko wystąpienia powodzi, badał ktoś ten temat?

Obrazek

Widziałem, że część nowych mieszkań w Lokum Siesta Kraków jest już zarezerwowana, więc pewnie są pierwsze osoby, które rozważają tam zakup czegoś dla siebie. Wiecie może jakie ma opinie Lokum Deweloper i możecie coś o tym napisać :?: W Krakowie chyba jeszcze nic nie budowali, więc jest to pewna nowość na naszym rynku. Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, to także zapraszam do podzielenia się na forum, co by i inni mogli zobaczyć :)

partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - wroclawski Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: partir07 » 02 lis 2016, 15:39

Cześć, jestem jedną z osób, która rozważa zakup mieszkania w tej inwestycji, także trochę się zorientowałem w temacie :) Odpowiadając na pytania:
- powódź: według tej mapki planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=104 ryzyko wystąpienia powodzi na tym terenie nie występuje. Na pytanie o problem z niskimi wodami gruntowymi powiedziano mi, że nie mają informacji aby takowy występował, a nawet jeśli to inwestycja będzie wykonana profesjonalnie i wody gruntowe jej nie straszne :)
- renoma dewelopera: powiem ostrożnie - według mojego rozeznania nie jest negatywna :) Mam nadzieję, że jako, iż jest to Ich pierwsza inwestycja w Krakowie, będą starali się pokazać z dobrej strony i zrobią wszystko, żeby to osiedle zostało zrealizowane porządnie.

Aktualnie niestety mało wiadomo o szczegółach: wciąż nie ma pozwolenia na budowę, szczegóły są wciąż dogrywane jeśli chodzi o ostateczny wygląd osiedla.
Jeśli macie więcej pytań/wątpliwości to zapraszam do dyskusji, chętnie usłyszę o potencjalnych problemach z tą inwestycją na wypadek gdyby mi coś umknęło :) Oczywiście jeśli chodzi o szczegóły to zawsze warto kontaktować się bezprośrednio z deweloperem, na razie tłumów tam nie widać, więc na pewno łatwo będzie się umówić na rozmowę w ich nowej siedzibie.
Apropo zainteresowania - to co prawda moje domysły, ale mam wrażenie, że mieszkania oznaczone jako zarezerwowane ale bez ceny, są tak naprawdę wolne. Nie wiem po co Lokum zablokowało na razie rezerwację akurat tych mieszkań, może uważają je za najbardziej atrakcyjne i chcą je zostawić jako wabik gdy ruszą na dobre ze sprzedażą (pewnie jak dostaną pozwolenie na budowę)? W każdym razie jeżeli spodobało wam się któreś z tych mieszkań to ciśnijcie - jeśli mam rację to powinno dać sie je zarezerwować "na poważnie". Skąd wniosek, że te rezerwacje to ściema? Dlatego, że te mieszkania były zarezerwowane już od 1 dnia pojawienia sie oferty na stronie. Od tej pory doszły tylko 4 rezerwacje, które mają zaznaczoną cenę - moim zdaniem to są prawdziwe rezerwacje.
Aha - termin realizacji na ten moment to sierpień 2018


babin
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2016, 10:54

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - wroclawski Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: babin » 20 lis 2016, 11:05

voyager pisze:Jeśli o mnie chodzi, to zastanawiam się jak tam kiedyś będzie z wyjazdem, bo osieli sporo buduje się dookoła, a kiedyś drogi do nich prowadzące od głównych pewnie się zakorkują. Myślicie, że to będzie mankament tej lokalizacji :?: Liczył ktoś, jaka będzie tam odległość od najbliższego przystanku tramwajowego i ile zajmie potencjalnie dojście do niego :?: Myślę, że w przyszłości coraz bardziej będzie się liczył dostęp do komunikacji zbiorowej, a coraz mniej będzie się opłacało mieć samochód w mieście, ale to tylko takie przypuszczenia. I jeszcze jedno, kojarzycie, żeby po sąsiedzku były jakieś uciążliwe inwestycje, zakłady itp., co mogłoby później przeszkadzać w użytkowaniu mieszkania :?:

Dojazd na działkę jest od storn ul. Kobierzyńskiej. NIe mniej jednak dojechać można również od strony ul. Rzemieślniczej. Ponieważ mieszkam w bliskim sąsiedztwie wolałbym, żeby dojazd realizowany był tylko i wyłączenie od strony ul. Kobierzyńskiej ;) Przy obecnym zabudowaniu tereny obydwie ulice "ledwo zipią". Obawiam się, że dokończenie inwestycji murapolu i zrealizowanie w całości lokum zakorkuje obydwie ulice "na amen".

Co do samego dewelopera to miałem okazję mieszkać w ich inwestycji lokum di trevi we Wrocławiu. Całkiem porządnie im to wyszło. Takie mocne 3+. Bez fajerwerków, ale też bez większej wtopy.

Co do KRK trzeba będzie poczekać.

Jeżeli chodzi o ceny to już gruba przesada. W bezpośredniej okolicy zbudowane jest Osiedle Fi. Ceny są dużo niższe a standard wyższy (choćby przez wywalenie ruchu samochodowego). Mamy zimę, liście z drzew opadły i jedyne co widać z mieszkania z 8000 - 9000 pln/m2 to szkaradne TESCO i olbrzymi "neon" (to pewnie nie jest neon ale wiecie o co mi chodzi o podświetlany napis tesco :lol: :P ;) )

partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: partir07 » 24 lis 2016, 8:27

Lokum już jest na giełdzie od jakiegoś czasu: money.pl/gielda/spolki-gpw/PLLKMDW00049.html
Jeśli chodzi o komunikację, to ma być zrobiony chodnik i ścieżka rowerowa do ulicy Brożka - tak wynika z opublikowanej niedawno koncepcji Parku Rzecznego Wilgi: rowery.zikit.pl/audyt/koncepcja-dla-parku-rzecznego-wilgi
Nie wiadomo jednak, czy znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie na realizację tego planu. Oczywiście jeszcze jest ulica Rzemieślnicza, którą dojdziemy do ul. Wadowickiej. Jeśli chodzi o komunikację z ul. Kapelanka, to faktycznie pozostaje chodnik wzdłuż Wilgi, następnie Kobierzyńską i jesteśmy na ul. Kapelanka - około 10 min. drogi pieszo :)

partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: partir07 » 25 lut 2017, 10:30

Dzisiaj odbywają się kolejne targi mieszkań, na których wystawiać swoją ofertę będzie firma Lokum. Jestem ciekawy co będą mówić potencjalnym klientom odnośnie opóźnień w Lokum siesta. Ktoś może był na tych targach?

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: Inwestycja Lokum Siesta Kraków - Deweloper Lokum - opinie i forum

Postautor: pewka » 14 lip 2017, 19:36

Podpisałam ostatnio umowę rezerwacyjną, spora część 1 etapu jest już zarezerwowana. Nie ma tu nikogo, kto też kupuje tam mieszkanie? :)

Budowa ruszyła w maju, stropy nad garażami już są. A jeśli chodzi o wyjazd z osiedla - w pierwszym etapie będzie tylko od Rzemieślniczej, po oddaniu reszty - planują też dojazd do Kobierzyńskiej.

ralfi
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:14

Umowy rezerwacyjne i deweloperskie w inwestycji Lokum Siesta Kraków

Postautor: ralfi » 16 lip 2017, 22:19

pewka pisze:Podpisałam ostatnio umowę rezerwacyjną, spora część 1 etapu jest już zarezerwowana.

O proszę, to już ruszyła sprzedaż mieszkań i umowy, bo jakoś długo się to ciągnęło w przypadku inwestycji Lokum Siesta w Krakowie, bo jakoś nie mogłem się na to doczekać. Napiszesz jak wygląda podpisywanie umów rezerwacyjnych z tym deweloperem, ile jest na co czasu i czy są już podpisywane umowy deweloperskie :?: W ogóle to jakie mieszkanie wybrałaś i jak widzisz poziom cen, da się coś negocjować z deweloperem Lokum :?:


ralfi
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:14

Komunikacja i dojazd do osiedla Lokum Siesta w Krakowie - (od deweloper Lokum)

Postautor: ralfi » 16 lip 2017, 22:30

pewka pisze:Budowa ruszyła w maju, stropy nad garażami już są. A jeśli chodzi o wyjazd z osiedla - w pierwszym etapie będzie tylko od Rzemieślniczej, po oddaniu reszty - planują też dojazd do Kobierzyńskiej.

A wiesz coś o tym, jak długo mieliby budować całe osiedle Lokum Siesta Kraków, bo pewnie dojazd od kobierzyńskiej będzie powstawał dopiero wtedy, czy może jest on planowany wcześniej :?: Tam taki wyjazd na pewno by się przydał, żeby móc sprawnie przebić się w stronę Ruczaju. Swoją drogą, to ciekawe czy sprawdzał ktoś, jak długo idzie się na przystanek tramwajowy z budowanego osiedla.

partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Komunikacja i dojazd do osiedla Lokum Siesta w Krakowie - (od deweloper Lokum)

Postautor: partir07 » 18 lip 2017, 14:42

Ja również mam zarezerwowane mieszkanie w tej inwestycji.

ralfi pisze:A wiesz coś o tym, jak długo mieliby budować całe osiedle Lokum Siesta Kraków, bo pewnie dojazd od kobierzyńskiej będzie powstawał dopiero wtedy, czy może jest on planowany wcześniej :?:

Przypuszczam, że będzie to 2019r. dopiero niestety. Lokum ma sporą obsuwę, według pierwotnych planów etap II miał być w sprzedaży od I kw. 2017r. a zaczął się już III kw. i cisza.

ralfi pisze:Swoją drogą, to ciekawe czy sprawdzał ktoś, jak długo idzie się na przystanek tramwajowy z budowanego osiedla.

Ja sprawdzałem, poszukaj moich poprzednich postów w tym temacie :)

ralfi pisze:jak widzisz poziom cen, da się coś negocjować z deweloperem Lokum :?:

Moje ogólne wrażenie odnośnie współpracy jest raczej kiepskie. Z jednej strony wygląda to, jabky im zależało na kliencie, z drugiej strony załatwienie czegokolwiek ponad standardową ścieżkę (tzn. przychodzisz i podpisujesz wszystko co Ci podsunął pod nos) jest bardzo trudne. Tyczy się to również wszelkiego rodzaju negocjacji - może Ci trochę opuszczą z garażu i tyle. Niestety zdarzało mi się również, że dział sprzedaży mijał się z prawdą w pewnych kwestiach, co niestety nie rokuje najlepiej :(
Mnie przekonała lokalizacja (w tym bliskość zieleni), dlatego mam nadzieję, że chociaż wybudują te bloki jak należy i będzie się tam dobrze mieszkało :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], tomekl007 i 41 gości