Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ziomek_szuka » 29 maja 2021, 2:04

Napisałem odnośnie "Jak dla mnie, to jest idealna inwestycja pod wynajem dla np. korpoludków"


wagabunda
Posty: 13
Rejestracja: 23 gru 2020, 3:21

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: wagabunda » 29 maja 2021, 2:23

W poście, który cytowałeś wcześniej napisałem, że jeśli przy tych cenach ta inwestycja się zwróci, to najprawdopodobniej dopiero dzieciom inwestora - tak w skrócie.
W tym co teraz przytaczasz odpowiadałem na: "...kto tu może zamieszkać? Singiel, para studentów i turysta, do niczego innego ta inwestycja się nie nadaje."

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 29 maja 2021, 12:21

W budynku B2 mieszkania są powyżej 50m2. W tym wiele dużych 90m2 i większych. Zdaje się jest jedno poniżej 50m2.

Przy panujących cenach nikt zdrowo myślący nie kupuje na wynajem. 2-3% zysku to zbyt mało aby brać na siebie ryzyko. Dotyczy to nie tylko Solarisa ale bloku na przeciwko od Wawel Service czy dalej od Atala na alei Pokoju i innych (swoją drogą od 1 czerwca mają podnosić ceny :D). Myślę, że w Solaris sporo osób kupuje dla siebie.
"Inwestor" jednak często podąża za aktualnymi trendami. Nie widzi, że na giełdzie od zeszłego marca można było bardzo dobrze zarobić. Z pewnością zobaczy to za jakiś czas gdy Wig ustanowi rekord, zyska dodatkowo z 10-20% i wtedy staną się popularne fundusze inwestycyjne podobnie jak to było w 2007r. Tylko wtedy może być już na górce.


qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: qbait » 02 cze 2021, 17:47

Czy tam jest głośno od ulicy / Tauron areny?

Hakelbery
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Hakelbery » 02 cze 2021, 22:07

Mieszkam w pobliżu więc wiem jak tu jest Tauron Arena nie jest głośna w sensie takim że np muzykę że środka słabo słychać na zewnątrz. Ale każdy event to krzyki ludzi, taksówki, policja itd. Arena daje w kość głównie poprzez codzienne wyświetlanie reklam na elewacji. Lema jest w miarę głośna bo są po dwa pasy i często wiele osób lubi tam jechać nieco szybciej. Jest jeszcze kwestia ewentualnego tramwaju na Lema ( pewnie pieśń przyszłości ale zawsze) Okolica generalnie jest bardzo fajna Polecam( chodź nie wiem czy akurat inwestycje Semaco )

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: anubis » 07 cze 2021, 14:11

Ok, minęły 3 tygodnie od kiedy zrobiłem zrzut ze strony www.

Było wolnych: 140
Jest wolnych: 146

Czyli wolnych mieszkań... przybyło 6 i sprzedaż/rezerwacje leżą.

Tyle jeśli chodzi o sprzedaż kiedy deweloper podniesie ceny.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: karoloko » 07 cze 2021, 23:34

Byku sprawdź za 3 miesiące :D

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: anubis » 08 cze 2021, 0:01

A co mam sprawdzać? Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali. Czyli wychodzi na to, że przez prawie miesiąc tą ofertą nie zainteresował się nikt. Nie chce mi się nawet sprawdzać ksiąg wieczystych (wzmianki są umieszczane w czasie rzeczywistym, tj. jak dochodzi do podpisania umowy deweloperskiej to jest tam informacja), ale wydaje mi się, że wiem co tam jest jeśli chodzi o kolejny etap. Dociekliwym polecam poproszenie o prospekt inwestycyjny (deweloper musi go dać na żądanie i nie może uzależniać od żadnych warunków, zgodnie z ustawą deweloperską) - stąd poznamy numer KW i dalej możemy sobie obserwować jak idzie rzeczywista sprzedaż.

Nie z anubisem te numery. :D
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: pudel » 08 cze 2021, 1:43

Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali.

Normalne przecież. Najpierw są rezerwacje na przysłowiową "gębę", później umowy rezerwacyjne z których można się wymiksować, ewentualnie stracić połowę kwoty rezerwacyjnej... Jak szukasz mieszkania i jest możliwość a także wybór to rezerwujesz dwa, a nawet trzy a później się zastanawiasz które wolisz. Gdyby było po dziesięć za metr to już by wszystko sprzedali, a tak to spokojnie, powoli i też wszystko zejdzie tylko to trochę potrwa.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 08 cze 2021, 8:33

anubis pisze:A co mam sprawdzać? Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali. Czyli wychodzi na to, że przez prawie miesiąc tą ofertą nie zainteresował się nikt. Nie chce mi się nawet sprawdzać ksiąg wieczystych (wzmianki są umieszczane w czasie rzeczywistym, tj. jak dochodzi do podpisania umowy deweloperskiej to jest tam informacja), ale wydaje mi się, że wiem co tam jest jeśli chodzi o kolejny etap. Dociekliwym polecam poproszenie o prospekt inwestycyjny (deweloper musi go dać na żądanie i nie może uzależniać od żadnych warunków, zgodnie z ustawą deweloperską) - stąd poznamy numer KW i dalej możemy sobie obserwować jak idzie rzeczywista sprzedaż.

Nie z anubisem te numery. :D


Moze ludzie w koncu zmadrzeli, nie wiem jak mozna interesowac sie mieszkaniami w takich cenach. Jeszcze, zeby to byly jakies penthouse z tarasami itd. 17k, gdzie nie tak dawno poprzedni etap ludzie kupowali po 10k, a nie tak dawno budynki obok po 6-7k i taniej. Tak jak mowilem, jesli sprzedadza sie w formie niehotelowej tez mieszkania w srodkowym budynku po 12k to znaczy, ze mamy bańkę. przeciez to nie jest mozliwe, ze ktos kupi tam mieszkanie



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości