Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 30 mar 2021, 19:09

Czy ktoś już kupował tutaj mieszkanie na zasadzie 20% przy umowie developerskiej, a reszta po rozstrzygnięciu sprawy przez NSA?


JanuszBiznesu
Posty: 297
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 30 mar 2021, 19:14

PatrykTrav pisze:Czy ktoś już kupował tutaj mieszkanie na zasadzie 20% przy umowie developerskiej, a reszta po rozstrzygnięciu sprawy przez NSA?

A jakie są problemu sądowe?

PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 30 mar 2021, 19:45

Developer powiedział mi, że wciąż trwa sprawa ze wspólnotą mieszkaniową z Salwator Tower i budowa jest zaskarżona, co prawdopodobnie uniemożliwia wzięcie kredytu hipotecznego na ten moment. Chodzi o drugi etap.


Szajba
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:44

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Szajba » 30 mar 2021, 19:59

20% pierwsza rata, 80% do końca sierpnia 2022 druga rata, II ETAP. Zaskarżenie dotyczy całej inwestycji czyli dwóch etapów.

PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 30 mar 2021, 20:01

Czy jest się czego obawiać? Opóźnień budowy? Słyszałem, że wspólnota raczej nie ma szans w tym przypadku.

Szajba
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:44

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Szajba » 30 mar 2021, 20:10

II etap już został przesunięty na koniec przyszłego roku. Deweloper twierdzi że nie dojdzie już do żadnego poślizgu w czasie. Zobaczymy jak wszystko bedzie wyglądało w praktyce. Jeżeli będą budować II etap tak szybko jak pierwszy w październiku listopadzie tego roku powinno stać już 14 pięter więc będą mieli mnóstwo czasu na wykończenie budynku przed upływem terminów.

PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 30 mar 2021, 20:25

Szajba pisze:II etap już został przesunięty na koniec przyszłego roku. Deweloper twierdzi że nie dojdzie już do żadnego poślizgu w czasie. Zobaczymy jak wszystko bedzie wyglądało w praktyce. Jeżeli będą budować II etap tak szybko jak pierwszy w październiku listopadzie tego roku powinno stać już 14 pięter więc będą mieli mnóstwo czasu na wykończenie budynku przed upływem terminów.

Rozumiem, że Pan już kupił tam mieszkanie, tak? Jak wyglądała umowa itp? Czy developer wprost deklaruje, że zwróci całość wpłaconych pieniędzy w razie, gdyby się nie wyrobili?

krzysztofmazur
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:23

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: krzysztofmazur » 30 mar 2021, 20:47

Czy jest się czego obawiać? Opóźnień budowy? Słyszałem, że wspólnota raczej nie ma szans w tym przypadku.


W biurze sprzedaży dowiedziałem się, że są pewni, że wygrają w NSA i wszystko będzie ok. Jak się spytałem co będzie w najgorszym przypadku to powiedzieli, ze budynki trzeba będzie rozebrać. Prawdopodobieństwo, żeby do tego doszło jest bardzo małe i pewnie byłaby to sprawa bezprecedensowa, ale dla mnie zakup mieszkania jest na tyle dużym wydatkiem, że takie ryzyko dyskwalifikuje te inwestycje.

Po konsultacjach z prawnikiem też wynikało, że jest realne ryzyko, że mimo uzyskania pozwolenia na użytkowanie coś się opóźni, albo deweloper będzie musiał dostosować bydynek. Nie wiem co jeśli tego nie zrobi - być może wtedy odpowiadają za to mieszkańcy. Z tego co patrzyłem podobny problem jest w inwestycji Atal na Zabłociu viewtopic.php?f=32&t=949&start=80#p53730


PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 30 mar 2021, 21:13

Z samego wątku wynika, że atal stawia o wiele gorsze warunki przy kupnie. Tutaj jest 20% na start, a reszta kiedy pozwolenie na budowę będzie już prawomocne plus bodajże 1,5 miesiąca na załatwienie kredytu. Tak wynikało z rozmowy, nie wiem jak to faktycznie wygląda.

noicomyzrobimy
Posty: 74
Rejestracja: 09 sty 2020, 22:58

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: noicomyzrobimy » 30 mar 2021, 21:20

Jeśli chodzi o pierwszy etap to w przypadku gdy oddadzą budynek przed sprawą sądową (na którą czeka się około roku) to można normalnie oddać budynek i właśnie wtedy starać się o kredyt na 80%.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 41 gości