Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: Pyskaty » 03 lis 2020, 14:47

Esposaa pisze:
slawek pisze:W ogóle, to daleko będzie z tych bloków do planowanego tramwaju?

Około 300 metrów jest planowany przystanek tramwajowy.

Czy są tu osoby. które zdecydowały się na zakup mieszkania i podzieli się swoimi przemyśleniami, wrażeniami? : ) Zastanawiamy się nad tą inwestycją, mieszkania są ciekawe, ale ceny dość wygórowane

Ja rozważałem 2 msce temu, ale po kilku podróżach w godzinach szczytu odpuściłem tę lokalizację. Dojazd właściwie tylko przez 29 listopada, która zamienia się w jeden wielki korek. Jej modernizacja moim zdaniem nie poprawi znacząco sytuacji, bo poszerzyć można właściwie tylko zjazdy. Tramwaj coś tam poprawi jeśli będzie jeździł bardzo często. Tak czy inaczej obecnie komunikacyjnie jest to koszmar. Inna kwestia czy chcesz mieszkać na budowie, bo po skończeniu jednego etapu zaczynają się następne.

Ceny są wygórowane zarówno w Bumie, Ozonie jak i Sento, które tam budują, ale faktem jest, że Buma ma ceny najniższe. Pozostali z cenami już odlecieli w kosmos biorąc pod uwagę lokalizację i braki infrastrukturalne. Bez wątpienia wszyscy deweloperzy tam budujący wliczyli już w ceny obwodnicę północną, poszerzenie 29 listopada i tramwaj, które jeszcze nie powstały.


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: slawek » 03 lis 2020, 16:49

Pyskaty pisze:
Esposaa pisze:
slawek pisze:W ogóle, to daleko będzie z tych bloków do planowanego tramwaju?

Około 300 metrów jest planowany przystanek tramwajowy.

Czy są tu osoby. które zdecydowały się na zakup mieszkania i podzieli się swoimi przemyśleniami, wrażeniami? : ) Zastanawiamy się nad tą inwestycją, mieszkania są ciekawe, ale ceny dość wygórowane

Ja rozważałem 2 msce temu, ale po kilku podróżach w godzinach szczytu odpuściłem tę lokalizację. Dojazd właściwie tylko przez 29 listopada, która zamienia się w jeden wielki korek. Jej modernizacja moim zdaniem nie poprawi znacząco sytuacji, bo poszerzyć można właściwie tylko zjazdy. Tramwaj coś tam poprawi jeśli będzie jeździł bardzo często. Tak czy inaczej obecnie komunikacyjnie jest to koszmar. Inna kwestia czy chcesz mieszkać na budowie, bo po skończeniu jednego etapu zaczynają się następne.

Ceny są wygórowane zarówno w Bumie, Ozonie jak i Sento, które tam budują, ale faktem jest, że Buma ma ceny najniższe. Pozostali z cenami już odlecieli w kosmos biorąc pod uwagę lokalizację i braki infrastrukturalne. Bez wątpienia wszyscy deweloperzy tam budujący wliczyli już w ceny obwodnicę północną, poszerzenie 29 listopada i tramwaj, które jeszcze nie powstały.

Nie pomyśleli tam o tym, żeby budować kolejne etapy w taki sposób, żeby nowy nie był już uciążliwy dla wcześniejszego (czyli np. tylko elewacja i prace w środku), jeśli tak, to trochę słabo. Mnie tam brakuje lokali usługowych na osiedlu, nie wiem czy to się zmieni czy nie, niemniej obecnie wygląda to raczej słabo i po podstawowe usługi trzeba udawać się gdzieś dalej.

Zgadzam się, że cenowo jednak trochę tam odpływają, niby do centrum znacznie bliżej niż np. z Klinów, ale jednak dojazd jest tragiczny, a na wspomniane wyżej usprawnienia komunikacyjne, trzeba będzie jeszcze zaczekać. A na odkorkowanie al. 29 Listopada, poza jej poszerzeniem, powinno wpłynąć też wybudowanie północnej obwodnicy, może zejdzie część ruchu z alei dzięki temu. Z drogiej strony tamte rejony mocno się zabudowują, nie tylko bloki, ale osiedla domów, bliźniaków itp., większość tych ludzi będzie kiedyś każdego dnia dojeżdżała do miasta.

Swoją drogą ma ktoś może jakieś aktualne zdjęcia z tej budowy, chętnie bym zobaczył, jak to teraz wygląda.

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: Pyskaty » 03 lis 2020, 17:24

slawek pisze:
Pyskaty pisze:
Esposaa pisze:Około 300 metrów jest planowany przystanek tramwajowy.

Czy są tu osoby. które zdecydowały się na zakup mieszkania i podzieli się swoimi przemyśleniami, wrażeniami? : ) Zastanawiamy się nad tą inwestycją, mieszkania są ciekawe, ale ceny dość wygórowane

Ja rozważałem 2 msce temu, ale po kilku podróżach w godzinach szczytu odpuściłem tę lokalizację. Dojazd właściwie tylko przez 29 listopada, która zamienia się w jeden wielki korek. Jej modernizacja moim zdaniem nie poprawi znacząco sytuacji, bo poszerzyć można właściwie tylko zjazdy. Tramwaj coś tam poprawi jeśli będzie jeździł bardzo często. Tak czy inaczej obecnie komunikacyjnie jest to koszmar. Inna kwestia czy chcesz mieszkać na budowie, bo po skończeniu jednego etapu zaczynają się następne.

Ceny są wygórowane zarówno w Bumie, Ozonie jak i Sento, które tam budują, ale faktem jest, że Buma ma ceny najniższe. Pozostali z cenami już odlecieli w kosmos biorąc pod uwagę lokalizację i braki infrastrukturalne. Bez wątpienia wszyscy deweloperzy tam budujący wliczyli już w ceny obwodnicę północną, poszerzenie 29 listopada i tramwaj, które jeszcze nie powstały.

Nie pomyśleli tam o tym, żeby budować kolejne etapy w taki sposób, żeby nowy nie był już uciążliwy dla wcześniejszego (czyli np. tylko elewacja i prace w środku), jeśli tak, to trochę słabo. Mnie tam brakuje lokali usługowych na osiedlu, nie wiem czy to się zmieni czy nie, niemniej obecnie wygląda to raczej słabo i po podstawowe usługi trzeba udawać się gdzieś dalej.

Zgadzam się, że cenowo jednak trochę tam odpływają, niby do centrum znacznie bliżej niż np. z Klinów, ale jednak dojazd jest tragiczny, a na wspomniane wyżej usprawnienia komunikacyjne, trzeba będzie jeszcze zaczekać. A na odkorkowanie al. 29 Listopada, poza jej poszerzeniem, powinno wpłynąć też wybudowanie północnej obwodnicy, może zejdzie część ruchu z alei dzięki temu. Z drogiej strony tamte rejony mocno się zabudowują, nie tylko bloki, ale osiedla domów, bliźniaków itp., większość tych ludzi będzie kiedyś każdego dnia dojeżdżała do miasta.

Swoją drogą ma ktoś może jakieś aktualne zdjęcia z tej budowy, chętnie bym zobaczył, jak to teraz wygląda.


Kolejne etapy Bumy mają być na Zachód, więc jak masz okna Zachód, płd, płn to niestety będziesz to odczuwać najbardziej. Kolejne bloki mają być budowane dość blisko - najbliższy ok. 10 metrów od tych najbardziej wysuniętych na Zachód.

Zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna na północy (w granicach i poza Krakowem) z pewnością jest gwarantem, że się 29 listopada nie odkorkuje.

Lokale usługowe mają być w tym najmniejszym bloku na parterze, ale to raczej należy się spodziewać czegoś typu żabka, stokrotka, może jakiś fryzjer i chyba niewiele wiecej.


Telavuri
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2020, 23:25

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: Telavuri » 11 lis 2020, 21:09

Kolejny etap ma powstać bezpośrednio przy pierwszym, ale deweloper powiedział, że czekają na pozwolenie na budowę i będą go chcieli zacząć w przyszłym roku, więc jak dobrze pójdzie to zaczną te najcięższe prace przed oddaniem pierwszego etapu.

Dobrze, że prace nad tramwajem (które poniekąd w 2020 r. miały być już ukończone) wreszcie zostały rozpoczęte i prędzej czy później zostaną ukończone, mniej więcej w terminie oddania inwestycji. Myślę też, że jednak komunikacja w tej części Krakowa mimo wszystko jakoś się poprawi poprzez rozładowanie ruchu dzięki obwodnicy, poszerzeniu aleji czy też właśnie tramwajowi. Nie oczekuje rewelacji, wkońcu z tym wiąże się mieszkanie w dużym mieście, a korki mniejsze czy większe są w każdej części Krakowa. Pozatym w okolicy jest spora ilość biurowców, do tego dochodzi coraz bardziej dostępna możliwość pracy zdalnej więc niekoniecznie będziemy skazani na codzienne stanie w korkach.
Jeśli chodzi o dostępność usług to nam osobiście nie zależy na niczym więcej niż mały sklep w pobliżu, bo na większe zakupy lepiej pojechać autem, aby nie dzwigać ciężkich zakupów, np. do Biedronki 2 km dalej, czy też do fajnej restauracji można pojechać np. na Kazimierz, szybko i tanio uberem.

Wrzucam pare zdjęć, które zrobiliśmy w weekend. PS. Szybko zrobiło się ciemno i zdjęcia są niestety słabej jakości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: slawek » 11 lis 2020, 23:44

Telavuri pisze:Kolejny etap ma powstać bezpośrednio przy pierwszym, ale deweloper powiedział, że czekają na pozwolenie na budowę i będą go chcieli zacząć w przyszłym roku, więc jak dobrze pójdzie to zaczną te najcięższe prace przed oddaniem pierwszego etapu.

Dobrze, że prace nad tramwajem (które poniekąd w 2020 r. miały być już ukończone) wreszcie zostały rozpoczęte i prędzej czy później zostaną ukończone, mniej więcej w terminie oddania inwestycji. Myślę też, że jednak komunikacja w tej części Krakowa mimo wszystko jakoś się poprawi poprzez rozładowanie ruchu dzięki obwodnicy, poszerzeniu aleji czy też właśnie tramwajowi. Nie oczekuje rewelacji, wkońcu z tym wiąże się mieszkanie w dużym mieście, a korki mniejsze czy większe są w każdej części Krakowa. Pozatym w okolicy jest spora ilość biurowców, do tego dochodzi coraz bardziej dostępna możliwość pracy zdalnej więc niekoniecznie będziemy skazani na codzienne stanie w korkach.
Jeśli chodzi o dostępność usług to nam osobiście nie zależy na niczym więcej niż mały sklep w pobliżu, bo na większe zakupy lepiej pojechać autem, aby nie dzwigać ciężkich zakupów, np. do Biedronki 2 km dalej, czy też do fajnej restauracji można pojechać np. na Kazimierz, szybko i tanio uberem.

Zdjęcia super, dzięki za wrzutkę, nie było mnie w tamtych okolicach trochę czasu, a tu proszę, takie zmiany.

Mały sklep w okolicy jest ok., pod warunkiem, że niekoniecznie będzie to coś wielkości Żabki. Jak pisze, większe zakupy i tak raz na jakiś czas samochodem, ale pieczywo czy dobrą wędlinę dobrze jednak móc kupić na miejscu.

Skomunikowanie osiedla Przestrzenie Banacha faktycznie powinno się zmienić w ciągu najbliższych kilku lat. Idealnie nie będzie, ale raczej na poziomie innych lokalizacji w Krakowie. A jest tam gdzieś planowany, albo dostępny jakiś park, z ławeczkami, place zabaw i innym rzeczami, które zwykle w takich miejscach się znajdują?

mayia
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2020, 13:07

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: mayia » 09 sty 2021, 16:58

Zamieszczam fotki z dzisiaj. Wstawiają okna, pojawiły się rusztowania przy jednej bryle.
Obrazek
Obrazek
Co do pytań o park to w miejscu tych drzew ze zdjęcia poniżej ma być mały park/plac zabaw.
Obrazek

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: slawek » 09 sty 2021, 22:03

mayia pisze:Co do pytań o park to w miejscu tych drzew ze zdjęcia poniżej ma być mały park/plac zabaw.

Ale to będzie jakiś publiczny / miejski park, czy coś, to miałby wybudować tam deweloper dla mieszkańców swojej inwestycji? Daleko jest z tej lokalizacji do Parku Leśnego Witkowice albo jakiegoś innego większego terenu zielonego z funkcją rekreacyjną?

Totylkoja
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:54

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: Totylkoja » 26 sty 2021, 18:59

Witam, planujemy zakup mieszkania. Chcrmy poznac parametry techniczne, ale z dzislu sprzedazy dostajemy jedynie zapewnienia ze je otrzymamy. Tak juz drugi tydzien. Podobnie jest w kwestii umowy deweloperskiej. Nie odpisuja a później Pani z dzialu sprzedazy mowi mi ze to przeze mnie przenoszą termin xd czy wy tez mieliscie tak pod gorke? Troche obawiam sie jaka bedzie obsluga posprzedazowa, skoro teraz jest tsk słabo. Zaczynam zastanawiac sie nad ozonem.


Telavuri
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2020, 23:25

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: Telavuri » 26 sty 2021, 21:49

Totylkoja pisze:Witam, planujemy zakup mieszkania. Chcrmy poznac parametry techniczne, ale z dzislu sprzedazy dostajemy jedynie zapewnienia ze je otrzymamy. Tak juz drugi tydzien. Podobnie jest w kwestii umowy deweloperskiej. Nie odpisuja a później Pani z dzialu sprzedazy mowi mi ze to przeze mnie przenoszą termin xd czy wy tez mieliscie tak pod gorke? Troche obawiam sie jaka bedzie obsluga posprzedazowa, skoro teraz jest tsk słabo. Zaczynam zastanawiac sie nad ozonem.


U nas kontakt z biurem sprzedaży był raczej bezproblemowy, wszystkie odpowiedzi i potrzebne dokumenty otrzymywaliśmy na czas, a umowę deweloperską podpisaliśmy w kilka dni od pierwszego kontaktu. Gorzej było z poprawkami lokatorskimi, Pani nie odpisywała miesiącami, a gdy już odpisała to bardzo zdawkowo pozostawiając wiele wątpliwości.

megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Przestrzenie Banacha Kraków / deweloper Buma - opinie na forum (Prądnik Biały)

Postautor: megi » 27 sty 2021, 10:51

A jak wygląda kwestia negocjowania cen mieszkania z deweloperem? Możliwy jest jakiś ruch w dół?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Tuzinek i 59 gości