Mieszkania Szwai 15 Kraków Ruczaj - SM Podgórze - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Mieszkania Szwai 15 Kraków Ruczaj - SM Podgórze - forum i opinie

Postautor: Master » 06 sty 2017, 19:17

Nowe mieszkania na Ruczaju rosną jak grzyby po deszczu, a wkrótce ruszy tam kolejny projekt deweloperski, czyli nowa inwestycja Szwai 15 w Krakowie - buduje je Spółdzielnia Mieszkaniowa Podgórze, czyli deweloper, który ma już chyba sporo doświadczenia w naszym mieście. W niedalekiej przyszłości ruszy ich kolejna budowa, która miałaby się zakończyć do połowy roku 2019, czyli na lokale trzeba będzie jeszcze nieco zaczekać - ale chyba warto porozmawiać o tym na forum i poznać opinie o tym bloku :) Ja mam mieszane uczucia, z jednej strony sam budynek wygląda dosyć ciekawie, lokalizacja jak na Ruczaj też nie najgorsza, blisko komunikacji, tylko jednak straszne tam blokowisko niestety, a do tego całkiem blisko ruchliwej drogi - ul. Bobrzyńskiego, czyli popularnie zwanej Ruczajowej Autostrady ;) Niedaleko znajdują się także inne znane zespoły budynków w tej okolicy, jak na przykład Osiedle Europejskie w Krakowie czy powstające wciąż, niewiele dalej Osiedle Piltza oraz wiele innych.

Obrazek

Jeżeli chodzi o to, co do wyboru mają klienci Spółdzielni Mieszkaniowej Podgórze, to jeszcze jest całkiem nieźle, bo sprzedaż chyba dopiero niedawno ruszyła. Na 7 piętrach przewidziano tam niemal 100 nieruchomości, spośród których klienci mogą wybierać opcje takie, jak na przykład wymienione poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki na Ruczaju zaczynają się tam od nieco ponad 23 metrów kwadratowych, a więc nie można powiedzieć, że są duże. Ale zakładam, że mogą się tam znaleźć na nie klienci, np. jeśli komuś potrzebne do kupienia nowe mieszkanie dla studenta w Krakowie na Ruczaju, w sąsiedztwie uczelni wyższych. To może być też ciekawa opcja dla osób, które chcą kupić mieszkanie na wynajem, a właściwie to niezależny pokój z aneksem kuchennym i łazienką :)
  • Małe mieszkania 2-pokojowe w Krakowie w tej lokalizacji i inwestycji zaczynają się od 36 metrów kwadratowych - dodatkowa, niewielka sypialnia jest tam na pewno dużą zaletą, choć jednak przedpokój mógłby być znacznie mniejszy. Są jednak także dwa pokoje na 43 metrach kwadratowych i tam jest już znacznie lepiej, tym bardziej, że można znaleźć takie nieruchomości z wystawą okien na dwie strony świata.
  • Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie kupić małe mieszkanie 3-pokojowe w Krakowie, to być może znajdzie tu coś dla siebie, bowiem takie zaczynają się już od 45 m2, czyli bardzo niewiele :) Są jednak i takie, które mają ponad 10 metrów więcej i trzeba przyznać, że zostały nieźle zaprojektowana - z centralnie umieszczonymi kuchnią i łazienką, pomiędzy salonem, a sypialniami.
  • Wreszcie, jeśli chodzi o lokale mające 4 pokoje, to takich także można tam klika kupić, a ich rozmiary zaczynają się od około 70 metrów kwadratowych i co ciekawe, znajduje się w nich, możliwa do wydzielenia jasna kuchnia, a to jednak bywa sporym atutem. Oczywiście na taki metraż trzeba mieć już nieco grubszy portfel.
Wybór jest spory, a jeżeli komuś zależy na tym, żeby kupić nowe mieszkanie w okolicach Ruczaju, kampusu UJ czy biurowców Dot Office Kraków, to na pewno powinien wziąć pod uwagę także to miejsce. Choć trzeba wybierać uważnie, bo np. pomiędzy częścią ścian w niektórych lokalach, nie ma kątów prostych, a to zmniejsza ich ustawność. Jeżeli zaś chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie opisywanym projekcie, to tu bywa różnie i ciężko się do nich ustosunkować - zaczynają się mniej więcej od 6 800 złotych za metr kwadratowy, natomiast najdroższe do 7 300 zł/m2 - czyli te mniejsze i lepiej zlokalizowane w bloku. Jak myślicie, to dobre cena metra kwadratowego w tej okolicy czy nie :?: Napiszcie na forum, jakie macie opinie w tej sprawie, bo zastanawiam się czy jest sens tyle wydawać.

Obrazek

Może ktoś podzieli się także tum na forum, jakie ma opinie o inwestycji Szwai 15 Kraków, bo pewnie nie tylko ja zastanawiam się nad tym, czy zakup tam mieszkania, to dobra decyzja :) Mile widziane także zdjęcia, na których można by zobaczyć miejsce, w którym ten blok stanie w niedalekiej przyszłości - toczą się tam już jakieś prace - ktoś może coś widział i może zdać relacje :?: No i jeszcze jedna sprawa, która mnie tu nurtuje, to może znajdzie się ktoś, kto miał już do czynienia z tym deweloperem i napisze coś o tym, jakie ma opinie Spółdzielnia Mieszkaniowa (SM) Podgórze Kraków - bo na pewno nie tylko ja jestem tym zainteresowany. Co ciekawe, budują także w innej części miasta - od nich pochodzi także Osiedle Architektów na Wzgórzach Krzesławickich - a to zupełnie inny rejon miasta.


kraklove
Posty: 56
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Mieszkania Szwai 15 Kraków Ruczaj - SM Podgórze - forum i opinie

Postautor: kraklove » 09 sty 2017, 16:58

Moim zdaniem ceny są bardzo wysokie jak na tę lokalizację. Jeśli komuś nie zależy na mieszkaniu właśnie na Ruczaju (a osobiście uważam, że jeśli nie pracuje się blisko, to jest sporo znacznie lepszych dzielnic, w których można mieszkać), można w podobnych cenach znaleźć coś znacznie bliżej centrum lub po prostu w ciekawszej okolicy.

pozdro
Posty: 354
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mieszkania Szwai 15 Kraków Ruczaj - SM Podgórze - forum i opinie

Postautor: pozdro » 09 sty 2017, 21:42

Choć Ruczaj ma też pewne zalety pod kątem wynajmu, pracownicy w KPT i studenci Kampusu UJ. No i jakby nie patrzeć blok przy głównej promenadzie Ruczaju.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości