Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Patryk83 » 20 wrz 2018, 16:14

muka pisze:Jak sąsiadka mówi, na . odezwało się parę osób (może więcej przeszło stąd tam, dlatego tu cicho).

Ja mam odbiór w przyszłym tygodniu, ale po ostatniej wizycie pamiętam ubytek w tynku pod gniazdkami, tynk na szybie, obsrany (grrr) przez gołębie balkon (aż to każę wpisać do protokołu :D ), wyciętą trochę koślawo wylewkę po przeniesionym grzejniku.

Wczoraj byłam wieczorem pod blokiem, są numery mieszkań przed klatkami i słupki do odgrodzenia kolejnej budowy, będzie się chodzić na około :cry:


Z całym szacunkiem, ale nikt od dewelopera nie będzie siedział i pilnował Twojego balkonu :lol:


Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Patryk83 » 20 wrz 2018, 16:19

U mnie: pęknięcie w wylewce, porysowane szyldy okien, drzwi balkonowe do regulacji, porysowany parapet, porysowany termostat, jedna ścianka krzywa 0,5 cm, ale deweloper przyjmuje normę 0,5 w przeciwieństwie do firmy odbierającej, która uznaje 0,3 cm ;)

muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: muka » 20 wrz 2018, 18:21

Z całym szacunkiem, ale nikt od dewelopera nie będzie siedział i pilnował Twojego balkonu :lol:

aha. Jeśli ktoś nie zauważył " :D " to informuję, że to była ironia.


mhs
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2017, 13:52

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: mhs » 20 wrz 2018, 22:28

laien pisze:Czesc osob juz sie wypowiedziala na ., w grupie Mieszkancy Lokum Vista. My mielismy odbior dzis, z tego co mowila firma, ktora nam sprawdzala od strony technicznej jest lepiej niz srednia ;) mamy ok 20 drobnych poprawek, typu krzywy zamek, lakier na barierce balkonowej do poprawy bo odpryskuje, brak hermetycznych gniazdek w lazience, scianka przy aneksie krzywa ok 0,5cm.
Jedyna grubsza sprawa to jest kwestia baterii przy wannie w lazience. Tzn ujscie rur zostalo zamontowane na innej sciance niz to bylo pierwotnie w planie i dla nas korzystne by bylo, zeby to zmienili, ze wzgledu na to ze chcemy zrobic wanne z prysznicem. Teraz deweloper ma 14 dni na ustosunkowanie sie do usterek a 30 na poprawki. Te drobiazgi beda poprawiac bez konsultacji. Tak ze czekamy na odzew w sprawie rur w lazience 8-)


Czy takie - usterki bądź poprawki blokują odbiór mieszkania? Otrzymałeś klucze do mieszkań czy w związku z tymi rzeczami jest to wstrzymane?

laien
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:55

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: laien » 21 wrz 2018, 10:21

mhs pisze:Czy takie - usterki bądź poprawki blokują odbiór mieszkania? Otrzymałeś klucze do mieszkań czy w związku z tymi rzeczami jest to wstrzymane?

Dostalismy wszystkie klucze i mozna normalnie korzystac z mieszkania. Klucz do drzwi wejsciowych mieszkania jest z wkladkami (na gore i dol), ktore mozna sobie wymienic po zakonczeniu poprawek przez dewelopera.

skaner
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2018, 20:29

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: skaner » 21 wrz 2018, 16:51

My jesteśmy po odbiorze i drobnych usterek jest dużo. Typowe to rysy na szybach, obite ściany, obite kaloryfery, porysowane zewnętrzne parapety, nie zgodne z planem lokalizacje kaloryfera i wody, krzywa podłoga. Z nowych to:
- zły spad parapetów wewnętrznego,
- kontakt umieszczony w miejscu uniemożliwiającym montaż ościeżnic drzwiowych,
- źle połączenie ścianek (zewnętrznej do wewnętrznej) od balustrady w loggii - połączenie nie jest szczelne w niektórych miejscach i boję się że woda spadająca z góry (ja dla mnie to do tej pory najgorszy element mieszkań na tym osiedlu- że woda spadająca z górnych loggii spada po wewnętrznej stronie barierki przez ogromną dziurę) będzie tam penetrowała i w zimie rozmrażała
- brak możliwości otwarcia naszym kluczem wózkowni/rowerowni.

Powierzchnia mieszkania uległa zwiększeniu o 0,32 m

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Biedronka » 21 wrz 2018, 20:00

skaner pisze:Powierzchnia mieszkania uległa zwiększeniu o 0,32 m

U nas tez :| Ponoc wiekszosc mieszkan jest wieksza, co za tym idze trzeba bedzie doplacac... Kilkadziesiat tysi im jeszcze wpadnie na do widzenia :(

Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Patryk83 » 24 wrz 2018, 23:57

laien pisze:
mhs pisze:Czy takie - usterki bądź poprawki blokują odbiór mieszkania? Otrzymałeś klucze do mieszkań czy w związku z tymi rzeczami jest to wstrzymane?

Dostalismy wszystkie klucze i mozna normalnie korzystac z mieszkania. Klucz do drzwi wejsciowych mieszkania jest z wkladkami (na gore i dol), ktore mozna sobie wymienic po zakonczeniu poprawek przez dewelopera.

Nie do końca można korzystać z mieszkania "normalnie" ;) Z tego co przeczytałem to przekazanie kluczy umożliwia wykończenie mieszkania, natomiast nie daje prawa do zamieszkania :lol:


Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Patryk83 » 25 wrz 2018, 18:01

W obu odebranych mieszkaniach mamy przeciwspadki w wc, radzę sobie posprawdzać bo się Wam będą cofać rzeczy z wc :D

dominikaka
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2018, 21:05

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: dominikaka » 29 wrz 2018, 17:59

My też już po odbiorze, jestem pozytywnie zaskoczona, bo po niektórych komentarzach bałam się, że będzie dramat :D
Jedynie drobne wady - porysowana klamka, brak termostatów i klapki na puszce z korkami. Ściany proste, wylewka cała, łazienka i balkon też ok. Znajomy budowlaniec mówił, że jedna z lepszych inwestycji jaką ostatnio odbierał.



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość