Usterki w częściach wspólnych bloku / na terenie osiedla do zgłoszenia - os. Vista

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
ataman
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2018, 15:40

Usterki w częściach wspólnych bloku / na terenie osiedla do zgłoszenia - os. Vista

Postautor: ataman » 23 lip 2018, 11:47

Cześć, zakładam temat, w którym można by wpisywać informacje o ewentualnych usterkach w częściach wspólnych, w samych blokach, jak i na terenie osiedla, które powinniśmy zgłosić deweloperowi Lokum i domagać się ich naprawy. Warto to chyba mieć zebrane w jednym miejscu, żeby dało się szybko i łatwo zweryfikować, co się dalej dzieje z tymi zgłoszeniami :)


japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: Usterki w częściach wspólnych bloku / na terenie osiedla do zgłoszenia - os. Vista

Postautor: japko » 10 wrz 2018, 14:10

Jest usterka, którą warto zgłosić przy odbiorach, a o której pisał sąsiad na grupie Siesty, mam nadzieję, że się nie obrazi, że to wklejam ;)
Już pisałem o tym przy okazji zdjęć z budowy, ale się powtórzę - zwróćcie uwagę na odbiorach na wycieraczki przed wejściami, mają bardzo duże oczka. Brzydko wyszły, a przede wszystkim są niebezpieczne dla osób chodzących na obcasach, a w szpilkach to już samobójstwo. Zmierzyłem oczko wycieraczki ma ponad 3x3cm, a wg przepisów:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:
DZIAŁ VII - Bezpieczeństwo użytkowania
§ 294. 2. "Wpusty kanalizacyjne oraz ażurowe osłony otworów w płaszczyźnie chodnika lub przejścia przez jezdnię powinny mieć odstępy między prętami lub średnice otworów nie większe niż 20 mm."

Wycieraczka jest ażurową osłoną otworu w płaszczyźnie chodnika. Proponuję, żeby dla naszego bezpieczeństwa zgłaszać to na odbiorze jako wadę do poprawienia.
Dopuszczalne 2x2cm to i tak dość dużo, normalna wycieraczka ma oczko może 3x1cm.
Czy sąsiad od odbiorów, Rafał M., potwierdza, że trochę przegięli i można zawalczyć?

Rafał M.: Potwierdzam, wg mnie można to spokojnie zgłaszać.

Obrazek
fot. Jarek Matla

muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Usterki w częściach wspólnych bloku / na terenie osiedla do zgłoszenia - os. Vista

Postautor: muka » 10 wrz 2018, 17:46

A takie biedne uschnięte kwiatki też się nadają do zgłoszenia?
Poza tym więcej na tym zdjęciu jest niepokojącego, ta rynna, która będzie zalewać te kwiatki, i ta wnęka z tą niedopasowaną skrzynką, aż oczy bolą.
Obrazek



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości