Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
marchewa_89
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:03

Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: marchewa_89 » 01 gru 2019, 19:21

W ramach ciekawostki:
Deweloper PM Development zamieścił na swojej stronie oficjalną informację o inwestycji na Małej Górze.
pmdevelopment.pl/pl/mala-gora/o-inwestycji.html


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: iti » 01 gru 2019, 22:38

marchewa_89 pisze:W ramach ciekawostki:
Deweloper PM Development zamieścił na swojej stronie oficjalną informację o inwestycji na Małej Górze.

Faktycznie, pojawiła się nowa inwestycja przy ul. Mała Góra 10 (choć mieli, a może nadal mają pomyłkę na stronie, że to Mała Góra 24). Sporo się buduje ostatnio przy tej ulicy, co myślisz o tej inwestycji na tle innych, które powstają w okolicy? Ta na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie przyzwoicie i nawet powinna wpisać się w miarę w to, co buduje się w tej okolicy. Choć zastanawia mnie nieco ta ilość zieleni, która jest na wizualizacji, to faktycznie tak miałoby wyglądać? No i jak w tej lokalizacji będzie wyglądał np. dostęp do komunikacji publicznej, szkoły, przedszkola czy przychodni?

Obrazek
Wizualizacja: PM-Development

Jeżeli chodzi o to, jakie są ceny nowych mieszkań w Krakowie, w inwestycji Apartamenty Mała Góra 10, to niewielkie 3-pokojowe mieszkanie na parterze można nabyć już za 7 600 złotych za metr kwadratowy, więc nie jest najgorzej patrząc na ceny ostatnio w Krakowie. Za podobny lokal, ale na trzecim piętrze, deweloper PM Development chce już 7 900 złotych od metra. Są także małe mieszkania 2-pokojowe i tu za takie na parterze, trzeba zapłacić 8 200 złotych za m2. Jest spory wybór, inwestycja dopiero ostatnio weszła do sprzedaży, więc mało mieszkań jest sprzedanych jak na razie.

Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: Pica » 03 gru 2019, 14:46

Każdemu kto jest zainteresowany tą lokalizacją bardzo, bardzo polecam przejście się tam od różnych stron i słuchanie.

1.Mała Góra to bardzo ruchliwa ulica aktualnie. Na Ćwiklińskiej też bardzo dużo się dzieje, a ta inwestycja jest dokładnie w kącie przez nie utworzonym.
2. Okna południowo-zachodnie drugiego bloku (tego dalszego od ulicy, czyli niby lepszego) wychodzą na rozdzielnię prądu, z której słychać nieustające, niskie buczenie. Od lat - to nie kwestia jakiejś awarii.
3. Jak ktoś się takich rzeczy "boi" to te same okna wychodzą zaraz na maszt telefonii komórkowej.
4. Od strony najbardziej południowej, tam gdzie niby jest trawnik i potem drzewa, to stoi taki długi barak zajmujący się klimatyzacją, chłodnictwem i wentylacją - nie wiem czy sprzedażą, montażem czy coś - nigdy się w to nie wgłębiałam. Tak więc nie, tam nie ma zieleni.
5. Właściciel tej firmy deweloperskiej, pan Paweł Mleko, ma mocno nieprofesjonalne podejście - wrzuca w eter nieskończoną stronę, z mnóstwem błędów. Nie, to nie jest dzielnica Prokocim, nie, nie znajduje się w centrum miasta :lol: (dobre "Mała Góra 10 to apartamentowiec idealny dla osób chcących zamieszkać w centrum miasta" ) ani, jak stwierdza chwilę wcześniej, 5 km od centrum ( :?: ). Pewnie to kiedyś poprawi, ale wrażenie jest słabe.
6. Bardzo niepewne są losy działek naokoło. Rozdzielnia prądu chyba około rok temu wyniosła swoje manatki z połowy działki, która teraz stoi pusta - co się będzie z nią działo teraz, nie wiem - może ktoś tutaj wie (to skos południowo-zachodni od inwestycji). Tak samo z resztą ogródków działkowych, które graniczą z inwestycją od strony zachodniej. Część ogródków została "wywalona" właśnie pod tą inwestycję - co będzie z resztą nie wiadomo. Działkowcy byli poproszeni o wyniesienie się, ale w związku z tym, że na razie wygląda na to, że nic się tam nie dzieje, to zostali.
Ogólnie najciekawszy w tej inwestycji, paradoksalnie, jest kierunek północny, bo owszem, wychodzi na ulicę Ćwiklńskiej, ale oddziela ją od niej zadrzewiony pas i on tam zostanie, bo to miejskie i przez miasto pielęgnowane. Jeszcze wart zainteresowania jest róg południowo-zachodni bloku bliżej Małej Góry, bo tam już się kończy ta firma chłodnicza, zaczyna taki mały "sadek" za tą firmą (który oczywiście firma kiedyś może wyciąć w pień ;-) ), a jest dalej od rozdzielni i masztu.

Na plus - są rozsądne rozkłady. Zwłaszcza te największe. Ale ogólnie małe te mieszkania są - największe 53 m2 to skromnie. Z ceną to po prostu dopasowali się mniej więcej do cen najbliższych inwestycji, jak Willa Nokturn. Wizualizacje ładne. Przyznaję się, że "czaiłam się" na to co się będzie działo na tej działce już od kilku lat i pisałam do dewelopera już chyba ze dwa lata temu, czy coś planują, ale jednak jest bardzo dużo minusów. Kontakt z tym panem jest bardzo dziwny, ale wiadomo, że to nie ma aż takiego znaczenia.


kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: kucyk » 08 sty 2020, 19:39

Na terenie budowy stoi już specjalne urządzenie wykorzystywane powiedzmy przy budowie dróg - czy to jest i nazywa się palownica? ;)

kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: kucyk » 21 sty 2020, 15:18

Ostro się zabrano za budowę. Na terenie jest więcej ciężkiego sprzętu. Dwa dni temu byłem obserwować teren i zniknęło już z 1/3 terenu sporo ziemi. Na chwilę obecną mamy jeden wielki dół praktycznie gotowy do wylewania betonu pod budowę garażów podziemnych. Dodam jeszcze, że dla wścibskich ogrodzenie terenu na większej powierzchni zostało przysłonięte czarną szmatą. 8-)

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: StormSunny » 21 sty 2020, 22:43

Co to za tajemnica? Wg mnie podgląd z kamerki internetowej na budowę to powinien być standard.

marek.b
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2020, 13:55

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: marek.b » 26 lut 2020, 14:53

Zgadzam się z przedmówcą - kwestia czasu kiedy powstanie blok na działce gdzie obecnie stoi klimatyzacja. Jest to dość spora i ładna działka. Ceny mieszkań za zbyt wysokie jak na tą lokalizację i mieszkania dość małe, ciasne. Deweloper naćkał jak tylko mógł zeby zarobić. Ciasne klatki i ceny miejsca z komórką - też kosmos.
Myślę, że warto poczekać, bańka lada chwila pęknie. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w związku z koronawirusem. Giełdy lecą na łeb na szyję.

paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: paul1989 » 26 lut 2020, 15:47

marek.b pisze:Zgadzam się z przedmówcą - kwestia czasu kiedy powstanie blok na działce gdzie obecnie stoi klimatyzacja. Jest to dość spora i ładna działka. Ceny mieszkań za zbyt wysokie jak na tą lokalizację i mieszkania dość małe, ciasne. Deweloper naćkał jak tylko mógł zeby zarobić. Ciasne klatki i ceny miejsca z komórką - też kosmos.
Myślę, że warto poczekać, bańka lada chwila pęknie. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w związku z koronawirusem. Giełdy lecą na łeb na szyję.

Raczej ceny są takie same w tej lokalizacji, nawet tańsze jest to osiedle od innych w okolicy.
No można czekać. Niektórzy juz czekaja dwa lata na te bańke, a ceny jak rosły tak rosną. Ludzie potem załują, bo nagle sie okazuje ze stać ich na mniejsze mieszkanie przez to czekanie. Ceny materiałów w góre, szybko rosna płace, w szegolnosci w budownictwie. Wiec ja bym nie liczył, to jest zupełnie inna sytuacja niz w 2009-2010. Porównaj sobie ceny materiałów 10 lat temu a teraz, ceny fachowców, pensja minimalna wtedy wynosila 1300 teraz 2600, koszty budowy sie zwiekszają. Mówią ze ceny sie zatrzymają, mniej sie bedzie budować, ale raczej nie spadną.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: mac_kow » 26 lut 2020, 17:44

paul1989 pisze:Myślę, że warto poczekać, bańka lada chwila pęknie. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w związku z koronawirusem. Giełdy lecą na łeb na szyję.

Sprawa prosta. Giełdy lecą, mieszkania też polecą i już wtedy myk myk nagle stado chętnych kupi taniutko. W końcu tak działa rynek ;)

A tak poważnie- spadki będą dopiero wtedy, kiedy nikt na nie nie będzie czekał, bo nikt już nie będzie zainteresowany kupnem- bo nie będzie kasy.

W momencie, w którym zaczniecie słyszeć dość często, wręcz masowo, o cięciach pensji, cięciach zatrudnienia w krakowskich korporacjach i masowym wzroście bezrobocia- tak, to właśnie wtedy zaczną spadać ceny.

marek.b
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2020, 13:55

Re: Apartamenty Mała Góra 10 Kraków / PM-Development - forum i opinie o osiedlu

Postautor: marek.b » 02 mar 2020, 12:57

Raczej ceny są takie same w tej lokalizacji, nawet tańsze jest to osiedle od innych w okolicy.


Proszę mi wskazać , które inwestycje w okolicy są droższe? Nokturn, Proins, Aleksandy Park - wszystkie w dużo niższych stawkach.
Stawki zdecydowanie zawyżone.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości