Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: pudel » 10 cze 2021, 0:17

Nie widzę powodu aby nie podnosić z dnia na dzień owszem to "straszne" ale nie jest nie fair jak dla mnie jeszcze, jeżeli potrafią gdy się z nimi rozmawia o tym choc lekko uprzedzić

Jak sprzedawali poprzedni etap, to na stronie wyskakiwał komunikat że od dnia tego i tego nastąpi zmiana cen.


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: karoloko » 10 cze 2021, 17:08

anubis pisze:A w mojej ocenie skończą z taką wyceną jak Tętnowski z Krowodrza Park. W wyceny trzeba umieć jak p. Juroszek z Atalu.


To samo myślałem niecały rok temu gdy pierwszy raz się podnieśli na ochłapach z pierwszego etapu.

Tak samo myślałem, gdy konkurencja z naprzeciwka podniosła ceny z 7,5k na 9k. Dwa lata temu.

Czy kiedyś się to zatrzyma, pewnie tak. Natomiast Solaris będzie wyprzedany prędzej czy później. Może nawet zaskoczą kolejnymi podwyżkami. Czas pokaże, wrócę tu za kilka miesięcy.

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 23 cze 2021, 14:55

No i stało się :) Cenny w B2 do góry. NP B2 136 w górę o 160K na 18k/m2 i to chyba najwyższa podwyżka. Nie wiem jak w pozostałych dwóch budynkach, wydaje mi się, że bez zmian.


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: karoloko » 24 cze 2021, 13:33

Wcale nie musieliśmy długo czekać... szok.

Pytanie co na to anubis? :?:

Sakowich
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2020, 17:44

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Sakowich » 24 cze 2021, 15:45

Cieszę się, że tak skrzętnie informujecie o kolejnych podwyżkach bazujących... jedynie na pędzie owczym. W ten sposób sami udowadniacie, że rynek jest przegrzany. Jeśli deweloper co chwilę podnosi ceny i nie ma to absolutnie żadnego uzasadnienia oprócz tego, że liczy, że ktoś to kupi, bo rynek jest rozgrzany do czerwoności, to mamy bańkę. To nie znaczy, że ona od razu pęknie. Być może ten czy inni deweloperzy będą jeszcze podkręcać ceny i być może ktoś się na to złapie. Jeśli ktoś się skusi na to mieszkanie, szczerze pogratuluję zakupu 90-metrowego apartamentu z 8-metrowym tarasem i widokiem na Central Park za jedyne 1,6 mln złotych (+ 200-300 tys. wykończenie).

Wybaczcie, że jestem kąśliwy, po prostu zazdroszczę luksusu przyszłemu nabywcy. :(

pamano
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2021, 18:38

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: pamano » 24 cze 2021, 18:45

Ciekawi mnie, skąd bierzecie założenie, że akurat mamy bańkę?
Patrząc za zachód, ceny w Krakowie są wciąż atrakcyjne, a w niektórych branżach zarobki nie odbiegają znacząco od tych z zagranicy.
Ceny materiałów budowlanych szaleją, działek podobnie - a gruntów w Krakowie chyba raczej nie będzie więcej.

Semaco podobno ma politykę nie negocjowania cen, przy obecnej inwestycji. Czy to standard w Krakowie?
Czy spotkał się ktoś z Was z takim podejściem, a może udało Wam się coś wynegocjować? Zawsze myślałem, że te magiczne 2-3% są do zejścia, a różnica miedzy ofertową a transakcyjną faktycznie wynosi te co najmniej 200zł dla Krakowa.

JullaKr
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:38

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: JullaKr » 24 cze 2021, 20:36

Niestety to prawda, część deweloperów przyjmuje ostatnio postawę 'zero negocjacji'. Jest to tym bardziej frustrujące w przypadku świeżo oddanych mieszkań, kiedy w czasie oglądania znajdzie się w nich wady.
Można ewentualnie próbować jeszcze negocjować drugorzędne koszty, sama słyszałam o zwolnieniu z czynszu przez rok, albo przeniesieniu kosztów notariusza itd.

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 24 cze 2021, 20:46

Z tego co słyszałem nie negocjują. Może jak ktoś zechce kupić kilka mieszkań w środkowym budynku to wtedy coś dostanie.
Budynek B2 wydaje się być bardzo atrakcyjnie położony, mieszkania będą z ładnym widokiem na park, do ulicy jest kawałek, stąd duże zainteresowanie i wysokie ceny. Mieszkania w B2 są raczej duże, więc zakładam, ze są kupowane na potrzeby własne. Zobaczymy jak to finalnie będzie wyglądać. Nie muszą tego sprzedać w ciągu miesiąca. Nie tylko nas gotówka parzy. Przy takiej wysokiej inflacji to za trzy lata jak zdrożeją 10% to i tak realnie będzie taniej niż teraz. Dla pocieszenia powiem, ze wszystko ma swój początek i koniec, swoją górkę i swój dołek.


Padre
Posty: 115
Rejestracja: 13 sty 2021, 20:30

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Padre » 24 cze 2021, 20:55

Sakowich pisze:Cieszę się, że tak skrzętnie informujecie o kolejnych podwyżkach bazujących... jedynie na pędzie owczym. W ten sposób sami udowadniacie, że rynek jest przegrzany. Jeśli deweloper co chwilę podnosi ceny i nie ma to absolutnie żadnego uzasadnienia oprócz tego, że liczy, że ktoś to kupi, bo rynek jest rozgrzany do czerwoności, to mamy bańkę. To nie znaczy, że ona od razu pęknie. Być może ten czy inni deweloperzy będą jeszcze podkręcać ceny i być może ktoś się na to złapie. Jeśli ktoś się skusi na to mieszkanie, szczerze pogratuluję zakupu 90-metrowego apartamentu z 8-metrowym tarasem i widokiem na Central Park za jedyne 1,6 mln złotych (+ 200-300 tys. wykończenie).

Wybaczcie, że jestem kąśliwy, po prostu zazdroszczę luksusu przyszłemu nabywcy. : (

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o przegrzaniu rynku? I dlaczego uważasz że deweloper podnosi ceny bez uzasadnienia?
Zakładam że byłeś/aś ostatnio w skałach budowlanych lub u producenta pustaków.... Nic cię nie zdziwiło?
Hmmm a tak całkiem poważnie to wczoraj w jednym z wątków wypowiadałem się już że , tanio w Krakowie to było , korekta była w trzech kwartałach , trzecim i czwartym zeszłego roku i pierwszym tego. Teraz będzie tylko marsz u górę. A dlaczego , odsyłam do wątku w temacie ,,2+2 w Krakowie. "

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 26 cze 2021, 12:57

Padre pisze:
Sakowich pisze:Cieszę się, że tak skrzętnie informujecie o kolejnych podwyżkach bazujących... jedynie na pędzie owczym. W ten sposób sami udowadniacie, że rynek jest przegrzany. Jeśli deweloper co chwilę podnosi ceny i nie ma to absolutnie żadnego uzasadnienia oprócz tego, że liczy, że ktoś to kupi, bo rynek jest rozgrzany do czerwoności, to mamy bańkę. To nie znaczy, że ona od razu pęknie. Być może ten czy inni deweloperzy będą jeszcze podkręcać ceny i być może ktoś się na to złapie. Jeśli ktoś się skusi na to mieszkanie, szczerze pogratuluję zakupu 90-metrowego apartamentu z 8-metrowym tarasem i widokiem na Central Park za jedyne 1,6 mln złotych (+ 200-300 tys. wykończenie).

Wybaczcie, że jestem kąśliwy, po prostu zazdroszczę luksusu przyszłemu nabywcy. : (

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o przegrzaniu rynku? I dlaczego uważasz że deweloper podnosi ceny bez uzasadnienia?
Zakładam że byłeś/aś ostatnio w skałach budowlanych lub u producenta pustaków.... Nic cię nie zdziwiło?
Hmmm a tak całkiem poważnie to wczoraj w jednym z wątków wypowiadałem się już że , tanio w Krakowie to było , korekta była w trzech kwartałach , trzecim i czwartym zeszłego roku i pierwszym tego. Teraz będzie tylko marsz u górę. A dlaczego , odsyłam do wątku w temacie ,,2+2 w Krakowie. "

To chyba inni deweloperzy korzystaja z innych skladow budowlanych niz Semaco, bo to jedyny deweloper, ktory co chwile podnosi ceny. Sam pamietam 4 podwyzki w pierwszym etapie juz po wystawieniu oferty. Tlumaczycie dalej lapczywych Januszy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], nick707 i 47 gości