Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
pawel1492
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:06

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: pawel1492 » 07 sie 2018, 8:22

józiek pisze:Czyli nikt nie ma innego info prócz tego, że 17.09 dopiero się zaczną wydawania mieszkania i pesymistycznie niektórzy dostaną mieszkania w październiku?

My dzwoniliśmy w zeszły piątek (03.08) do p. Patrycji, jednak odebrał ktoś inny i w sprawie odbiorów odesłał nas do p. Marty T., która potwierdziła, że odbiory zaczną się w drugiej połowie września.


Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Biedronka » 07 sie 2018, 11:25

Jedna osoba na forum dostała podobno info, ze niby 17-tego sie zacznie, niestety mnie tej daty rowniez nie potwierdzil nikt ;) Wiec lepiej sie jej tak kurczowo nie trzymac, bo moze zaczac sie jeszcze pozniej.
Natomiast rowniez dostalam info, ze bedzie to po prostu druga polowa wrzesnia, a konkretne terminy beda na koniec sierpnia (rowniez co do kolejnosci wydawania mieszkan, choc pierwsi beda ci, co juz oplacili wszystko i w treminie). Zapewniono takze, ze odbiory odbeda sie w terminie, bo pracowac bedzie 3 ekipy po 8 godzin dziennie...

magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: magda_ksz » 07 sie 2018, 11:55

Biedronka pisze:Jedna osoba na forum dostała podobno info, ze niby 17-tego sie zacznie, niestety mnie tej daty rowniez nie potwierdzil nikt ;) Wiec lepiej sie jej tak kurczowo nie trzymac, bo moze zaczac sie jeszcze pozniej.
Natomiast rowniez dostalam info, ze bedzie to po prostu druga polowa wrzesnia, a konkretne terminy beda na koniec sierpnia (rowniez co do kolejnosci wydawania mieszkan, choc pierwsi beda ci, co juz oplacili wszystko i w treminie). Zapewniono takze, ze odbiory odbeda sie w terminie, bo pracowac bedzie 3 ekipy po 8 godzin dziennie...

Dostałam dziś potwierdzenie, że najprawdopodobniej będzie to 17 września. Treść wiadomości poniżej:

"Informuję, że nie powstały jeszcze harmonogramy przekazywania mieszkań. Planowany termin rozpoczęcia wydawania mieszkań na inwestycji Lokum Vista to trzeci tydzień września (najprawdopodobniej od 17 września).
Klienci będą informowani o terminie odbioru 7 dni wcześniej."


Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Biedronka » 07 sie 2018, 13:03

Super! Widzę, że w zależności od nastroju, podają to, co im pasuje.
Ja się wprost zapytałam, czy będzie to 17 - odpowiedź była, że będzie to druga połowa września, bo żadnych konkretnych terminów jeszcze nie ma :) Ech...

japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: japko » 14 sie 2018, 14:06

W końcu znalazłem konkretną informację (w porównaniu z tym, co odstawia ten deweloper to dla mnie to jest "coś") - odbiory w "3. tygodniu września" albo "od 17.09" albo "w grudniu popołudniu" wynikają z tego, że od 31.08 wydają mieszkania w Sieście i według nich ma to zająć 2,5 tygodnia.

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Biedronka » 21 sie 2018, 19:10

Moje najnowsze info od nich brzmi, ze wydawanie moze sie troche jednak opoznic i rozpoczac np. od 20.09... :|

pawel1492
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:06

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: pawel1492 » 21 sie 2018, 20:00

Biedronka pisze:Moje najnowsze info od nich brzmi, ze wydawanie moze sie troche jednak opoznic i rozpoczac np. od 20.09... :|

A wie ktoś z czym by mogło się to dla nas wiązać? Chodzi mi o to, co możemy od dewelopera zażądać w zamian za niedotrzymanie umowy? Ma ktoś może jakichś znajomych, u których deweloper też nie dotrzymał terminu?

U nas (domyślan się żę u innych też) umowa mówi:

Lokal będzie gotowy do odbioru, zgodnie ze standardem wykończenia określonym w Załączniku nr 2, nie później niż do dnia 30 września 2018 rokuprzy czym budynek w którym znajduje się Lokal będzie posiadał decyzję udzielającą pozwolenia na użytkowanie, a Lokal będzie gotowy do wykonania prac wykończeniowych.

Domyślam się, że gdyby ktoś spóźnił się z płatnością to nie przeszłoby to bez echa ze strony dewelopera.

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: grazynka » 21 sie 2018, 20:25

pawel1492 pisze:A wie ktoś z czym by mogło się to dla nas wiązać? Chodzi mi o to, co możemy od dewelopera zażądać w zamian za niedotrzymanie umowy? Ma ktoś może jakichś znajomych, u których deweloper też nie dotrzymał terminu?.

Ja już wspomniałam o tym tutaj, na stronie 2:
grazynka pisze:Według aktu notarialnego:
Par. 7 Odpowiedzialność dewelopera
1. W przypadku zwłoki dewelopera w wydaniu Przedmiotu Umowy, Deweloper zapłaci Nabywcy karę umowną stanowiącą równowartość odsetek w wysokości ustawowej za każdy dzień zwłoki, liczonych od Ceny Sprzedaży (...)

Czyli 7%?

Dodatkowo:
(...) zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego (art. 471 i art. 491), możemy domagać się zwrotu kosztów, które ponieśliśmy w związku z opóźnieniem oddania inwestycji, np. kiedy musieliśmy przez czas opóźnienia wynajmować mieszkanie.
pewnylokal.pl/porady/odsetki-od-dewelopera

ale to już zabawa w sądzie.


japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: japko » 21 sie 2018, 20:30

Biedronka pisze:Moje najnowsze info od nich brzmi, ze wydawanie moze sie troche jednak opoznic i rozpoczac np. od 20.09... :|

To wszystko, bo...
Rozmawiałem na temat odbiorów na budowie i wciąż nic konkretnego nie wiadomo, ale dowiedziałem się, że jeszcze nie ma inwentaryzacji podwykonawczej albo jest w trakcie pomiarów. To znaczy tyle, że na obrysowanie i zestawienie powierzchni wszystkich mieszkań mogą potrzebować np kolejny tydzień, może dwa, a potem do wydzielenia lokali dokumentacja będzie leżeć w urzędzie ze dwa tygodnie jak dobrze pójdzie. Tak szacuję "na oko" ;)

Taki dzisiejszy wpis "sąsiada" p. Jarka Malty ze Siesty. Co u nich się opóźni = przeciagnięcie tutaj. Przynajmniej tak na logikę to wygląda, nie wierzę, że wydawanie będzie synchroniczne. Chyba, że się mylę, to byłbym zaskoczony.

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: tiger76 » 22 sie 2018, 15:45

japko pisze:
Biedronka pisze:Moje najnowsze info od nich brzmi, ze wydawanie moze sie troche jednak opoznic i rozpoczac np. od 20.09... :|

To wszystko, bo...
Rozmawiałem na temat odbiorów na budowie i wciąż nic konkretnego nie wiadomo, ale dowiedziałem się, że jeszcze nie ma inwentaryzacji podwykonawczej albo jest w trakcie pomiarów. To znaczy tyle, że na obrysowanie i zestawienie powierzchni wszystkich mieszkań mogą potrzebować np kolejny tydzień, może dwa, a potem do wydzielenia lokali dokumentacja będzie leżeć w urzędzie ze dwa tygodnie jak dobrze pójdzie. Tak szacuję "na oko" ;)

Taki dzisiejszy wpis "sąsiada" p. Jarka Malty ze Siesty. Co u nich się opóźni = przeciagnięcie tutaj. Przynajmniej tak na logikę to wygląda, nie wierzę, że wydawanie będzie synchroniczne. Chyba, że się mylę, to byłbym zaskoczony.

Masz rację, dlatego jak rozmawiałem z deweloperem to zwracał uwagę aby ludzie nie przekładali w nieskończoność terminów odbioru mieszkań, nie przeciągali odbioru na który przewidziana jest godzina bo sypią się harmonogramy



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości