Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Martab
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: Martab » 27 kwie 2021, 21:34

robcio pisze:Ja bym obserwował dzwonił do biura interesował się tematem bo jeśli np. opłata rezerwacyjna jest niska i zwracana to znam przypadki, że niektórzy zdecydowani na inwestycje ale nie do końca zdecydowani na konkretne mieszkanie rezerwują dwa trzy po czym kupują jedno i zwalniają pozostałe. Część ludzie dopiero po rezerwacji zaczyna załatwiać finansowanie, z rożnym skutkiem.
Cześć osób w ogóle rezerwuje kilka mieszkań w różnych inwestycjach i później zwalnia tam gdzie jednak nie będzie kupować. Dla mnie sprawa jest przesadzona dopiero jeśli mieszkanie ma status sprzedane.

Wy tak na serio zabijacie się o te mieszkania?


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: robcio » 27 kwie 2021, 23:03

Napisałem o praktykach / przypadkach z jakimi się zetknąłem, nie wiąże tego z tą konkretną nieruchomością. Natomiast to chyba pomaga w jakimś zakresie i odpowiada na pytanie ponad moim postem. ;)

Natomiast jestem w stanie zrozumieć, że komuś może zależeć gdyby tak nie było nie byłoby pytania czy widzimy szanse, że jakieś mieszkanie wróci. Ale to już jak komu zależy to nie jest pytanie do mnie

BeeeKuuu
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 18:17

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: BeeeKuuu » 28 kwie 2021, 17:09

Martab pisze:
robcio pisze:Ja bym obserwował dzwonił do biura interesował się tematem bo jeśli np. opłata rezerwacyjna jest niska i zwracana to znam przypadki, że niektórzy zdecydowani na inwestycje ale nie do końca zdecydowani na konkretne mieszkanie rezerwują dwa trzy po czym kupują jedno i zwalniają pozostałe. Część ludzie dopiero po rezerwacji zaczyna załatwiać finansowanie, z rożnym skutkiem.
Cześć osób w ogóle rezerwuje kilka mieszkań w różnych inwestycjach i później zwalnia tam gdzie jednak nie będzie kupować. Dla mnie sprawa jest przesadzona dopiero jeśli mieszkanie ma status sprzedane.

Wy tak na serio zabijacie się o te mieszkania?

Ja tak, bo jak widzę ile jest czteropokojowych mieszkań z dobrym układem w rozsądnych lokalizacjach (według mnie nie ma ich praktycznie wcale w takich pieniądzach), to chętnie powalczę o te przy Alei. Nie widzę żadnej ciekawej alternatywy w tym momencie.


mig1984_111
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:00

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: mig1984_111 » 28 kwie 2021, 18:17

BeeeKuuu pisze:
Martab pisze:
robcio pisze:Ja bym obserwował dzwonił do biura interesował się tematem bo jeśli np. opłata rezerwacyjna jest niska i zwracana to znam przypadki, że niektórzy zdecydowani na inwestycje ale nie do końca zdecydowani na konkretne mieszkanie rezerwują dwa trzy po czym kupują jedno i zwalniają pozostałe. Część ludzie dopiero po rezerwacji zaczyna załatwiać finansowanie, z rożnym skutkiem.
Cześć osób w ogóle rezerwuje kilka mieszkań w różnych inwestycjach i później zwalnia tam gdzie jednak nie będzie kupować. Dla mnie sprawa jest przesadzona dopiero jeśli mieszkanie ma status sprzedane.

Wy tak na serio zabijacie się o te mieszkania?

Ja tak, bo jak widzę ile jest czteropokojowych mieszkań z dobrym układem w rozsądnych lokalizacjach (według mnie nie ma ich praktycznie wcale w takich pieniądzach), to chętnie powalczę o te przy Alei. Nie widzę żadnej ciekawej alternatywy w tym momencie.

Wyszliśmy z tego samego założenia, jak obserwuję to zdarza się, że ze statusu rezerwacji mieszkanie się jeszcze zwalnia

Martab
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: Martab » 28 kwie 2021, 21:31

mig1984_111 pisze:
AdamKownacik pisze:
Bodzioo pisze:Inwestycja ma swoje plusy i minusy i każdy musi sam sobie odpowiedzieć co jest dla niego ważniejsze dlatego nie ma sensu przekonywać na forum jednostek co do swoich racji. O atrakcyjności danej oferty decyduje przede wszystkim tempo sprzedaży, które jak widać po stronie inwestycji jest dość znaczne mimo wystartowania sprzedaży ostatniego etapu w szczycie pandemii ;)

Jakie plus? Obok jest centralna od lc corpa która jest taniej średnio 2k z metra

Gdzie widzisz taką różnicę? Ja widzę mieszkania od lc corp w promocji! 2 pokojowe za prawie 9 k/m, 1 pokojowe za 10 k/m


Nie chce się z wam kłócić bo mało interesują mnie obie inwestycje, a napewno nie będę się o nie zabijać ale widzę dużo ogłoszeń poniżej 8k z metra na 3 pokojowych mieszkaniach np
otodom.pl/pl/oferta/jasne-rozkladowe-mieszkanie-3-pokojowe-z-balkonem-ID4bgUg.html
otodom.pl/pl/oferta/jasne-mieszkanie-3-pokojowe-rozkladowe-z-balkonem-ID4bgG5.html
otodom.pl/pl/oferta/jasne-mieszkanie-3-pokojowe-z-balkonem-rozkladowe-ID4bgjV.html


z opisu wynika "Pełna własność" a nie "Wieczyste"

mig1984_111
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:00

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: mig1984_111 » 29 kwie 2021, 13:32

Martab pisze:
mig1984_111 pisze:
AdamKownacik pisze:Jakie plus? Obok jest centralna od lc corpa która jest taniej średnio 2k z metra

Gdzie widzisz taką różnicę? Ja widzę mieszkania od lc corp w promocji! 2 pokojowe za prawie 9 k/m, 1 pokojowe za 10 k/m


Nie chce się z wam kłócić bo mało interesują mnie obie inwestycje, a napewno nie będę się o nie zabijać ale widzę dużo ogłoszeń poniżej 8k z metra na 3 pokojowych mieszkaniach np
otodom.pl/pl/oferta/jasne-rozkladowe-mieszkanie-3-pokojowe-z-balkonem-ID4bgUg.html
otodom.pl/pl/oferta/jasne-mieszkanie-3-pokojowe-rozkladowe-z-balkonem-ID4bgG5.html
otodom.pl/pl/oferta/jasne-mieszkanie-3-pokojowe-z-balkonem-rozkladowe-ID4bgjV.html


z opisu wynika "Pełna własność" a nie "Wieczyste"


Większość w użytkowaniu, to nie wszystkie, to jest info od dewelopera. Nie ma też różnicy "2k za metr"

wicek13
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2021, 13:57

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: wicek13 » 11 maja 2021, 10:54

Cześć
Wątek tego osiedla ma juz 33 strony przejrzałem część ale nie znalalem informacji czy między budynkami etapu I a etapu IV moze coś powstać ? Jest tam sporo miejsca sa szanse ze postawią tam kolejny blok ? Jestem zaintwresowany mieszkaniami w etapie VI raczej wolał bym budynek bardziej wewnątrz ze względu na linie wysokiego napiecia i droge przed oknami budynku 2.

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: Bettyw1 » 11 maja 2021, 11:10

wicek13 pisze:Cześć
Wątek tego osiedla ma juz 33 strony przejrzałem część ale nie znalalem informacji czy między budynkami etapu I a etapu IV moze coś powstać ? Jest tam sporo miejsca sa szanse ze postawią tam kolejny blok ? Jestem zaintwresowany mieszkaniami w etapie VI raczej wolał bym budynek bardziej wewnątrz ze względu na linie wysokiego napiecia i droge przed oknami budynku 2.

Gdzieś na forum osiedla (chyba na portalu na f) mignelo mi, że tak może blok powstać. Ale zapytaj dewelopera, powinien udzielić takiej informacji

Edit: znalazłam


Hakelbery
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: Hakelbery » 11 maja 2021, 11:36

Gdy ja miałem tam rezerwacje jakieś 6 miesięcy temu to otrzymałem informację od developera że nie ma konkretnego planu ale raczej należy założyć ze tam zostanie wybudowany blok Nie wiem czy przez te 6m koncepcja uległa zmianie

zyneon
Posty: 121
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:04

Re: Inwestycja Atal Aleja Pokoju 83 Kraków - opinie na forum osiedla

Postautor: zyneon » 11 maja 2021, 13:12

wicek13 pisze:Cześć
Wątek tego osiedla ma juz 33 strony przejrzałem część ale nie znalalem informacji czy między budynkami etapu I a etapu IV moze coś powstać ? Jest tam sporo miejsca sa szanse ze postawią tam kolejny blok ? Jestem zaintwresowany mieszkaniami w etapie VI raczej wolał bym budynek bardziej wewnątrz ze względu na linie wysokiego napiecia i droge przed oknami budynku 2.


Zdaje się, że nie mieli zgodny na postawienie tam bloku więc miał tam być budynek usługowy maksymalnie 5-piętrowy, a czy to jest nadal aktualne to nie wiem.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości