Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
marcin1988
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2018, 11:29

Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: marcin1988 » 22 sty 2018, 15:09

Przeglądając oferty w pobliżu zauważyłem, że nie ma ciekawszych lokalizacji, które warte by były rozważenia w cenie na poziomie 6.5-7tys.. Na + Lokum:
1. Lokalizacja - blisko pętla, komunikacja, Bonarka, korporacje,
2. Dobre ustawienie mieszkań
3. Niedługo park w okolicy
4. Tereny wspólne - siłownia itp.
5. Budynki daleko od siebie

Widzicie jakieś inne plusy lub minusy inwestycji?


grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: grazynka » 22 sty 2018, 18:16

Największe plusy:
- widzisz co kupujesz
- budowa idzie szybko i sprawnie
- nie jest to dziura w ziemi, bez pozwolenia budowlanego - najlepszy kwiatek w tym temacie to Osiedle Stańczyka od Activ, gdzie dzieją się takie machloje, że głowa mała. Ludzie, którzy to rezerwują (sama kaucja rezerwacyjna to 15 tys., którą Activ obraca sobie za darmo, a rezerwacje są sporo wcześniej przed jakimkolwiek zaoraniem ziemi pod budowę) jeszcze lepsi.
- nie wiem jak kontakt z biurem sprzedaży w razie problemów, ale nie słyszałam jakichś negatywnych rzeczy jak np. w Bronowickie Ogrody od DES
- najważniejsze: w tym roku będzie można już tam zamieszkać, inne inwestycje to czekanie 2 lata

Minusy:
- powstanie wielkie blokowisko na 1000 mieszkań - autobusy już teraz są zapchane po brzegi z rana
- zapchana ul. Kamieńskiego, wieczorem korki też na Sławka
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 21:31 przez grazynka, łącznie zmieniany 1 raz.

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: d123 » 23 sty 2018, 10:33

ja z minusów jeszcze bym dodała brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych :)
a z plusów budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Kamieńskiego oraz zagospodarowane dobrze części wspólne szczególnie wewnątrz dziedzińców.
A w ktorym miejscu ma powstać ta siłownia na zewnątrz ?:)


pawel1492
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:06

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: pawel1492 » 24 sty 2018, 18:57

Lokum wrzuciło na YT film na temat podgórza i okolic Vista

https://www.youtube.com/watch?v=DMb-oiUKfxo&t

laien
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:55

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: laien » 25 sty 2018, 13:30

Z tego co kojarzę siłownia ma być pomiędzy budynkiem A a B2 :)

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: grazynka » 25 sty 2018, 13:38

O masz dużo dobrych informacji, dawaj więcej :mrgreen: Coś jeszcze ciekawego mówili w biurze sprzedaży?

laien
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:55

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: laien » 25 sty 2018, 20:20

:D niestety juz chyba koncza mi sie zaslyszane info z biura :shock: ale jak mi cos wpadnie do glowy to na pewno sie podziele :) Jeszcze wazna sprawa jak dla mnie to wykorzystanie lokali uzytkowych, w listopadzie jeszcze nie mieli zadnego najemcy, moze ktos ma swiezsze info czy cos sie zmienilo w tej kwestii :roll:

Aniax
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2018, 17:12

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: Aniax » 26 sty 2018, 17:16

W styczniu słyszałam w biurze sprzedaży jak Pan pytał o wynajem pod pralnie.


skaner
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, 20:29

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: skaner » 28 sty 2018, 12:01

Do oczywistych wad tego osiedla należy brak planów zagospodarowania tych terenów, bez których nie można być pewnym czegokolwiek, nawet w najbliższej okolicy dopóki Lokum nie wybuduje pozostałych etapów osiedla. Nawet istniejące domki nic nie gwarantują, gdyż przy braku działek w Krakowie i ich cenie, burzenie starej zabudowy i budowanie nowych bloków staje się rzeczywistością.
Co do dewelopera też należy zachować daleko idącą ostrożność, bo to że nie było z nim problemów w Krakowie to tylko dlatego że jeszcze tu nic nie wybudował, a to dla niego zupełnie nowy rynek (zwłaszcza urzędniczy) i prawdopodobnie nowe firmy wykonujące poszczególne etapy (projekt, wykonawstwo, nadzór).
Ktoś wspomniał o braku miejsc parkingowych ogólnodostępnych. To niestety normalność i oczywistość, gdyż wiadomo że byłyby stale pozajmowane przez mieszkańców, którzy nie kupili miejsc postojowych. Problemem jest ilość miejsc parkingowych i jak zostało uzyskane pozwolenie na ten etap przy tak małej ich ilości - trochę przypomina mi sytuacje z osiedla Futura i obecne problemy Activ przy budowie na Stańczyka. Z artykułów prasowych wynikało że minimalny wymagany stosunek to 0,7 co spotkało się z protestami obecnych mieszkańców tamtego rejonu, że to za mało. Deweloper stwierdził że 0,7 to minimum, ale o ostatecznej ilości zdecyduje podczas kolejnych etapów w zależności od sprzedaży bo ta ilość może wzrosnąć nawet do 1. I teraz najlepsze na początek wprowadzili do sprzedaży około 140 mieszkań co przy ilości miejsc postojowych jak jest teraz oferowana ok 100, daje współczynnik około 0.7 ale po dołożeniu do sprzedaży kolejnych 99 mieszkań we wrześniu, to obecnie ten współczynnik wynosi 0,4. Jeśli gdzieś popełniam błąd to mnie poprawcie.
Ciekawą kwestią jest też jak idzie sprzedaż tych miejsc, ale zaryzykuje stwierdzenie że jeszcze gorzej niż mieszkań (może ktoś ma pewną informacje), co może podważyć teorie o tym że mieszkania tam nie są kupowane na wynajem tylko dla rodzin.

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Plusy i minusy / zalety i wady - opinie o osiedlu Vista Kraków od dewelopera Lokum

Postautor: grazynka » 30 sty 2018, 12:28

Na tę chwilę tak jak mówisz:
85 miejsc w garażu +17 miejsc pod blokiem = 102 miejsca
Ilość mieszkań: 242

Czyli wychodzi 0,4 - kpiny. Trzeba by było wymuszać na deweloperze więcej miejsc, najlepiej na etapie negocjacji umowy.



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości