Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: tomekl007 » 08 cze 2021, 8:52

ITGeek pisze:
anubis pisze:A co mam sprawdzać? Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali. Czyli wychodzi na to, że przez prawie miesiąc tą ofertą nie zainteresował się nikt. Nie chce mi się nawet sprawdzać ksiąg wieczystych (wzmianki są umieszczane w czasie rzeczywistym, tj. jak dochodzi do podpisania umowy deweloperskiej to jest tam informacja), ale wydaje mi się, że wiem co tam jest jeśli chodzi o kolejny etap. Dociekliwym polecam poproszenie o prospekt inwestycyjny (deweloper musi go dać na żądanie i nie może uzależniać od żadnych warunków, zgodnie z ustawą deweloperską) - stąd poznamy numer KW i dalej możemy sobie obserwować jak idzie rzeczywista sprzedaż.

Nie z anubisem te numery. :D


Moze ludzie w koncu zmadrzeli, nie wiem jak mozna interesowac sie mieszkaniami w takich cenach. Jeszcze, zeby to byly jakies penthouse z tarasami itd. 17k, gdzie nie tak dawno poprzedni etap ludzie kupowali po 10k, a nie tak dawno budynki obok po 6-7k i taniej. Tak jak mowilem, jesli sprzedadza sie w formie niehotelowej tez mieszkania w srodkowym budynku po 12k to znaczy, ze mamy bańkę. przeciez to nie jest mozliwe, ze ktos kupi tam mieszkanie


Co jest tak bardzo nie tak w tych środkowych budynkach? Odległości pomiędzy budynkami to 23m. To jest więcej niż na nie jednym osiedlu w Krakowie.


JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 08 cze 2021, 8:59

tomekl007 pisze:
ITGeek pisze:
anubis pisze:A co mam sprawdzać? Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali. Czyli wychodzi na to, że przez prawie miesiąc tą ofertą nie zainteresował się nikt. Nie chce mi się nawet sprawdzać ksiąg wieczystych (wzmianki są umieszczane w czasie rzeczywistym, tj. jak dochodzi do podpisania umowy deweloperskiej to jest tam informacja), ale wydaje mi się, że wiem co tam jest jeśli chodzi o kolejny etap. Dociekliwym polecam poproszenie o prospekt inwestycyjny (deweloper musi go dać na żądanie i nie może uzależniać od żadnych warunków, zgodnie z ustawą deweloperską) - stąd poznamy numer KW i dalej możemy sobie obserwować jak idzie rzeczywista sprzedaż.

Nie z anubisem te numery. :D


Moze ludzie w koncu zmadrzeli, nie wiem jak mozna interesowac sie mieszkaniami w takich cenach. Jeszcze, zeby to byly jakies penthouse z tarasami itd. 17k, gdzie nie tak dawno poprzedni etap ludzie kupowali po 10k, a nie tak dawno budynki obok po 6-7k i taniej. Tak jak mowilem, jesli sprzedadza sie w formie niehotelowej tez mieszkania w srodkowym budynku po 12k to znaczy, ze mamy bańkę. przeciez to nie jest mozliwe, ze ktos kupi tam mieszkanie


Co jest tak bardzo nie tak w tych środkowych budynkach? Odległości pomiędzy budynkami to 23m. To jest więcej niż na nie jednym osiedlu w Krakowie.


Dlaczego mają sprzedawać po 10k i sprzedać na pniu skoro mogą wystawić za 17k, potargować się i sprzedać średnio za 14k?

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 08 cze 2021, 11:27

tomekl007 pisze:
ITGeek pisze:
anubis pisze:A co mam sprawdzać? Oferta weszła do sprzedaży z porezerwowanymi mieszkaniami. Nie wiemy co to były za rezerwacje i po ile. A 3 tygodnie później zwalnia się 6 lokali. Czyli wychodzi na to, że przez prawie miesiąc tą ofertą nie zainteresował się nikt. Nie chce mi się nawet sprawdzać ksiąg wieczystych (wzmianki są umieszczane w czasie rzeczywistym, tj. jak dochodzi do podpisania umowy deweloperskiej to jest tam informacja), ale wydaje mi się, że wiem co tam jest jeśli chodzi o kolejny etap. Dociekliwym polecam poproszenie o prospekt inwestycyjny (deweloper musi go dać na żądanie i nie może uzależniać od żadnych warunków, zgodnie z ustawą deweloperską) - stąd poznamy numer KW i dalej możemy sobie obserwować jak idzie rzeczywista sprzedaż.

Nie z anubisem te numery. :D


Moze ludzie w koncu zmadrzeli, nie wiem jak mozna interesowac sie mieszkaniami w takich cenach. Jeszcze, zeby to byly jakies penthouse z tarasami itd. 17k, gdzie nie tak dawno poprzedni etap ludzie kupowali po 10k, a nie tak dawno budynki obok po 6-7k i taniej. Tak jak mowilem, jesli sprzedadza sie w formie niehotelowej tez mieszkania w srodkowym budynku po 12k to znaczy, ze mamy bańkę. przeciez to nie jest mozliwe, ze ktos kupi tam mieszkanie


Co jest tak bardzo nie tak w tych środkowych budynkach? Odległości pomiędzy budynkami to 23m. To jest więcej niż na nie jednym osiedlu w Krakowie.


No to jak widac chetni sie znajda. To moja opinia. Ja nie kupilbym tam mieszkania (do mieszkania) nawet za 5k, bo dostalbym klaustrofobii. Nie jestem w stanie wyobrazic sobie mieszkania otoczonym z 4 stron blokami. Fakt, podobne perelki sa juz w Krakowie i rowniez sie sprzedaly.


Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Mateuszkrk93 » 08 cze 2021, 12:01

JanuszBiznesu pisze:
tomekl007 pisze:
ITGeek pisze:
Moze ludzie w koncu zmadrzeli, nie wiem jak mozna interesowac sie mieszkaniami w takich cenach. Jeszcze, zeby to byly jakies penthouse z tarasami itd. 17k, gdzie nie tak dawno poprzedni etap ludzie kupowali po 10k, a nie tak dawno budynki obok po 6-7k i taniej. Tak jak mowilem, jesli sprzedadza sie w formie niehotelowej tez mieszkania w srodkowym budynku po 12k to znaczy, ze mamy bańkę. przeciez to nie jest mozliwe, ze ktos kupi tam mieszkanie


Co jest tak bardzo nie tak w tych środkowych budynkach? Odległości pomiędzy budynkami to 23m. To jest więcej niż na nie jednym osiedlu w Krakowie.


Dlaczego mają sprzedawać po 10k i sprzedać na pniu skoro mogą wystawić za 17k, potargować się i sprzedać średnio za 14k?


Ja bym na ich miejscu wystawił za 25 i po długich negocjacjach zszedł na 20k /metr.
Ta sama skuteczna metoda.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: anubis » 08 cze 2021, 14:11

Panowie, przecież ceny limituje zasadniczo zdolność kredytowa i wycena rzeczoznawcy. Jak odpłyniesz z wyceną to bank nie da na to kredytu, bo można sobie, owszem, wpisać i 15mln hipoteki na lokal, ale co to dla banku za zabezpieczenie jak rzeczoznawca wycenia mieszkanie na 400k.

Jak są mocno przestrzelone ceny to znaczy, że deweloper uderza do inwestorów gotówkowych, bo tych już rzeczywiste ceny transakcyjne nie interesują, tylko spekulacja. Mózgi z Semaco widocznie wymyśliły, że jak poprzedni etap, tańszy od konkurencji zszedł i przychodzili głównie ludzie z gotówką to jak teraz podniosą ceny to również przyjdą ludzie z gotówką. A tu lipa. Ludzie popatrzyli się, pokręcili i poszli inwestować gdzieś indziej.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Peace
Posty: 286
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:01

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Peace » 09 cze 2021, 8:51

pudel pisze:spokojnie, powoli i też wszystko zejdzie tylko to trochę potrwa.

Oczywiście, kiedyś się sprzeda. Tylko, że patrząc na Grzegórzki widzę Świtezianki, Fabryczną City, Grzegórzki Park, Wiślane Tarasy 2.0 i wszędzie jest
a) bliżej centrum,
b) taniej, ale i tak drogo,
c) sprzedaż od średnio do fatalnie.

Może za rok czy dwa, gdy sprawdzą się teorie, że ceny znowu wzrosną aktualna wycena będzie adekwatna. Na 06.2021 raczej nie jest.

JanuszBiznesu pisze:Dlaczego mają sprzedawać po 10k i sprzedać na pniu skoro mogą wystawić za 17k, potargować się i sprzedać średnio za 14k?

A którykolwiek deweloper tak robi?
Traciliby wiarygodność, gdyby pod stołem sprzedawali 3k z metra taniej.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 09 cze 2021, 19:19

Semaco to taki Janusz Biznesu. To chyba jedyny deweloper, ktory podnosil ceny 5 razy w ciągu jednego etapu budowy. (Mowie o pierwszym etapie). Zobaczyli,ze mozna wyrwac jeszcze wiecej to podwyzka cen co miesiasc. Takze po nich bym sie spodziewal roznych zagrywek.

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Rak » 09 cze 2021, 20:28

Conajmniej 2ch takich dev januszow w krk było, co wypowiadali zgodnie z klauzulami aby to samo sprzedać sekunde później już
drożej. Jeżeli w semaco trzymają się ustalonej kwoty przy rezerwacji to dla mnie są bardzo ok. Nie widzę powodu aby nie podnosić z dnia na dzień owszem to "straszne" ale nie jest nie fair jak dla mnie jeszcze, jeżeli potrafią gdy się z nimi rozmawia o tym choc lekko uprzedzić. Bierze się lub nie i tyle.


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: karoloko » 09 cze 2021, 23:00

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Ciągle to samo. Zagladnijmy tu wszyscy za kilka miesięcy. W mojej ocenie 30-40% pójdzie lekko. Reszta trochę później, żadnych obniżek nie będzie a sprzeda się wszystko. Tez mnie to wciąż szokuje ale kierunek się nie zmienia.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: anubis » 09 cze 2021, 23:23

A w mojej ocenie skończą z taką wyceną jak Tętnowski z Krowodrza Park. W wyceny trzeba umieć jak p. Juroszek z Atalu.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości