Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Mieszkania Cieślewskiego 7A Kraków Janex opinie i forum (Prądnik Czerwomy)

Postautor: neo » 30 gru 2016, 14:35

Ostatnio jak byłem się przejść pasem startowym dawnego lotniska w Czyżynach, wracałem obok jednostki wojskowej, zauważyłem, że ruszyła tam kolejna budowa - inwestycja Cieślewskiego 7A Kraków - Janex deweloper powstaje pomiędzy ulicą Bora Komorowskiego (choć nie w bezpośrednim sąsiedztwie) oraz terenem jednostki wojskowej (choć też nie graniczy z nim bezpośrednio). Okolica jest niezła, mieszkania na Prądniku Czerwonym cieszą się chyba sporym powodzeniem, a ma niemało plusów, ale o tym później :) Warto jednak zwrócić uwagę na to, że blok znajdzie się pomiędzy podobnymi, stojącymi już budynkami.

Obrazek

Sam budynek powstający przy Cieślewakiego 7A prezentuje się dosyć ciekawie na wizualizacjach, będzie miał pięć kondygnacji naziemnych, czyli 4 piętra oraz garaż podziemny. Czyli gabarytami inwestycja odpowiadałaby tym budynkom, które znajdują się w sąsiedztwie, więc jest całkiem nieźle :) Jeśli chodzi o te balkony i formę, to przypomina mi to nieco Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków, a przynajmniej jego pierwszy etap, mam nadzieję, że finalnie będzie się to prezentowało podobnie, jak na przedstawionych przez dewelopera Janex wizualizacjach.

Obrazek

W budynku ma powstać 80 nowych lokali, a że niedawno trafiły one do sprzedaży, to klienci mają jeszcze dosyć duży wybór, czekają na nich między innymi takie propozycje, jak wymienione poniżej.

  • Kawalerki na Prądniku Czerwonym w tym projekcie mają 29-30 metrów kwadratowych powierzchni, więc nie należą do najmniejszych, ale dodatkowo mają całkiem niezły rozkład z salonami z aneksami kuchennymi mającymi ponad 20 m2. Plusem jest niewielki przedpokój, w którym jednak mieści się jeszcze duża szafa wnękowa, przyda się na pewno również balkon, te są od mniej 3 do 9 m2, a więc bywają bardzo duże :)
  • Małe mieszkania dwupokojowe w Krakowie sprzedawane tam przez dewelopera Janex zaczynają się od 42 - 46 m2, czyli wcale nie odznaczają się minimalną powierzchnią, choć jeśli chodzi o rozkłady, to nieco brakuje im do ideału, bo może lepiej, zamiast niewielkiej garderoby, miło byłoby mieć osobną kuchnię, a nie aneks ;) Największe tego rodzaju lokale rozłożone są na 55 metrach kwadratowych, tu z kolei hol jest większy od sypialni mającej 8 m2, nie mówiąc już o osobnej, jasnej kuchni (plus), mającej 11 m2.
  • Niewielkie mieszkania trzypokojowe przy Cieślewskiego 7A zaczynają się od 55 m2 i tam trzeba przyznać, zastosowano całkiem niezły zabieg, bowiem można tam mieć trzy pokoje, w tym salon z aneksem kuchennym lub dwa pokoje i osobną kuchnię :) Bardzo dobre rozwiązanie, daje też na pewno sporo możliwości, jeśli rozrasta się rodzina lub lokal chce się sprzedać. Podobnie sprawa ma się w inwestycji Budrem na Cystersów w Krakowie - wydaje się, że to powinna być powszechna praktyka. Są też takie lokale mające 65 m2 i tam kuchnia jest już wydzielona, a można ją od salonu oddzielić całkowicie.
Przeglądając listę nieruchomości, które można tam kupić, mam mieszane uczucia, na pewno da się trafić tam bardzo przyzwoity lokal, ale niemało jest też takich, które są mniej praktyczne. Nie mówiąc o tym, że w części z nich nie ma kątów prostych pomiędzy ścianami.

Obrazek

Ale wiadomo, że jeśli możemy kupić tanie mieszkania, to układ zaczyna mieć mniejsze znaczenie, jednak tu ceny wcale nie są specjalnie niskie, przynajmniej takie mam o tym opinie, choć pewnie można coś jeszcze z deweloperem wynegocjować :) Cena metra kwadratowego w inwestycji Janexu przy Cieślewskiego zaczynają się od 5 900 - 6 100 złotych, przy czym chodzi tu głównie o mieszkania na parterze - opinie o nich, wiadomo, są bardzo różne, więc i tu pieniądze są mniejsze :) Ceny kończą się na 7 000 - 7 200 zł/m2, czyli to już specjalnie tanio nie jest, a umówmy się, okolica nie jest zła, ale też jest wiele lepszych w Krakowie i to z niższymi cenami - chodzi oczywiście o najwyższe piętra i najlepsze mieszkania. Co jeżeli chodzi o ceny miejsc postojowych w garażu podziemnym, to te wyceniono na 2 370 zł/m2, co daje od 27 000 do 29 000 zł, czyli tu jest raczej przeciętnie, taniej niż ma deweloper Budimexw Czyżynach. Koszt metra kwadratowego komórki lokatorskiej, to 2 500 zł, a największe komórki mają nawet ponad 8 m2, więc może to być pokaźny wydatek.

Obrazek

O lokalizacji tej inwestycji firmy Janex przy Cieślewskiego już coś pisałem na forum, jednak jeszcze co do szczegółów, to nie jest stamtąd daleko na przystanek autobusowy przy Bora Komorowskiego, przy którym zatrzymują się także przyspieszone autobusy jadące w stronę centrum Krakowa lub Nowej Huty i to zapewnia niezły dostęp do komunikacji publicznej. Jeśli ktoś się uprze, to może także chodzić na przystanek tramwajowy Muzeum Lotnictwa na alei Jana Pawła II, choć tam jest już jednak znacznie dalej. Plusem jest bliskość zabytkowego pasa startowego i Muzeum Lotnictwa Polskiego, raz w roku w okolicy jest organizowany Piknik Lotniczy. Zaletą jest tu także sąsiedztwo biurowców, takich, jak na przykład Buma Quattro czy powstającego biurowca Astris Kraków - to sprzyja popularności zakupu, jak i wynajmu mieszkań w tej okolicy. Może i to uzasadnia w pewnym senie wcale nieniskie ceny nieruchomości tam :)

Obrazek

Podsumowując, to chyba jest całkiem ciekawa inwestycja i zastanawiam się czy nie zainwestować tam w mieszkanie, więc jeśli jest tu ktoś, kto już podjął taką decyzję, albo jest jej blisko, to niech da znać, jak to wygląda, jakie ma opinie i widzi plusy i minusy inwestycji Cieślewskiego 7A, chętnie poznałbym inne argumenty za i przeciw. Myślicie, że nie będzie stamtąd słychać ruchu z Bora Komorowskiego :?: A może jest tu już ktoś, kto kupić mieszkanie w innym projekcie tej firmy i napisze coś o tym, jakie ma opinie o deweloperze Janex - jak się z nimi zawiera umowę, czy jest przejrzysta i dobrze skonstruowana, a później czy z wywiązują się z umów prawidłowo i z mieszkaniami nie ma problemu :?: Udało mi się zrobić zdjęcia, ale jeśli ktoś ma ich więcej, to niech też podzieli się na forum :) Chętnie poznałbym przyszłych mieszkańców :)

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości