Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: tiger76 » 28 lip 2018, 16:26

PawMig pisze:Dzien dobry,
Pozwolenie na użytkowanie jest już od kilku dni.
Pozdrawiam

Nie od kilku, tylko od dwóch. Zresztą nie ma to znaczenia bo to decyzja administracyjna, która musi się uprawomocnić.

Deweloper udzielił informacji, że mieszkania będą wydawane od 17 września. Obecnie trwają prace wykończeniowe i poprawki.


Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: Biedronka » 29 lip 2018, 9:41

Spoko, zadzwonię jutro i będę mieć info z pierwszej ręki.
Może uda się już jakiś termin wstępnie ustalić, bo mieszkanie jest całkowicie opłacone.
17 września to ja miałam plan już się wprowadzać :twisted:

józiek
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:28

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: józiek » 29 lip 2018, 11:38

Biedronka pisze:Spoko, zadzwonię jutro i będę mieć info z pierwszej ręki.
Może uda się już jakiś termin wstępnie ustalić, bo mieszkanie jest całkowicie opłacone.
17 września to ja miałam plan już się wprowadzać :twisted:

To daj znać potem na forum co się dowiedziałeś, bo nie ukrywam, że też mnie zaskoczył tak odległy termin. Spodziewałem się, że sierpień/końcówka sierpnia. A tutaj wychodzi, że jak 17.09 "zaczną" wydawać te 200 mieszkań to się okaże że dopiero w październiku odbierzemy. :roll:


izaa
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2018, 22:04

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: izaa » 29 lip 2018, 13:22

w czerwcu dostałam informacje, że odbiory potrwają do końca października:(

józiek
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:28

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: józiek » 29 lip 2018, 13:51

izaa pisze:w czerwcu dostałam informacje, że odbiory potrwają do końca października:(

Tak tylko wkleję fragment z umowy:
"Lokal będzie gotowy do odbioru, zgodnie ze standardem wykończenia określonym w załączniku nr 2, nie później niż do dnia 30 września 2018".

Jeżeli to co Państwo piszą jest prawda..to rozumiem, że od Października mogę startować o ukaranie developera za opóźnienia.

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: grazynka » 29 lip 2018, 14:14

józiek pisze:Tak tylko wkleję fragment z umowy:
"Lokal będzie gotowy do odbioru, zgodnie ze standardem wykończenia określonym w załączniku nr 2, nie później niż do dnia 30 września 2018".

Jeżeli to co Państwo piszą jest prawda..to rozumiem, że od Października mogę startować o ukaranie developera za opóźnienia.

*Dewelopera

Według aktu notarialnego:
Par. 7 Odpowiedzialność dewelopera
1. W przypadku zwłoki dewelopera w wydaniu Przedmiotu Umowy, Deweloper zapłaci Nabywcy karę umowną stanowiącą równowartość odsetek w wysokości ustawowej za każdy dzień zwłoki, liczonych od Ceny Sprzedaży (...)

Czyli 7%?

Dodatkowo:
(...) zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego (art. 471 i art. 491), możemy domagać się zwrotu kosztów, które ponieśliśmy w związku z opóźnieniem oddania inwestycji, np. kiedy musieliśmy przez czas opóźnienia wynajmować mieszkanie.
pewnylokal.pl/porady/odsetki-od-dewelopera

ale to już zabawa w sądzie.

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: tiger76 » 29 lip 2018, 14:16

Biedronka pisze:Spoko, zadzwonię jutro i będę mieć info z pierwszej ręki.
Może uda się już jakiś termin wstępnie ustalić, bo mieszkanie jest całkowicie opłacone.
17 września to ja miałam plan już się wprowadzać :twisted:

Nie masz po co dzwonić bo informacja, którą podałem została mi przekazana bezpośrednio przez dewelopera, no chyba, że nie wierzysz w to co piszę :mrgreen:

Wydawanie mieszkań rozpocznie się od dnia 17 września. Tak swoją drogą nie wiem jakim cudem chciałaś się wprowadzać 17 września skoro od początku było wiadomo, że koniec budowy planowo miał zakończyć się 31 lipca i każdy doskonale wiedział, że potrzebne są zezwolenia na użytkowanie, nie wspominając już o tym, że deweloper mógł mieć poślizg w budowie.... chyba do pustych ścian z materacem :lol:

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: grazynka » 29 lip 2018, 14:21

tiger76 pisze:Nie masz po co dzwonić bo informacja, którą podałem została mi przekazana bezpośrednio przez dewelopera, no chyba, że nie wierzysz w to co piszę :mrgreen:

Wydawanie mieszkań rozpocznie się od dnia 17 września. Tak swoją drogą nie wiem jakim cudem chciałaś się wprowadzać 17 września skoro od początku było wiadomo, że koniec budowy planowo miał zakończyć się 31 lipca i każdy doskonale wiedział, że potrzebne są zezwolenia na użytkowanie, nie wspominając już o tym, że deweloper mógł mieć poślizg w budowie.... chyba do pustych ścian z materacem :lol:

Irytuje mnie Twoje malkontenctwo. "Każdy doskonale wiedział" - a może nie wiedział. "Mógł mieć poślizg" - a może mógł nie mieć? Wtf. Może "jakimś cudem" by się wprowadziła i co Ci do tego, w jaki sposób by to wyglądało.


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: tiger76 » 29 lip 2018, 14:43

grazynka pisze:
tiger76 pisze:Nie masz po co dzwonić bo informacja, którą podałem została mi przekazana bezpośrednio przez dewelopera, no chyba, że nie wierzysz w to co piszę :mrgreen:

Wydawanie mieszkań rozpocznie się od dnia 17 września. Tak swoją drogą nie wiem jakim cudem chciałaś się wprowadzać 17 września skoro od początku było wiadomo, że koniec budowy planowo miał zakończyć się 31 lipca i każdy doskonale wiedział, że potrzebne są zezwolenia na użytkowanie, nie wspominając już o tym, że deweloper mógł mieć poślizg w budowie.... chyba do pustych ścian z materacem :lol:

Irytuje mnie Twoje malkontenctwo. "Każdy doskonale wiedział" - a może nie wiedział. "Mógł mieć poślizg" - a może mógł nie mieć? Wtf. Może "jakimś cudem" by się wprowadziła i co Ci do tego, w jaki sposób by to wyglądało.


A mnie irytuje Twoje biadolenie. Tak, każdy wiedział bo KAŻDY podpisał umowę i powinien wiedzieć co podpisuje. W związku z tym te wszystkie wylewane żale są śmieszne

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Odbiór mieszkań od deweloepra na os. Vista w Krakowie / terminy odbiorów

Postautor: grazynka » 29 lip 2018, 15:45

Ostatnie, co mam Ci do powiedzenia: od kiedy tu się pojawiłeś to widać tylko Twoje gorzkie żale i ciągłe dowalanie się do opinii innych użytkowników.
Zresztą, lecisz na czarną listę, bo na szczęście tu istnieje, i już mam święty spokój.



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości