Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: qbait » 17 lis 2022, 21:56

Tu masz odległości, na Krk standard IMO zadowalające

Obrazek


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 18 lis 2022, 19:40

qbait pisze:
ITGeek pisze:
qbait pisze:Ja mogę być tu stronniczy, bo sam już kupiłem tam mieszkania.
Ale jak dla mnie ta inwestycja robi największe wrażenie na rynku pierwotnym obecnie w Krakowie! Części wspólne, dużo zieleni, pięknie wykonane, ...


I ten piękny budynek w środku :lol: żyć nie umierać.


Da się przeżyć ;) Na wynajem wziąłem mieszkanie oddalone od tego środkowego budynku o 38m, a dla siebie z widokiem na park.


Te z widokiem na park to jedyne sensowne jak dla mnie. Gratulacje 8-)

czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 03 lut 2023, 14:12

qbait pisze:Tu masz odległości, na Krk standard IMO zadowalające

Żeby to miało sens, to odległości trzeba rozpatrywać w połączeniu z wysokością budynków. Kiedyś była chyba zasada, czy raczej dobra praktyka, że odległość nie powinna być mniejsza, niż wysokość budynku, nie wiem jak to wyszło tutaj.


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 03 lut 2023, 14:14

I jeszcze kilka zdjęć z samej budowy:

Obrazek

Tu podobnie, jak po drugiej stronie ulicy Lema, też elewacja opakowana, więc pewnie ocieplanie i wykańczanie.

realista
Posty: 211
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: realista » 03 lut 2023, 14:16

czyzy pisze:
qbait pisze:Tu masz odległości, na Krk standard IMO zadowalające

Żeby to miało sens, to odległości trzeba rozpatrywać w połączeniu z wysokością budynków. Kiedyś była chyba zasada, czy raczej dobra praktyka, że odległość nie powinna być mniejsza, niż wysokość budynku, nie wiem jak to wyszło tutaj.

Nigdy takiej zasady, ani tym bardziej praktyki nie było. Wystarczy zobaczyć na bloki z dużej płyty. Najczęsciej były budowane w grupkach i otoczone co prawda sporym obszarem zieleni, ale odległości między nimi - proporcjonalnie - był niekiedy mniejsze niż są obecnie.

A co do inwestycji, to widzę że niektózy domorośli inwestorzy co pokupili na cesję i teraz zbliża się wysoka druga rata są w tarapatach i wystawiają "perełki" w ogłoszeniach. Póki co liczą, że jeszcze coś zarobią, za kilka miesięcy kiedy zadzwoni Pani z biura, że nie wpłyneły środki na konto ddewelopera, zacznie się robić cieplutko.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2023, 14:17 przez realista, łącznie zmieniany 1 raz.

czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 03 lut 2023, 14:16

Podobnie z tym budyniem wewnątrz, tam wygląda na to, że są na podobnym etapie.

Obrazek

Spoko, że uciążliwe prace za chwilę znikną z osiedla, plus za dewelopera, że nie będzie męczył mieszkańców budową przez lata.

czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 03 lut 2023, 14:22

realista pisze:
czyzy pisze:
qbait pisze:Tu masz odległości, na Krk standard IMO zadowalające

Żeby to miało sens, to odległości trzeba rozpatrywać w połączeniu z wysokością budynków. Kiedyś była chyba zasada, czy raczej dobra praktyka, że odległość nie powinna być mniejsza, niż wysokość budynku, nie wiem jak to wyszło tutaj.

Nigdy takiej zasady, ani tym bardziej praktyki nie było. Wystarczy zobaczyć na bloki z dużej płyty. Najczęsciej były budowane w grupkach i otoczone co prawda sporym obszarem zieleni, ale odległości między nimi - proporcjonalnie - był niekiedy mniejsze niż są obecnie.

A co do inwestycji, to widzę że niektózy domorośli inwestorzy co pokupili na cesję i teraz zbliża się wysoka druga rata są w tarapatach i wystawiają "perełki" w ogłoszeniach. Póki co liczą, że jeszcze coś zarobią, za kilka miesięcy kiedy zadzwoni Pani z biura, że nie wpłyneły środki na konto ddewelopera, zacznie się robić cieplutko.

To nie była skodyfikowana zasada, więc nie jest tak, że nigdzie nie było inaczej. Bloki z płyty, nawet jeżeli są skoncentrowane, to zwróć uwagę na to, że nie spotyka się w zasadzie sytuacji, kiedy jeden wysoki blok jest otoczony innymi szczelnie i są blisko obok siebie.

Szczegóły i minima określają tu przepisy o dostępie światła słonecznego do mieszkania i zwykle to właśnie one determinują układ bloków i odległości pomiędzy nimi. Tak czy inaczej, akurat te bloki nie są specjalnie wysokie.

aziebi
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2023, 10:44

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: aziebi » 05 lut 2023, 10:55

Cześć
zainteresowało mnie mieszkanie na drugim piętrze w budynku B3 w Solaris Park.

Obrazek

natomiast do mieszkania przylega ciąg wentylacyjny z garażu. Do mieszkania wejść nie można, ewentualnie dopiero po odbiorach i zastanawiam się, czy nie będzie w nim głośno z tego ciągu wentylacyjnego.
Macie jakieś doświadczenia/opinie w tym zakresie?


Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 14 lut 2023, 11:08

lovekrakow.pl/aktualnosci/ogrodzenie-powinno-zniknac-inwestor-nie-zgodzil-sie-z-nadzorem-budowlanym_49802.html

iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: iti » 14 lut 2023, 12:49

No właśnie to ogrodzenie, to był dziwny temat dla mnie, bo przecież obowiązuje już od dobrych kilku lat w Krakowie Uchwała Krajobrazowa, która teoretycznie niesie ze sobą także zakaz grodzenia osiedli mieszkaniowych, ale niektórzy chyba udają, że o tym nie słyszeli. Ciekawe, jakie jest tu uzasadnienie dewelopera, ale jakie by nie było, to wydaje się to nonsensowne. Tylko problem w tym, że u nas składa się odwołania od decyzji, trwa to latami, a takie ogrodzenia stoją.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości