[Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
dominikaka
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2018, 21:05

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: dominikaka » 04 sie 2018, 18:16

tiger76 pisze:
Interesująca jest też ta dziura przed barierką na balkonach w której mieści się stopa :shock:

Ja to ostatnio obserwuje na każdym nowym osiedlu.. dla mnie dramat, samemu można sobie stopę skręcić, nie mówiąc o tym jak się ma dziecko/psa/kota. Trzeba będzie na własną rękę to ogrodzić :|


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: tiger76 » 05 sie 2018, 13:31

dominikaka pisze:
tiger76 pisze:
Interesująca jest też ta dziura przed barierką na balkonach w której mieści się stopa :shock:

Ja to ostatnio obserwuje na każdym nowym osiedlu.. dla mnie dramat, samemu można sobie stopę skręcić, nie mówiąc o tym jak się ma dziecko/psa/kota. Trzeba będzie na własną rękę to ogrodzić :|


W końcu ktoś poza mną zwrócił na to uwagę. Dziwi mnie, że większość ludzi zachowuje się na zasadzie "hurra mam mieszkanie" i nie biorą pod uwagę, że nie dostali go za darmo, a tego typu rzeczy, szczegóły są irytujące. Począwszy od dziecka, psa, kota po sytuację w której niechcący Ci coś wypadnie z ręki i wpadnie w ten prześwit. Zastanawiam się nad podłogą drewnianą, ale znowu przy bocznych ścianach jest wygięta blacha, która trochę komplikuje sprawę.

magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: magda_ksz » 05 sie 2018, 17:13

tiger76 pisze:
dominikaka pisze:
tiger76 pisze:
Interesująca jest też ta dziura przed barierką na balkonach w której mieści się stopa :shock:

Ja to ostatnio obserwuje na każdym nowym osiedlu.. dla mnie dramat, samemu można sobie stopę skręcić, nie mówiąc o tym jak się ma dziecko/psa/kota. Trzeba będzie na własną rękę to ogrodzić :|


W końcu ktoś poza mną zwrócił na to uwagę. Dziwi mnie, że większość ludzi zachowuje się na zasadzie "hurra mam mieszkanie" i nie biorą pod uwagę, że nie dostali go za darmo, a tego typu rzeczy, szczegóły są irytujące. Począwszy od dziecka, psa, kota po sytuację w której niechcący Ci coś wypadnie z ręki i wpadnie w ten prześwit. Zastanawiam się nad podłogą drewnianą, ale znowu przy bocznych ścianach jest wygięta blacha, która trochę komplikuje sprawę.


Też nas to zaniepokoiło ale myśleliśmy że deska balkonowa załatwi sprawę.. pytanie tylko o tą ścianę boczna z blachą o której Pan pisze, nie zwróciliśmy na to uwagi. Czy dysponuje Pan jakimś zdjęciami jak to wygląda ?


magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: magda_ksz » 05 sie 2018, 17:20

Czy orientuje się ktoś czy na dachach będzie trawnik ?
Z tego co zauważyliśmy na filmowych relacjach z budowy na dachach widać ziemię. Nie przypominam sobie tego na wizualizacjach.

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: tiger76 » 05 sie 2018, 22:00

magda_ksz pisze:Czy orientuje się ktoś czy na dachach będzie trawnik ?
Z tego co zauważyliśmy na filmowych relacjach z budowy na dachach widać ziemię. Nie przypominam sobie tego na wizualizacjach.


Tak, będą zielone dachy, też mnie to zaskoczyło tym bardziej, że czytałem iż takie dachy generują dodatkowe koszty

magda_ksz pisze:
tiger76 pisze:
dominikaka pisze:Ja to ostatnio obserwuje na każdym nowym osiedlu.. dla mnie dramat, samemu można sobie stopę skręcić, nie mówiąc o tym jak się ma dziecko/psa/kota. Trzeba będzie na własną rękę to ogrodzić :|


W końcu ktoś poza mną zwrócił na to uwagę. Dziwi mnie, że większość ludzi zachowuje się na zasadzie "hurra mam mieszkanie" i nie biorą pod uwagę, że nie dostali go za darmo, a tego typu rzeczy, szczegóły są irytujące. Począwszy od dziecka, psa, kota po sytuację w której niechcący Ci coś wypadnie z ręki i wpadnie w ten prześwit. Zastanawiam się nad podłogą drewnianą, ale znowu przy bocznych ścianach jest wygięta blacha, która trochę komplikuje sprawę.


Też nas to zaniepokoiło ale myśleliśmy że deska balkonowa załatwi sprawę.. pytanie tylko o tą ścianę boczna z blachą o której Pan pisze, nie zwróciliśmy na to uwagi. Czy dysponuje Pan jakimś zdjęciami jak to wygląda ?


Zdjęcie w załączniku
Załączniki
balkon.jpg
balkon.jpg (232.68 KiB) Przejrzano 7970 razy

magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: magda_ksz » 06 sie 2018, 18:28

tiger76 pisze:Też nas to zaniepokoiło ale myśleliśmy że deska balkonowa załatwi sprawę.. pytanie tylko o tą ścianę boczna z blachą o której Pan pisze, nie zwróciliśmy na to uwagi. Czy dysponuje Pan jakimś zdjęciami jak to wygląda ?

Dziękuję za zdjęcie, postaramy się zwrócić na to uwagę przy następnej wizycie. Trochę to komplikuje położenie deski, ale myślę że da się to jakoś obejść. Zastanawia mnie tylko idea tego kawałka blachy...

O ile ten trawnik zaizoluje dach to dla nas na plus, tylko pytanie jakiego rzędu to będą koszty dla mieszkańców :|

japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: japko » 08 sie 2018, 15:15

magda_ksz pisze:Czy orientuje się ktoś czy na dachach będzie trawnik ?

Właśnie przypominam sobie prospekt i na to trafiłem, str. 10:
3. Zagospodarowanie terenu:
e. zieleń na stropodachach

magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: magda_ksz » 09 sie 2018, 10:53

japko pisze:
magda_ksz pisze:Czy orientuje się ktoś czy na dachach będzie trawnik ?

Właśnie przypominam sobie prospekt i na to trafiłem, str. 10:
3. Zagospodarowanie terenu:
e. zieleń na stropodachach

Racja, faktycznie jest taka informacja w prospekcie dzięki :)


józiek
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:28

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: józiek » 13 sie 2018, 22:56

Czy ktoś z obecnych tutaj był na mieszkaniu w ostatnim czasie?
Ja ostatnie byłem i mimo informacji o zakończeniu budowy..na mieszkaniu totalny rozpierdziel.
Podłoga cała w gładzi po równaniu, kurzy się na lewo i prawo. Na oknach jeszcze widać zaprawę.
Przenieśli domofony wewnątrz mieszkania i widać "ślady", że nie zaszpachlowane jeszcze. Bezpieczniki odkryte jakby jeszcze nie zrobione.
Drzwi całe zakurzone.

U was też podobnie to wygląda?

laien
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:55

Re: [Bud. B] Budowa osiedla Lokum Vista w Krakowie - opinie i zdjęcia na forum

Postautor: laien » 13 sie 2018, 23:48

My byliśmy tydzień temu i w sumie najgorzej wyglądały drzwi, upackane gładzią plus nierówności przy wnękach na drzwi wewnętrzne. Bezpieczniki za to były już zabudowane. Domofon jeszcze nie był zamontowany. Zauważyliśmy jeszcze jakieś niedoróbki na klatce przy schodach, ale dostaliśmy odpowiedź od pani Patrycji, że ekipy cały czas pracują mimo zakończenia budowy tak żeby za miesiąc przy oddaniach było jak najmniej tych niedoróbek. A co będzie to się zapewne okaże, dlatego warto się przygotować na profesjonalny odbiór ;)



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości