Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: qbait » 05 wrz 2021, 11:32

rado pisze:
qbait pisze:Odwrócę pytanie wolałbys widok na kolejny blok i hałas z niego się wydobywający ?

Dziękuję za spostrzeżenia. Zdecydowanie wolę widok na drzewa, dlatego rozważam płacenie premium za to w Solarisie.
Dokładnie to rozważam mieszkanie na 1 piętrze lub parterze w budynku B2. Z oknami od strony południowo - wschodniej.
Różnica między oknami na sąsiedni budynek a tutaj jest taka, że na sąsiedni budynek wymagana jest odległość minimum 17m, tutaj ściana drzew jest ~ 3m od okien. Na 1 piętrze nie ma również tarasu / balkonu tylko loggia, z tego względu zastanawiam się czy przy dłuższym mieszkaniu nie będzie to zielona klatka.

Tutaj zaznaczam co dokładnie mam na myśli.
Załączniki
Screenshot 2021-09-05 at 11.30.15.jpg
Screenshot 2021-09-05 at 11.30.15.jpg (84.46 KiB) Przejrzano 3153 razy


iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: iti » 05 wrz 2021, 12:31

Na terenie starej Nowej Huty jest sporo wniosków o wycinkę drzew, które kiedyś były małe, ale teraz wyrosły i zacieniają budynki. Pewnie pół biedy, jeśli chodzi o południową wystawę, ale np. od północnej, może to robić sporą różnicę, zwłaszcza w przypadki mieszkań jednostronnych.

Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 05 wrz 2021, 14:22

rado pisze:To są słuszne uwagi.

Mam mieszkanie dwustronne i rano jest jasno z okna na wschodzie. Jeśli mieszkanie jest jednostronne to gorzej. Popołudniu wieczorem część południowo zachodnia daje światło na salon jeśli nie bezpośrednie to odbite. Z tym że nie jest tak że rozświetla to całe mieszkanie, swiatlo jest raczej przy oknach. Mi to nie przeszkadza. Część środkowa mieszkania (korytarzowa) doświetlamy ledami. Mieszkanie jest długie więc raczej nie do uniknięcia i mi to nie przeszkadza

Liście z najbliższych drzew....jeśli jest ich za dużo to są metody na to bez wycinki drzew...

Zadaj sobie pytanie czy lubisz patrzyc przez okno na
jasny balkon sąsiada czy ciemniejsza zielen. U mnie spore znaczenie miał hałas, wolę śpiew ptaków niż hałasy sąsiadów z budynku naprzeciw (ktore często słychać bardziej niż te zbbudynkuwnktorym mieszkasz)

Ile w ogóle chodzą te mieszkania ? Różnica w cenie na las a na budynek ?


Nie mam ze sobą komputera, ale chyba jak liczyłem wychodziło, że przy tym samym metrażu i piętrze mieszkania w budynku b2 są droższe o około 400 zł za metr niż w b1, a mieszkania od 113 w górę (generalnie z ekspozycją na park, albo zaraz obok) jeszcze plus jakieś 1000 zł


mop
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:35

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: mop » 05 wrz 2021, 14:37

Najsłabszy punkt to ta logia, sam takie mam i wiem, że daszek + boczne ścianki skutecznie ograniczają dopływ światła, a mam najwyższe piętro. Gdy świeci słońce to spoko, ale zimą albo w pochmurne dni słabo. A jeżeli tutaj drzewa są tak blisko + słońce tylko rano to miałbym obawy.

Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 05 wrz 2021, 14:43

Ukko pisze:
rado pisze:To są słuszne uwagi.

Mam mieszkanie dwustronne i rano jest jasno z okna na wschodzie. Jeśli mieszkanie jest jednostronne to gorzej. Popołudniu wieczorem część południowo zachodnia daje światło na salon jeśli nie bezpośrednie to odbite. Z tym że nie jest tak że rozświetla to całe mieszkanie, swiatlo jest raczej przy oknach. Mi to nie przeszkadza. Część środkowa mieszkania (korytarzowa) doświetlamy ledami. Mieszkanie jest długie więc raczej nie do uniknięcia i mi to nie przeszkadza

Liście z najbliższych drzew....jeśli jest ich za dużo to są metody na to bez wycinki drzew...

Zadaj sobie pytanie czy lubisz patrzyc przez okno na
jasny balkon sąsiada czy ciemniejsza zielen. U mnie spore znaczenie miał hałas, wolę śpiew ptaków niż hałasy sąsiadów z budynku naprzeciw (ktore często słychać bardziej niż te zbbudynkuwnktorym mieszkasz)

Ile w ogóle chodzą te mieszkania ? Różnica w cenie na las a na budynek ?


Nie mam ze sobą komputera, ale chyba jak liczyłem wychodziło, że przy tym samym metrażu i piętrze mieszkania w budynku b2 są droższe o około 400 zł za metr niż w b1, a mieszkania od 113 w górę (generalnie z ekspozycją na park, albo zaraz obok) jeszcze plus jakieś 1000 zł


Nawet znalazłem wyliczenia. Jest trochę inaczej (na żółto)
Załączniki
87181EFD-513D-4B97-A8CB-2B1E0F70767B.png
87181EFD-513D-4B97-A8CB-2B1E0F70767B.png (130.55 KiB) Przejrzano 3086 razy

Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 05 wrz 2021, 15:15

rado pisze:
Ukko pisze:
Ukko pisze:
Nie mam ze sobą komputera, ale chyba jak liczyłem wychodziło, że przy tym samym metrażu i piętrze mieszkania w budynku b2 są droższe o około 400 zł za metr niż w b1, a mieszkania od 113 w górę (generalnie z ekspozycją na park, albo zaraz obok) jeszcze plus jakieś 1000 zł


Nawet znalazłem wyliczenia. Jest trochę inaczej (na żółto)


Czyli dobrze rozumiem ze ponad 150 tys roznicy na takim samym mieszkaniu ? Sporo... powaznie bym sie zastanowil, wiekoszsc wykonczenia pewnie w tym budzecie zrobisz. Tez placilem ekstra za widok na las ale to byla roznica z okolo 500 zl za m2 (cos kolo 40 tys wiecej wyszlo i to oczywiscie bylo warto doplacic)


No to oczywiście zależy od wielkości, ale wychodzi jakieś 1600 zł więcej za m2 niż w przeciętnym mieszkaniu o takim samym metrażu i na tym samym piętrze w b1 (oczywiście osobną sprawą jest to, że w b1 mieszkania są mniejsze)

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 05 wrz 2021, 16:00

B2 jest dalej położony od ruchliwej ulicy. To też ma znaczenie przy cenie. Może rozważysz ekspozycję północ-południe?Budynek B2 jest pod kątem więc to też w jakimś stopniu wschód- zachód. Ceny mieszkań od Tauron Areny są niższe, odległość spora, widok na park też jest. Od strony wschodniej będzie siłownia i plac zabaw. Może być głośno.
Można pewnie coś pokombinować z łączeniem. Co do zacienienia przez drzewa, aż tak bym się tego nie obawiał, okna są bardzo szerokie, pojedyncze bodajże 1.3m i wysokie.

Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 01 paź 2021, 20:13

Czasem dla sportu sprawdzam jak sprzedają się tu mieszkania i dziś odkryłem ciekawą rzecz. Kilka z mieszkań, które jeszcze przed miesiącem miały status „sprzedane” obecnie są oznaczone jako „umowa rezerwacyjna”. Wie ktoś co się może kryć za taką zmianą? Marketing? Odstąpienie od umowy po jej podpisaniu? Coś innego?


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Rak » 01 paź 2021, 20:15

Ukko pisze:Czasem dla sportu sprawdzam jak sprzedają się tu mieszkania i dziś odkryłem ciekawą rzecz. Kilka z mieszkań, które jeszcze przed miesiącem miały status „sprzedane” obecnie są oznaczone jako „umowa rezerwacyjna”. Wie ktoś co się może kryć za taką zmianą? Marketing? Odstąpienie od umowy po jej podpisaniu? Coś innego?


Np. Kredytu nie dostaniesz i tylko wtedy bez kar możesz wycofać się z już podpisanej umowy sprzedaży. Inne opcje zerwania umowy prEz klienta zawsze z jakąś kara finansową.

Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 01 paź 2021, 20:26

Rak pisze:
Ukko pisze:Czasem dla sportu sprawdzam jak sprzedają się tu mieszkania i dziś odkryłem ciekawą rzecz. Kilka z mieszkań, które jeszcze przed miesiącem miały status „sprzedane” obecnie są oznaczone jako „umowa rezerwacyjna”. Wie ktoś co się może kryć za taką zmianą? Marketing? Odstąpienie od umowy po jej podpisaniu? Coś innego?


Np. Kredytu nie dostaniesz i tylko wtedy bez kar możesz wycofać się z już podpisanej umowy sprzedaży. Inne opcje zerwania umowy prEz klienta zawsze z jakąś kara finansową.


Dzięki. Jakoś tak wydawało mi się, że umowę sprzedaży podpisuje się już po uzyskaniu kredytu



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości