[Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku B Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

[Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: Weronka » 26 gru 2017, 1:10

A tak idzie budowa III etapu osiedla, czyli będzie to chyba budynek B - wg planów Budimexu.

Obrazek

Wygląda na to, że wszystko idzie sprawnie, pewnie wkrótce ruszy stawianie trzeciego piętra :)


Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: Simon » 02 maja 2018, 20:06

Zdjęcia zrobione 1 maja ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: Simon » 17 lip 2018, 23:41

Bydynek B sprzed kilku dni

Obrazek


Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: Simon » 17 lip 2018, 23:45

Budynek B i C sprzed kilku dni

Obrazek

kosmo
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 12:09

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: kosmo » 28 lis 2018, 15:16

fotki z dziś

Obrazek

Obrazek

Obrazek

paqao
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2017, 11:20

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: paqao » 11 lut 2019, 13:41

Informacja od dewelopera jaką uzyskałem jakiś czas temu (połowa stycznia):

Informuję, że spotkania odbiorowe dla III etapu Dobrego Pasterza odbędą się po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie oraz po odbiorze budynku od Generalnego Wykonawcy.

Spotkania odbiorowe powinny zostać przeprowadzone do 14 sierpnia 2019r, oczywiście ze względu na ilość mieszkań odbiory rozpoczną się z odpowiednim wyprzedzeniem, jednak należy przyjąć, że będzie to nie wcześniej niż na przełomie lipca i sierpnia br.

Zapewniamy, że niezwłocznie po przygotowaniu i odbiorze budynku od wykonawcy będziemy informować o terminach odbioru mieszkań.

marcin123
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:46

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: marcin123 » 13 lut 2019, 23:00

Witam,
mam pytanie czy wpłaciliście już ostatnią transzę, której termin wypadał na początku stycznia?
W moim przypadku jest przesunięta na koniec lutego, bo nie było 100% zaawansowania.
Problem z tym, że budowa nadal nie jest skończona i prawdopodobnie zakończy się dopiero w kwietniu (informacja nieoficjalna na budowie), a deweloper przesłał mi już oświadczenie, że jest 100% i nawet skan niby z dziennika budowy z wpisami kierownika i inspektora o zakończeniu prac, co wg nich wystarcza do konieczności zapłaty ostatniej części ceny. Nawet straszą odsetkami jak się nie zapłaci.
Czy dostaliście też takie oświadczenie i wpłacacie kasę, czy udowadniacie że oszukują?
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów

paqao
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2017, 11:20

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: paqao » 14 lut 2019, 10:33

Ja dla świętego spokoju zapłaciłem (kredyt etc. - dostarczając bankowi wszystkich otrzymanych dokumentów, bank transzę wypłacił).
Co do terminu jaki usłyszałeś - jest to bardzo prawdopodobne patrząc na stan budowy.
Ja zostawiłem w spokoju - nie staram się udowodnić,że oszukują - kwestia wspomnianego na początku świętego spokoju.


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: Darom » 03 mar 2019, 20:27

Znacie jakieś dobre firmy budowlane, które wykańczają mieszkania ? Albo może z jakiejś korzystaliście i możecie polecić ?

kosmo
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 12:09

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Dobrego w Krakowie od dewelopera Budimex

Postautor: kosmo » 26 kwie 2019, 14:46

jak nadejdzie wiekopomna chwila odbiorów to warto wskazać usterki części wspólnych
nie ma myślenia typu: sąsiad na pewno zauważył i zgłosił

Obrazek

ciekawe czy zdążą otynkować cały blok jeszcze raz do odbiorów, to już ślepych do takiej roboty biorą?



Wróć do „[Bud. B] (etap III) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości