Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Bartab » 02 paź 2021, 10:35

Ukko pisze:Czasem dla sportu sprawdzam jak sprzedają się tu mieszkania i dziś odkryłem ciekawą rzecz. Kilka z mieszkań, które jeszcze przed miesiącem miały status „sprzedane” obecnie są oznaczone jako „umowa rezerwacyjna”. Wie ktoś co się może kryć za taką zmianą? Marketing? Odstąpienie od umowy po jej podpisaniu? Coś innego?

Możliwe że wprowadzili nową kategorię a wcześniej wszystkie mieszkania z jakąś formą umowy oznaczali jako sprzedane.


inwestorzzagranicy
Posty: 259
Rejestracja: 14 sie 2021, 18:51

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: inwestorzzagranicy » 02 paź 2021, 10:39

Bartab pisze:
Ukko pisze:Czasem dla sportu sprawdzam jak sprzedają się tu mieszkania i dziś odkryłem ciekawą rzecz. Kilka z mieszkań, które jeszcze przed miesiącem miały status „sprzedane” obecnie są oznaczone jako „umowa rezerwacyjna”. Wie ktoś co się może kryć za taką zmianą? Marketing? Odstąpienie od umowy po jej podpisaniu? Coś innego?

Możliwe że wprowadzili nową kategorię a wcześniej wszystkie mieszkania z jakąś formą umowy oznaczali jako sprzedane.


Mozliwe, ze wisialy jako sprzedane, zeby nakrecic sprzedaz :?

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 03 paź 2021, 16:55

Jako mieszkania sprzedane widnieją te gdzie podpisano umowę deweloperską. Taką umowę podpisuje się gdy ma się zapewnione finansowanie z banku lub gdy płaci się ze środków własnych. Z umowy rezerwacyjnej można się wycofać. Wtedy 15k kaucji jest zwracane. Z umowy deweloperskiej poza przypadkami, które opisuje umowa a które są przewidziane w ustawie nie ma możliwości się wycofać.
Śledzac inwestycje nie zauważyłem aby aby mieszkanie sprzedane wróciło z powrotem do oferty. Może to był błąd na stronie.


Ukko
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 8:47

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Ukko » 03 paź 2021, 19:34

MaciekW pisze:Jako mieszkania sprzedane widnieją te gdzie podpisano umowę deweloperską. Taką umowę podpisuje się gdy ma się zapewnione finansowanie z banku lub gdy płaci się ze środków własnych. Z umowy rezerwacyjnej można się wycofać. Wtedy 15k kaucji jest zwracane. Z umowy deweloperskiej poza przypadkami, które opisuje umowa a które są przewidziane w ustawie nie ma możliwości się wycofać.
Śledzac inwestycje nie zauważyłem aby aby mieszkanie sprzedane wróciło z powrotem do oferty. Może to był błąd na stronie.


Chodzi o mieszkania B2-126, B3-166, B3-167, B3-240 i B3-241. 29.05, 18.06, 19.07 i 28.08 widniały jako sprzedane. Obecnie mają status "umowa rezerwacyjna"

Robrt
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 10:48

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Robrt » 17 paź 2021, 18:41

Te mieszkania co teraz wróciły były wyjęte ze sprzedaży bo deweloper przeprowadzał zmiany projektowe (miały być tarasy na dachu, z wyjściem z mieszkań). Z tego co wiem z biura sprzedaży to jakiś tydzień, dwa temu odrzucili zmiany tarasów i mieszkania trafiły do sprzedaży bez tarasów.

Btw. zastanawiam się nad rezerwacją mieszkania od strony parku. Szukam dużego mieszkania i ta inwestycja wydaje mi się idealna - Ekspozycja na park, nie ma hałasu od ulicy, dobry dojazd, pod areną robi się bardzo ciekawa infrastruktura rodzinno/rozrywkowa, w inwestycji mają być lokale użytkowe, przedszkole, restauracja itp. No tylko cena 18 tyś/m2.. Szukałem jakichś alternatyw, ale patrząc po innych inwestycjach, które spełniałyby moje kryteria to albo nie ma nic konkurencyjnego, albo ceny zaczynają się od 20 tyś/m2. Zastanawiam się czy może znacie jakieś lepsze inwestycje niż Semaco jeśli chodzi o usytuowanie (w miarę blisko centrum, ekspozycja na zieleń/park, ekspozycja nie od strony ulicy, brak zabudowań przed oknami, duże okna, dobry dojazd, parkingi podziemne), ale gdzie cena byłaby konkurencyjna do tej inwestycji?

Szukałem czegoś tańszego, ale nie widzę konkurencyjnych inwestycji w tym zabetonowanym mieście..

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 17 paź 2021, 19:44

Przy wyborze mieszkania miałem bardzo podobne priorytety zieleń, dobra komunikacja, duża powierzchnia.

Brałem pod uwagę Krowodrza Park, miałem nawet rezerwację, ale zrezygnowałem.
Interesowałem się też Fabryczną, Bajeczną, 36i6i kilkoma innymi. Solaris wygrał układem mieszkania i parkiem w sąsiedztwie.

Robrt
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 10:48

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Robrt » 18 paź 2021, 21:38

Dzięki za info o inwestycjach. Wybrałeś mieszkanie od strony Areny czy od strony parku?

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 19 paź 2021, 20:26

Od strony Areny, ale w miejscu dość zalesionym :). Brałem pod uwagę od strony parku, ale zdecydował układ mieszkania. Plac zabaw i tereny rekreacyjne od strony parku mogą sprawić, że będzie tam tłoczno i głośno. Dodatkowo odległość między blokami powoduje, że sypialnie byłyby z bardzo bliskim widokiem na środkowy blok. Śmietnik też jest w cześci od parku. Od strony parku widok z okna będzię świetny. Liczę, że od Areny też będzie niezły.


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 20 paź 2021, 0:19

A dla ciekawych, kilka zdjęć z budowy zrobionych nie tak dawno.

Obrazek

Wygląda na to, że elewacja gotowa, te linie na niej, to coś po czym mają się piąć jakieś rośliny?

Obrazek

Tu z nieco dalszej perspektywy.

Obrazek

A tu droga, którą mieszkańcy będą dojeżdżać do osiedla Solaris Park.

Robrt
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 10:48

Re: Solaris Park Kraków od Semaco (przy Parku Lotników) - opinie na forum

Postautor: Robrt » 20 paź 2021, 8:16

Fakt, dlatego myślę o tym mieszkaniu 124. Ma okna tylko od strony parku. Układ mieszkania świetny. Boje sie, ze od strony Areny mogą swiecić reklamy Tauronu, ale chyba drzewa są odpowiednio wysokie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 35 gości