Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
ataman
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2018, 15:40

Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: ataman » 15 lip 2018, 16:33

Nie mogę tego znaleźć nigdzie (wiem, że pewnie gdzieś jest), ale może ktoś podpowie, jaki jest współczynnik miejsc postojowych na osiedlu Vista od dewelopera Lokum? Zastanawiam się jak to będzie kiedyś, ale nie chciałbym osiedla, które będzie tak naprawdę wielkim parkingiem, gdzie na każdym wolnym kawałku chodnika stoją samochody. Odpowiednia liczba miejsc do parkowania, pewnie sporo by tu pomogła :)


Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Biedronka » 21 lip 2018, 20:15

Zdaje się, że 0,4 :P Parkowanie byle gdzie nie przejdzie, bo drogi wewnętrzne są wąziutkie, przy chodnikach będą miejsca postojowe naziemne, a teren zielony (jakby komu przyszło do głowy parkowanie na zieleńcach) ma być zagospodarowany pod strefę fitness (alejki, siłki itp. w końcu to "osiedle fitness z fontanną" :D ). Dodatkowo teren wokół będzie sporym placem budowy przez najbliższy czas. Poza osedlem też się na krzywy ryj nie zaparkuje, bo naprzeciw jest komenda straży miejskiej (powodzenia).
Generalnie, nie mam pojęcia, gdzie będą parkować osoby bez wykupionego miejsca :P

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: grazynka » 23 sie 2018, 16:25

ataman pisze:Nie mogę tego znaleźć nigdzie (wiem, że pewnie gdzieś jest), ale może ktoś podpowie, jaki jest współczynnik miejsc postojowych na osiedlu Vista od dewelopera Lokum?

Tak sobie trafiłam na to:
biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/dzialka-przy-ul-walerego-slawka-za-ogrodzeniem-wkrotce-ruszy-budowa_18777.html
W całym projekcie mamy współczynnik około 0,7
ale pamiętam coś o 1,0 dla całości - możliwe, że to był kit przy sprzedaży...


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: tiger76 » 23 sie 2018, 17:24

Deweloper twierdzi, że to czy będzie można parkować na ciągach pieszych 4 czy 2 kołami zależy od wspólnoty. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie bo skończy się na blokowisku zastawionym z każdej strony autami

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Biedronka » 20 wrz 2018, 23:25

Odbiory dopiero sie zaczely, a cala droga dojazdowa juz zastawiona, nie da rady sie wyminac autami, miejsca naziemne przyblokowane, a deweloper grodzi ostro i ciasno budynki... W garazu podziemnym na razie spokoj i mam nadzieje, ze nikomu nie przyjda do glowy glupotki jak np. parkowanie na nie swoim lub zastawianie dojazdu do miejsc/garazu 8-)

Niesia
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:14

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Niesia » 21 wrz 2018, 10:18

To niestety prawda, bardzo mało miejsca do parkowania, a praktycznie wszystkie naziemne miejsca zablokowane przez firmy remontowe i od odbiorów mieszkań.. ciasno, a to dopiero początek odbiorów. :(

dominikaka
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2018, 21:05

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: dominikaka » 21 wrz 2018, 11:17

Nie rozumiem tego grodzenia każdego z etapów osobno... Mniejsze mieszkania mają dostać parking przy drugim etapie, jak będzie wyglądało wtedy dojście do własnego auta? I jak będzie zrobiona np. zapowiadana ścieżka do biegania, która na makietach była przez całe osiedle?
Z tego co kojarzę na żadnym planie nie było ogrodzenia między etapami, mieszkańcy mają na to jakiś wpływ?

Niesia
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:14

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Niesia » 21 wrz 2018, 12:06

Myślę, że to ogrodzenie jest po to aby zabezpieczyć dalsze części budowy, trochę też dla naszego bezpieczeństwa. Zaraz po drugiej stronie ogrodzenia będą trwały prace budowlane więc pewnie dlatego jest tak ciasno grodzone. Pewnie po zakończeniu kolejnych etapów i to ogrodzenie będzie zmienione (usunięte) ale to wyłącznie moje domysły..


Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Biedronka » 21 wrz 2018, 12:26

Obecnie stawiane ogrodzenie jest tylko chwilowe na czas budowy pozostalych etapow osiedla (wynika to z bezpieczenstwa, zeby mieszkancy nie lazili i nie parkowali na placu budowy, oraz faktu, iz wg umowy osiedle ma byc ogrodzone, jednak z powodu opoznien w budownie pozostalych etapow, nie mozna z tym czekac, bo dewelo z umowy musi sie wywiazac).

Najlepsza jest uliczka od strony domkow - tam dwa auta raczej sie swobodnie nie mina :?:
Wg mnie tam obecnie nie ma warunkow na parkowanie poza wyznaczonymi miejscami. Musi byc mozliwosc swobodnego wjazdu i wyjazdu na osiedle, dostepu do naziemnych miejsc parkingowych/garazu, przejazdu smieciarki do wiat itd. Niby straz miejska jest po drugiej stronie ulicy w razie czego, ale licze, ze jednak nie bedzie potrzebna...

Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Liczba miejsc postojowych na mieszkanie na osiedlu Lokum Vista Kraków

Postautor: Patryk83 » 22 wrz 2018, 18:16

Biedronka pisze:Obecnie stawiane ogrodzenie jest tylko chwilowe na czas budowy pozostalych etapow osiedla (wynika to z bezpieczenstwa, zeby mieszkancy nie lazili i nie parkowali na placu budowy, oraz faktu, iz wg umowy osiedle ma byc ogrodzone, jednak z powodu opoznien w budownie pozostalych etapow, nie mozna z tym czekac, bo dewelo z umowy musi sie wywiazac).

Najlepsza jest uliczka od strony domkow - tam dwa auta raczej sie swobodnie nie mina :?:
Wg mnie tam obecnie nie ma warunkow na parkowanie poza wyznaczonymi miejscami. Musi byc mozliwosc swobodnego wjazdu i wyjazdu na osiedle, dostepu do naziemnych miejsc parkingowych/garazu, przejazdu smieciarki do wiat itd. Niby straz miejska jest po drugiej stronie ulicy w razie czego, ale licze, ze jednak nie bedzie potrzebna...


Dokładnie tak jak piszesz, obecnie stawiane ogrodzenie jest tymczasowe ze względów bezpieczeństwa. Jedynie brama i kawałek ogrodzenia przy lokalach użytkowych jest tym właściwym.

Ja mam nadzieję, że nie dojdzie do parkowania na ciągach pieszych i gdzie popadnie bo każdy kto kupował mieszkanie miał świadomość jak wygląda kwestia przyszłego parkowania. Najważniejsze to fakt, że drogi muszą być drożne na wypadek przyjazdu straży pożarnej.

Wg. moich informacji w tym roku raczej nie zacznie się budowa kolejnego etapu. Majchrowski wstrzymał wydawanie pozwoleń na budowy do końca roku. Niestety nieznana jest także data przebudowy skrzyżowania Walerego / Puszkarska gdzie teoretycznie ma powstać sygnalizacja świetlna. ZIKiT ma ważniejsze sprawy jak likwidacja miejsc postojowych na Kazimierzu i zamykanie poszczególnych dzielnic dla aut z zewnątrz



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości