[Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

[Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: Nowy » 04 sty 2018, 1:33

A tak z całkiem innej beczki, to wybrałem się w tą okolicę, i dla ciekawskich, zrobiłem kilka zdjęć, zresztą samego mnie ciekawiło, jak rośnie osiedle Vista Kraków :)

Obrazek

Tak dla porządku, najpierw tablica informacyjna z podstawowymi informacjami o prowadzonej inwestycji.

Obrazek

Północna strona budynku, widać, że wykonywane jest ocieplanie bloku, pewnie także tynki i elewacja pod tą osłoniętą częścią budynku :) Technologia budowy raczej standardowa, czyli konstrukcja ze zbrojonego betonu, a część ścian osłonowych i nośnych z pustaków silikatowych, czyli jest nieźle.

Obrazek

Tak samo buduje na przykład Atal i wielu innych deweloperów, także takich, którzy sprzedają mieszkania znacznie drożej za metr kwadratowy. Na parterze znajdą się lokale usługowe, nie wiem czy tylko od strony ul. Walerego Sławka, ale na pewno się tam przydarzą :)

Obrazek

A tu widok na osiedle z jeszcze jednej strony. Także tu trwa już ocieplanie oraz robienie elewacji budynku. Ma ktoś może plan całego osiedla Vista w Krakowie budowanego przez dewelopera Lokum :?:


d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: d123 » 23 sty 2018, 10:28

Na stronie inwestycji pojawiły sie nowe zdjęcia na których ta najniższa klatka jest już w całości otynkowana :)

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: grazynka » 29 sty 2018, 23:25

Na balkonach i loggiach pojawiły się ostatnio barierki - szczerze mówiąc myślałam, że skoro według wizualizacji na niektórych piętrach są ewidentnie całe szklane to takie się tam znajdą, jednak w większości jest to jakiś ażur w całości albo w pół-szkło pół-ażur. Poza tym wygląda to tak, jakby loggie nie były jednak zabudowywane, nie wiem co o tym myśleć.


d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: d123 » 30 sty 2018, 9:29

Byłam tam w okolicy na weekendzie i też widziałam zamontowane barierki przed otynkowaniem w klatce od ulicy i też sie zastanawiałam jak postawią tą ściankę działową pomiędzy.
Nas zapewniono o ściankach działowych pomiędzy loggiami. Zresztą ścianki widać ewidentnie na makietach w biurze, a zapewniono nas ze będzie to idealnie odwzorowane.
Co do szklanych balkonów to ja sobie nie przypominam żeby była mowa w naszych etapach o szklanych, wydaje mi sie ze w dokumentach były wypisane tylko ażurowe w tym budynku, ale pewności na 100 % nie mam.
Mam nadzieje ze już niedługo odsłonią klatki, które są właśnie tynkowane to zobaczymy jak to wygląda :)

EDIT: przyglądnęłam się tym planom które są na stronie i tam widać tą ściankę pomiędzy loggiami, wygląda na 6-8 cm grubości.

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: grazynka » 30 sty 2018, 11:33

Znaczy dokładniej chodzi mi o ścianę boczną - na przykładzie klatki b1, gdzie piętra 1-4 i 7-8 mają zabudowane loggie, a 5-6 są otwarte. W tej chwili wygląda to tak, jakby to zabudowanie miało nie powstać, bo najpierw wstawili barierki, a potem będą dobudowywać ścianę?
Dla mnie to się kupy nie trzyma, ale pewnie się nie znam i tak się robi na odwrót
Obrazek

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: d123 » 30 sty 2018, 12:04

myślałam, że chodzi Ci o ściankę gdzie 2 loggie są koło siebie :)
Na te balkony nie zwróciłam uwagi.
W tej części co ta 3 piętrowa klatka jest to najpierw otynkowali, a dopiero teraz biorą się za barierki.
Te klatki które są teraz ocieplane to też nie było barierek przed rozłożeniem rusztowania.
Czemu tu najpierw zamontowali barierki nie wiem, nie znam się. Ta ścianka boczna o której mówisz to może to jest taka sama ścianka co mam być pomiędzy loggiami i będą ją stawiać podczas tynkowania ?

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: grazynka » 30 sty 2018, 12:35

Pewnie tak, inaczej tego nie widzę. A ze ściankami działowymi na loggiach też się zastanawiałam przez chwilę, bo dla "uatrakcyjnienia" specjalnie ich nie widać na projekcie.

Kolejne przekłamanie na wizualizacjach to szklane bariery na schodach na klatkach schodowych - a takich nie będzie.

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: d123 » 30 sty 2018, 14:33

na tym zdjęciu poniżej wyrażnie widać ze podział jest ze ścianki, na makietach też ten podział ściankowy można zobaczyć ;)
A skąd wiesz ze nie bedzie w klatkach szklanych barierek ?
Obrazek


grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: grazynka » 30 sty 2018, 15:54

A, Tobie chodzi o dwie osobne loggie? Mnie właśnie o jedną, do której przynależą dwa mieszkania - jak w klatce B2 od zachodu (nie wiem czy tam na makietach widać podział?)

Ogólnie wg standardu wykończenia:
lokum-deweloper.pl/sites/lokum-deweloper.pl/files/standard_wykonania_lokum_vista_krakow_walerego_slawka.pdf

WYKOŃCZENIE CZĘŚCI WSPÓLNYCH
*Korytarze
balustrady schodów ażurowe

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: d123 » 31 sty 2018, 9:12

Jak masz wątpliwości to najlepiej udaj się do biura sprzedaży albo na Walerego- tam podobno jest też taka budka i jest też makieta która ma być odwzorowaniem 1:1 ;)



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości