Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 82
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: neo » 30 gru 2016, 14:35

Ostatnio jak byłem się przejść pasem startowym dawnego lotniska w Czyżynach, wracałem obok jednostki wojskowej, zauważyłem, że ruszyła tam kolejna budowa - inwestycja Cieślewskiego 7A Kraków - Janex deweloper powstaje pomiędzy ulicą Bora Komorowskiego (choć nie w bezpośrednim sąsiedztwie) oraz terenem jednostki wojskowej (choć też nie graniczy z nim bezpośrednio). Okolica jest niezła, mieszkania na Prądniku Czerwonym cieszą się chyba sporym powodzeniem, a ma niemało plusów, ale o tym później :) Warto jednak zwrócić uwagę na to, że blok znajdzie się pomiędzy podobnymi, stojącymi już budynkami.

Obrazek

Sam budynek powstający przy Cieślewakiego 7A prezentuje się dosyć ciekawie na wizualizacjach, będzie miał pięć kondygnacji naziemnych, czyli 4 piętra oraz garaż podziemny. Czyli gabarytami inwestycja odpowiadałaby tym budynkom, które znajdują się w sąsiedztwie, więc jest całkiem nieźle :) Jeśli chodzi o te balkony i formę, to przypomina mi to nieco Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków, a przynajmniej jego pierwszy etap, mam nadzieję, że finalnie będzie się to prezentowało podobnie, jak na przedstawionych przez dewelopera Janex wizualizacjach.

Obrazek

W budynku ma powstać 80 nowych lokali, a że niedawno trafiły one do sprzedaży, to klienci mają jeszcze dosyć duży wybór, czekają na nich między innymi takie propozycje, jak wymienione poniżej.

  • Kawalerki na Prądniku Czerwonym w tym projekcie mają 29-30 metrów kwadratowych powierzchni, więc nie należą do najmniejszych, ale dodatkowo mają całkiem niezły rozkład z salonami z aneksami kuchennymi mającymi ponad 20 m2. Plusem jest niewielki przedpokój, w którym jednak mieści się jeszcze duża szafa wnękowa, przyda się na pewno również balkon, te są od mniej 3 do 9 m2, a więc bywają bardzo duże :)
  • Małe mieszkania dwupokojowe w Krakowie sprzedawane tam przez dewelopera Janex zaczynają się od 42 - 46 m2, czyli wcale nie odznaczają się minimalną powierzchnią, choć jeśli chodzi o rozkłady, to nieco brakuje im do ideału, bo może lepiej, zamiast niewielkiej garderoby, miło byłoby mieć osobną kuchnię, a nie aneks ;) Największe tego rodzaju lokale rozłożone są na 55 metrach kwadratowych, tu z kolei hol jest większy od sypialni mającej 8 m2, nie mówiąc już o osobnej, jasnej kuchni (plus), mającej 11 m2.
  • Niewielkie mieszkania trzypokojowe przy Cieślewskiego 7A zaczynają się od 55 m2 i tam trzeba przyznać, zastosowano całkiem niezły zabieg, bowiem można tam mieć trzy pokoje, w tym salon z aneksem kuchennym lub dwa pokoje i osobną kuchnię :) Bardzo dobre rozwiązanie, daje też na pewno sporo możliwości, jeśli rozrasta się rodzina lub lokal chce się sprzedać. Podobnie sprawa ma się w inwestycji Budrem na Cystersów w Krakowie - wydaje się, że to powinna być powszechna praktyka. Są też takie lokale mające 65 m2 i tam kuchnia jest już wydzielona, a można ją od salonu oddzielić całkowicie.
Przeglądając listę nieruchomości, które można tam kupić, mam mieszane uczucia, na pewno da się trafić tam bardzo przyzwoity lokal, ale niemało jest też takich, które są mniej praktyczne. Nie mówiąc o tym, że w części z nich nie ma kątów prostych pomiędzy ścianami.

Obrazek

Ale wiadomo, że jeśli możemy kupić tanie mieszkania, to układ zaczyna mieć mniejsze znaczenie, jednak tu ceny wcale nie są specjalnie niskie, przynajmniej takie mam o tym opinie, choć pewnie można coś jeszcze z deweloperem wynegocjować :) Cena metra kwadratowego w inwestycji Janexu przy Cieślewskiego zaczynają się od 5 900 - 6 100 złotych, przy czym chodzi tu głównie o mieszkania na parterze - opinie o nich, wiadomo, są bardzo różne, więc i tu pieniądze są mniejsze :) Ceny kończą się na 7 000 - 7 200 zł/m2, czyli to już specjalnie tanio nie jest, a umówmy się, okolica nie jest zła, ale też jest wiele lepszych w Krakowie i to z niższymi cenami - chodzi oczywiście o najwyższe piętra i najlepsze mieszkania. Co jeżeli chodzi o ceny miejsc postojowych w garażu podziemnym, to te wyceniono na 2 370 zł/m2, co daje od 27 000 do 29 000 zł, czyli tu jest raczej przeciętnie, taniej niż ma deweloper Budimexw Czyżynach. Koszt metra kwadratowego komórki lokatorskiej, to 2 500 zł, a największe komórki mają nawet ponad 8 m2, więc może to być pokaźny wydatek.

Obrazek

O lokalizacji tej inwestycji firmy Janex przy Cieślewskiego już coś pisałem na forum, jednak jeszcze co do szczegółów, to nie jest stamtąd daleko na przystanek autobusowy przy Bora Komorowskiego, przy którym zatrzymują się także przyspieszone autobusy jadące w stronę centrum Krakowa lub Nowej Huty i to zapewnia niezły dostęp do komunikacji publicznej. Jeśli ktoś się uprze, to może także chodzić na przystanek tramwajowy Muzeum Lotnictwa na alei Jana Pawła II, choć tam jest już jednak znacznie dalej. Plusem jest bliskość zabytkowego pasa startowego i Muzeum Lotnictwa Polskiego, raz w roku w okolicy jest organizowany Piknik Lotniczy. Zaletą jest tu także sąsiedztwo biurowców, takich, jak na przykład Buma Quattro czy powstającego biurowca Astris Kraków - to sprzyja popularności zakupu, jak i wynajmu mieszkań w tej okolicy. Może i to uzasadnia w pewnym senie wcale nieniskie ceny nieruchomości tam :)

Obrazek

Podsumowując, to chyba jest całkiem ciekawa inwestycja i zastanawiam się czy nie zainwestować tam w mieszkanie, więc jeśli jest tu ktoś, kto już podjął taką decyzję, albo jest jej blisko, to niech da znać, jak to wygląda, jakie ma opinie i widzi plusy i minusy inwestycji Cieślewskiego 7A, chętnie poznałbym inne argumenty za i przeciw. Myślicie, że nie będzie stamtąd słychać ruchu z Bora Komorowskiego :?: A może jest tu już ktoś, kto kupić mieszkanie w innym projekcie tej firmy i napisze coś o tym, jakie ma opinie o deweloperze Janex - jak się z nimi zawiera umowę, czy jest przejrzysta i dobrze skonstruowana, a później czy z wywiązują się z umów prawidłowo i z mieszkaniami nie ma problemu :?: Udało mi się zrobić zdjęcia, ale jeśli ktoś ma ich więcej, to niech też podzieli się na forum :) Chętnie poznałbym przyszłych mieszkańców :)


tylejmu
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2017, 13:52

Re: Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: tylejmu » 18 cze 2017, 14:01

No i skończyło się piękne budowanie na Cieślewskiego 7a.
Od trzech miesięcy budowa stoi opuszczona, jeno smętny cieć mieszkający w przyczepie Niewiadówek pląta się wieczorami pośród gruzu i odłamków desek. Zamieszkujące licznie okolice Cieślewskiego sroki skrzeczą, że działający w niezwykłym pośpiechu deweloper schrzanił konstrukcję i w wybudowanym zaledwie do pierwszego piętra budynku pękają i rozsypują się fundamenty :D . Ale też i nic dziwnego dla kogoś, kto historię inwestycji zna od czasu, gdy w miejscu naprędce stawianej ruiny szumiały sobie jeszcze zabytkowe, pochodzące z czasów przedwojennych drzewa. Cóż, zabytkowe drzewa zaczęły tajemniczo chorować zaraz po tym, jak deweloper zakupił działkę... trzeba było wyciąć. Ale i wtedy o pozwolenie na budowę łatwo nie było - trzeba było czekać aż do Światowych Dni Młodzieży, w czasie których przyszły plac budowy zamienił się na chwilę w pole namiotowe. Widać ukłon w stronę sił najwyższych się opłacił, bo zaraz po ŚDM budowa ruszyła pełną parą, wszystkie pozwolenia się znalazły i widok bliskiej kasiory radował serce dewelopera. Wystarczyło jedynie posprzątać pozostałe po pielgrzymach butelki po piwie i tanim winie (zbieraniem lateksowych woreczków nikt się nie trudził) i już koparki warczały od bladego świtu do ciemnej nocy.
Reklama inwestycji też była piękna: zielona okolica (nic to, że resztki najpiękniejszej zieleni własnie wyrzezano), pełno miejsc parkingowych (nic to, że wieczorami na parkingach szpilki wcisnąć nie można - wszak potencjalni kupcy oglądają mieszkania za dnia, gdy wszyscy są w pracy, więc wtedy parkingi puste) i jeszcze kilka innych, znakomicie działających na słoiki haseł: głupcy się znajdą.
W wielkim też pośpiechu koparki odkopały, rozbiły na gruz i załadowały na ciężarówki pochodzące jeszcze sprzed wojny a znajdujące się jeszcze pod ziemią fragmenty instalacji lotniskowych (bo to teren dawnego lotniska Czyżyny), w tym najprawdopodobniej coś w rodzaju bunkra. Reszty terenu nie sprawdzano - choć w takim miejscu i głębiej coś być może, kto wie?
Tak czy inaczej - niedawno z tablicy informacyjnej budowy zniknęły ostatnio wszelkie napisy ( w tym te najważniejsze, określające termin oddania budynku), więc wszystko wskazuje na to, że w sroczych plotkach tkwi jakieś ziarno prawdy... zobaczymy :-)
Żal jedynie naiwnych, którzy nie sprawdziwszy dokładnie co i jak ulegli magii reklamy dewelopera i postanowili zainwestować oszczędności życia (albo kredyty życia) w ten zamek na piasku...
Żal też, że budowa w ogóle się rozpoczęła - bo deweloper ciągnąc do swojej inwestycji media i używając ciężkiego sprzętu zniszczył brukowaną drogę dojazdową do osiedla (ostatnio zapadła się studzienka kanalizacyjna) i chyba nikt już tego nie naprawi...
Ale cóż - karma wraca, tym razem (wszystko na to wskazuje) wróciła do dewelopera, który reklamuje się, że "buduje przyszłość". Oj, jeśli to wszystko prawda, to piękną zaiste przyszłość zbudował niektórym naiwniakom deweloper, oj piękną... :lol: :lol: :lol:

slawek
Posty: 50
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: slawek » 18 cze 2017, 15:46

Ale byłem niedawno w tej okolicy i miałem wrażenie, że jednak inwestycja przy Cieślewskiego 7A w Krakowie cały czas rośnie. Są tam już chyba ze trzy kondygnacje naziemne. Skąd niby takie informacje, że coś jest nie w porządku z tą budową, bo różne plotki, to chodzą o co drugiej inwestycji w tym mieście, zwłaszcza od ludzi, którzy byli przeciwni jej powstaniu :) Muszę się kiedyś wybrać w tą okolicę i zobaczyć osobiście czy coś się dzieje tam ciekawego :) Swoją drogą, to może masz jakieś zdjęcia i możesz pokazać, jak to wygląda aktualnie :?:


tylejmu
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2017, 13:52

Re: Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: tylejmu » 18 cze 2017, 17:04

Gdzieś tak końcem marca zaprzestano wszelkich robót budowlanych.
Przez następne kilka dni trwało rozbrajanie szalunków i stempli.
Następnie wywieziono wszelkie narzędzia, szalunki, stemple, pozostałe materiały budowlane.
Ostatecznie zdemontowano dźwig (żuraw) budowlany i wywieziono. Ponieważ dźwig stał na poziomie podziemia, więc w płycie stropowej pomiędzy piwnicą a parterem (choć poza obrysem budynku, bo piwnica jest większa od nadziemia) pozostała dziura po dźwigu. Jedyne co wykonano od tamtej pory, to zazbrojenie i zalanie betonem tej właśnie dziury w stropie.
To wszystko do +- połowy kwietnia.
Od tamtej pory cicho wszędzie, głucho wszędzie.
Nieczytelność (ewidentnie na skutek wymazania) tablicy informacyjnej jest faktem. W odniesieniu do pozostałych rzeczy celowo posługiwałem się trybem przypuszczającym, bo pisałem o plotkach (choć fakty wydają się potwierdzać). Ponieważ takie informacje słyszałem od co najmniej kilku obcych sobie osób, więc wydawały się warte powtórzenia, choćby dla satysfakcji, bo nie ukrywam, że od samego początku postępowanie dewelopera budziło moje oburzenie i sprzeciw - zwłaszcza wobec zieleni. Gwałtowne choroby i wycinka drzew to fakty!

Stan budowy na dziś; część podziemna, parter (bardzo niski parter, podłoga na poziomie gruntu, od strony Bora-Komorowskiego wygląda wręcz jak suteryna), pierwsze piętro. Więcej nic, więc pisanie o trzech kondygnacjach naziemnych jest pomyłką. Otwory wentylacyjne na najwyższym stropie zabezpieczone, szyby wind zabezpieczone, klatki schodowe w czasie opadów deszczu robią za wodospady.
Wszystko w pięknym otoczeniu kamieni, błota, połamanych palet i śmieci.

Kto nie chce, niech nie wierzy. kto ma ochotę - może zajrzeć i sprawdzić :lol:

anth
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: anth » 19 cze 2017, 20:07

Potwierdzam obserwacje @tylejmu. Na budowie nie ma żywej duszy, tablica informacyjna wyczyszczona. Ciekawe jakie dalsze plany ma deweloper w związku z tą inwestycją. Ta nadal ma swoją stronę internetową jak gdyby nigdy nic.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości