[Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku C Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 22 lip 2019, 16:29

To jak te rury zabudować, żeby nie robić takiego murku wyższego od wanny ? I jak to samo zrobić przy umywalce ? - ma ktoś jakiś pomysł na to ? Proszę o dobrą radę.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: kwk » 22 lip 2019, 17:46

Darom pisze:To jak te rury zabudować, żeby nie robić takiego murku wyższego od wanny ? I jak to samo zrobić przy umywalce ? - ma ktoś jakiś pomysł na to ? Proszę o dobrą radę.

Z wanna nie trafisz idealnie na wymiar, więc pewnie będziesz ją zabudowywać - po prostu je skrócisz i one schowają się pod wanną przecież, a podłączenie będziesz miał od góry albo w zabudowie albo w wannie.

Annamnbv
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:44

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Annamnbv » 23 lip 2019, 18:17

Podczas odbioru podziemnego miejsca parkingowego dostajemy tylko 1 egzemplarz pilota do bramy i szlabanu. Jesli ktos chce dorobić drugi (bo przecież na miejscu moga parkować 2 samochody w różnych przedziałach czasowych) to jest taka możliwość ale tylko u serisanta oprogramowania że względu na zabezpieczeniem przed kopiowaniem kodów. Koszt to 100 zł - trzeba podjechać do siedziby firmy na zakopianskiej (bramy texo Wiśniewski -na tyłach bomaru na zakopianskiej).tel. 733 922 220


Ewem
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2019, 8:43

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ewem » 25 lip 2019, 22:08

Mieliśmy dziś odbiór mieszkania - mieszkanie nie odebrane, bo było zbyt dużo usterek. Z największych to wżery na szybach, więc szyby do wymiany, zalane szczeliny dylatacyjne pod ścianami w całym mieszkaniu, zalany wylewką odpływ od wanny, odchyłki płaszczyzny wylewki w kilku miejscach, odparzenia i rysy tynków na ścianach, ubytek w murze przy wejściu do jednego z pokoi. Z mniejszych to oczywiście rysy i odpryski na szybach, ramach, parapetach, za krótkie uszczelki w drzwiach balkonowych i uszkodzone jedno skrzydło tychże, skrzypiące okno, ściany i grzejniki pobrudzone wylewką samopoziomującą (ciężka do usunięcia), strupy na sufitach, nieestetyczne poprawki tynków w pobliżu wyjść od elektryki, krzywe i chwiejące się płytki na loggi, ubytki w marmolicie, krzywo zamontowane oświetlenie loggi, drzwi wejściowe pobrudzone klejem, uszkodzony wizjer w środku. Mieliśmy też uwagi dotyczące umiejscowienia odpływu od WC, jest zbyt daleko od naroża ściany co powodowałoby po obudowaniu stelaża, że WC wystawałoby w świetle drzwi, jak również w łazience nie było obiecanego wyprowadzenia do podpięcia ogrzewania podłogowego, które jak upierali się przedstawiciele dewelopera jest, ale po drugiej stronie drzwi, w miejscu gdzie w projekcie było i tak już zaplanowane gniazdko w holu, tylko że trzeba skuć sobie ścianę, żeby się do niego dostać od strony łazienki, no i jest w miejscu, gdzie będzie stała wanna, więc jakby troszkę coś jest nie tak. Warto również wspomnieć dziwną postawę przedstawiciela dewelopera, który sam chciał dyktować usterki do protokołu zamiast właściciela lub fachowca, którego właściciel do tego wyznaczył, jeszcze się przy tym kłócąc.

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 28 lip 2019, 8:06

Ewem jak robiłaś odbiór mieszkania to też było 5 albo 6 panów obecnych przy tym ? Jak sobie sprawdzałaś te wszystkie rzeczy i usterki przy odbiorze na swoim mieszkaniu to Ci Panowie stali i się podśmiewywali i prychali gromkim śmiechem ? - jak tak robią jak się zachowują później przy odbiorze to się nie dziwię, że wszystko robią na odpierdol i jest tyle usterek.

Co do ogrzewania podłogowego to te podpięcia, o których piszesz miały być tylko w Twoim mieszkaniu na Twoją prośbę zrobione ? - bo chcesz sobie zrobić ogrzewanie podłogowe ? - czy po prostu te podpięcia pod ogrzewanie podłogowe jest lub ma być w każdym mieszkaniu zrobione ?

Zaś jeśli chodzi o te szyby to możesz wyjaśnić co to są te wżery w szybach ? I jak sprawdzałaś te rysy w szybach to też Ci Panowie maziali swoimi palcami po szybie ? - żeby zapalcować ewentualne rysy, aby ich nie wykryć.
kwk pisze:po prostu je skrócisz i one schowają się pod wanną przecież

kwk czy jeśli przytnę te rury to wtedy stracę gwarancję 5 letnią ? Tak jest według założenia Budimexa.

Ps. Ciekawe czy ten drewniany płot przy wejściu do bloku zacznie szybko pruchnieć i gnić po pierwszym okresie jesienno zimowym ? Te deski z tego płotu można łatwo wyjąć górą. Zastanawiam się jak długo te deski tam będą? - czy przypadkiem ktoś tych desek nie powyjmuje ? - bo jak dla mnie, jest to obraz nędzy i rozpaczy. Zapłaciłem tyle tysięcy, żeby nie dość, że nie potrafią porządnie mieszkania zrobić jak należy - aby nie było żadnych problemów. To jeszcze takie byle główno postawią przed wejściem do bloku.

Ewem
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2019, 8:43

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ewem » 28 lip 2019, 17:29

Darom pisze:Ewem jak robiłaś odbiór mieszkania to też było 5 albo 6 panów obecnych przy tym ? Jak sobie sprawdzałaś te wszystkie rzeczy i usterki przy odbiorze na swoim mieszkaniu to Ci Panowie stali i się podśmiewywali i prychali gromkim śmiechem ? - jak tak robią jak się zachowują później przy odbiorze to się nie dziwię, że wszystko robią na odpierdol i jest tyle usterek.


Był przedstawiciel dewelopera, przedstawiciel wykonawcy i niezależny inspektor budowlany, który i tak pracuje w Budimexie plus stażystka z Budimexu, która zapisywała usterki w protokole. Nie, nie robili tego, ponieważ fachowiec, którego zatrudniliśmy do odbioru mieszkania ustawił sobie gościa od dewelopera na samym początku, a reszta nie chciała się z nim zbytnio kłócić, choć trochę próbowali.

Darom pisze:Co do ogrzewania podłogowego to te podpięcia, o których piszesz miały być tylko w Twoim mieszkaniu na Twoją prośbę zrobione ? - bo chcesz sobie zrobić ogrzewanie podłogowe ? - czy po prostu te podpięcia pod ogrzewanie podłogowe jest lub ma być w każdym mieszkaniu zrobione ?


Nie, było ono zaznaczone na projekcie mieszkania z wymiarami, które otrzymaliśmy od dewelopera, więc założyliśmy, że takowe będzie, skoro w projekcie jest.

Darom pisze:Zaś jeśli chodzi o te szyby to możesz wyjaśnić co to są te wżery w szybach ? I jak sprawdzałaś te rysy w szybach to też Ci Panowie maziali swoimi palcami po szybie ? - żeby zapalcować ewentualne rysy, aby ich nie wykryć.


Odsyłam do google, bo sama fachowcem nie jestem, więc nie chcę powiedzieć czegoś źle. A co do "maziania" palcami po szybach to po prostu sprawdzanie czy to jest rysa, odprysk czy po prostu brud i żeby ocenić czy jest głębokie czy nie.

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 28 lip 2019, 19:20

Ewem pisze:ponieważ fachowiec, którego zatrudniliśmy do odbioru mieszkania ustawił sobie gościa od dewelopera na samym początku

Czy ten fachowiec, którego sobie zatrudniłaś to jest osoba tylko do zrobienia odbioru mieszkania? Czy jest to ktoś, kto będzie Ci remontował całe mieszkanie ? Rozumiem, że robiłaś odbiór mieszkania w bloku 120 - Tak ?

Ewem pisze:było ono zaznaczone na projekcie mieszkania z wymiarami, które otrzymaliśmy od dewelopera, więc założyliśmy, że takowe będzie, skoro w projekcie jest.

Czy zatem w każdym mieszkaniu na projekcie przynajmniej ma być ogrzewanie podłogowe? Lub jakieś przyłącze do tego ogrzewania podłogowego? Bo przykładowo ja na swoim projekcie mieszkania nie zauważyłem żadnych przyłączy do ogrzewania podłogowego. Jestem ciekaw czy mam to gdzies ukryte w ścianie tak jak Ty to pisałaś i będę musiał kuć ścianę ? Czy może jednak to nie w każdych mieszkaniach jest ?

Ewem Czy możesz swoimi słowami tak w miarę jakoś mniej więcej wyjaśnić co znaczy słowo "wżery" na szybach ? - pytam z ciekawości ponieważ też miałem odbiór mieszkania mojego i jakoś tak dużo usterek co Ty na moim mieszkaniu nie znalazłem podczas odbioru.

Ewem
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2019, 8:43

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ewem » 29 lip 2019, 9:25

Fachowiec był tylko do odbioru mieszkania, wykończeniem będzie zajmował się ktoś inny. Mam mieszkanie budynku C.
Nie widziałam projektów innych mieszkań, więc nie wiem, ale logika nakazywałaby wyprowadzenie przyłączy we wszystkich mieszkaniach, w których ma to sens albo w żadnym. Pytaj dewelopera.
Wżer w szybie to przypalenie, które może sięgać do wewnątrz. Wygląda to jak czarna kropka na szybie z możliwym "lejkiem" do wnętrza szyby.
Jeśli odbierałeś mieszkanie sam, a nie masz o tym zielonego pojęcia, to się nie dziwię, że nie znalazłeś tyłu usterek, bo w prawie bezbłędne wykonanie mieszkania przez Budimex nie uwierzę. W moim mieszkaniu jedyne co im wyszło to kąty i sufity. Część osób odbiera mieszkania, mimo kilku usterek, bo zależy im na czasie i wolą sami sobie je naprawić niż czekać aż Budimex łaskawie je naprawi lub nie. Mnie jednak zależy na porządnym wykonaniu, więc czekam aż Budimex naprawi co zepsuł.


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 01 sie 2019, 11:21

Myślisz, że Budimex to naprawi ? czy się jakoś z tego wymiga i wykręci ? i całość spadnie na Ciebie ? - i co w takim wypadku ?

Ewem
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2019, 8:43

Re: [Bud. C] Odbiór mieszkania od dewelopera / terminy odbiorów - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ewem » 02 sie 2019, 8:36

Darom pisze:Myślisz, że Budimex to naprawi ? czy się jakoś z tego wymiga i wykręci ? i całość spadnie na Ciebie ? - i co w takim wypadku ?


Mogłabym odpowiedzieć sarkastycznie, bo te pytania aż się o to proszą, ale szkoda sobie strzępić język, więc napiszę tylko, że polecam spojrzeć na te pytania, pomyśleć trochę i odpowiedź zapewne sama się nasunie.



Wróć do „[Bud. C] (etap III) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości