Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: Master » 04 lis 2019, 11:20

Ostatnio będąc na spacerze w Parku Lotników Polskich, zauważyłem, że obok niego powstaje jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa (przynajmniej tak wynika z tablicy informacyjnej) - Aleja Pokoju 52 w Krakowie. Dokładniej na tablicy jest informacja o tym, że ruszyła tam budowa: zespołu zabudowy mieszkaniowo-usługowo-biurowej z garażami podziemnymi, czyli w zasadzie może to chyba być wszystko. Jak na razie nie udało mi się znaleźć więcej informacji o tym projekcie, więc nie wiem czy w ogóle trafi na rynek. W każdym razie powstaje po południowej strony Tauron Areny, w sąsiedztwie drogi dojazdowej do tego obiektu. Ktoś ma jakieś informacje na ten temat i podzieli się nimi na forum?


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: pozdro » 04 lis 2019, 11:31

Przecież tam są drzewa :) Hehe, moja dziewczyna zawsze się podnieca jaka super okolica taki genialny park i tyle zieleni :) za 10 lat to zostanie tam park wielkości max. Parku Jordana bo wszystko odbudują. Tam chyba też od Nowohuckiej mają być biurowce.

AgnieszkaKrk
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:14

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: AgnieszkaKrk » 10 lis 2019, 10:12

Mieszkam w okolicy i często tamtędy przechodzę. To będą dwa bloki z droga wjazdowa od strony Areny, wiec będzie ciężko z komunikacja. Inwestorem jest małżeństwo, które prawdopodobnie jest właścicielem tej działki. Bloki będa położone bokiem do Cordii. Z tego co pamietam to wysokość chyba max 5 pięter. W necie już można znaleźć prospekt chociaż nie widziałam cen. Nie wiem jak by się tam mieszkało skoro wjazd będzie jedynie od strony Areny. Jakaś kpina.


kmkiq
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2019, 21:35

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: kmkiq » 10 lis 2019, 18:23

AgnieszkaKrk pisze:W necie już można znaleźć prospekt chociaż nie widziałam cen.

możesz podesłać linka? (może być na pw)

AgnieszkaKrk
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:14

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: AgnieszkaKrk » 10 lis 2019, 22:15

Niestety nie mam linka. Znalazłam na stronie architekta bo nie wiem czy sprzedaż ruszyła.

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: slawek » 11 lis 2019, 11:17

Tak to wyglądało jeszcze całkiem niedawno, czyli boki wykopu zabezpieczone i koparka, która pewnie już robi wykop pod inwestycję Aleja Pokoju 52 w Krakowie.

Obrazek

Też nie widziałem żadnej oferty sprzedaży mieszkań, nie wiem, może ktoś buduje dla siebie, a może wszystkie mieszkania są już "sprzedane", w sensie, że są na nie kupcy. Zobaczymy pewnie w najbliższym czasie.

Obrazek

Wjazd właśnie od południowej strony Tauron Areny, ciekawe jak to będzie wyglądało w czasie większych imprez, czy z tego co kojarzę, to np. jak jest jakiś większy koncert, to nie ma tam łatwo. No i jeszcze czasem były tam organizowane jakieś imprezy, typu Verwa Orlen coś tam, i wtedy cała ulica Lema była zamknięta.

Obrazek

A jeszcze dla ciekawych, tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się więcej o inwestycji. Co myślicie o takim miejscu i o obudowywaniu Tauron Areny osiedlami mieszkaniowymi? Choć muszę przyznać, że wybudowane po sąsiedzku bloki Supernova / Lema 15 Kraków, prezentują się całkiem dobrze.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: pozdro » 11 lis 2019, 11:48

Parodia buduja jak na jakims zadupiu. Zamiast obudowac 50metrowymi wiezowcami od lema i od aleji pokoju, zeby faktycznie park oslonic przed halasem i powiekrzyc park lotnikow. To zabuduja 3 pietrowymi norami pol parku, anni to ladne ani praktyczne. Totalna glupota. Mogli jakies fajne wyzsze przeszkopne apartamenty. Tak to mamy kawal terenow zielonych zabetonowany i halas w mieszkaniach na parterze. Dla mnie bezsens. Urzednicy Krakowscy jak beda wiecej sluchac aktywistow co to sie troszcza o samochody zeby za wysoko nie budowali to doprowadza do totalnie bezsensownego zabetonowania wszystkiej zieleni.

Tam ostatnio sprzedaja Semaco Solaris Park po drugiej stronie Tauron Areny. Ceny chyba 10 tys w gore

Taki widok w kierunku lema i aleji pokoju bylby duzo lepszy

https://images.app.goo.gl/UiLdGppV3cY1eRuM7

ALejaCzyzek
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2019, 16:15

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: ALejaCzyzek » 12 lis 2019, 16:24

@pozdro
obserwuje to forum od dłuższego czasu, dzisiaj się wkurzyłem i założyem konto
gościu nie masz co z "dziewczyną" robić wieczorami? weź się chłopie ogarnij- w każdym temacie się wypowiadasz...
albo macie płacone- przez ludzi włądających tym forum, albo faktycznie Ty, Nowy, Sławek itp to nie macie co robić, ani kogo klepać po :lol: :D


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: slawek » 13 lis 2019, 9:52

ALejaCzyzek pisze:faktycznie Ty, Nowy, Sławek itp to nie macie co robić, ani kogo klepać po :lol: :D

No zaraz, ale o co chodzi, chyba nie jest żadną tajemnicą, że coś się buduje, pokazanie tablicy informacyjnej, która musi być publicznie dostępna chyba też nie jest żadnym problemem. A co jest złego w dzieleniu się refleksjami na temat inwestycji, skoro rozglądam się za mieszkaniem? Daruj sobie więc personalne komentarze. @pozdro, pisze faktycznie dużo, czasem można się z nim zgadzać, czasem nie, ale zupełnie nie przychodzi mi do głowy kogo miałby wspierać swoimi postami, a kogo nie.

A inwestycje na obrzeżach Parku Lotników czy obok Tauron Areny zawsze będą budziły pewne kontrowersje. Nie wiem czy słuszne, choć odrobinę żałuję, że ten plan miejscowy wygląda tak, jak wygląda, ale mleko się rozlało.

Fantasmagorie
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2019, 14:58

Re: Aleja Pokoju 52 Kraków - inwestycja obok Parku Lotników / opinie na forum

Postautor: Fantasmagorie » 13 lis 2019, 10:07

Dokładnie, Sławek zgadzam się z Tobą.

Dlaczego niektórzy nadają sobie prawo do decydowania kto i w jakiej ilości może pisać posty na forum publicznym?
Jeśli denerwują nas czyjeś wypowiedzi to po prostu ich nie czytajmy.
Żyjmy i dajmy żyć innym.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości