Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: Biedronka » 21 sie 2018, 19:04

tiger76 pisze:Przepraszam, ale gdzie chcesz wkuć rurki jeśli z jednej strony masz żel-beton, a z drugiej za wąską ścianę :?:

W sufit, wiesz? 8-)
Niech uzytkownik "anczej" ci wytlumaczy - on pisal nizej, ze bedzie chowal rurki w sciany, a nie ja, wiec czemu mnie pytasz?
Jak zwykle byle sie dowalic, ech... Zajmij ty sie swoim mieszkaniem, a o moje sie juz tak nie martw - mam juz fachowcow ;)


anczej
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2018, 21:27

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: anczej » 22 sie 2018, 9:42

A od kiedy nie można wkuć rurek w żelbet? Faktycznie przypierdzielasz się do wszystkich forumowiczów, szykuje się społeczniak na osiedlu.

Wkuwanie w żelbet to sprawa umowna, można i nie można, każdy deweloper inaczej to akceptuje, w moim mieszkaniu rurki od grzejnika są wkute w ścianie. O wodzie i kanalizacji już zapomnieli. Najważniejsze, nie można wycinać drutów zbrojeniowych i wybrać więcej niż 25% szerokości ściany ;) najmniej żelbet ma 24cm, matematykę zostawiam Tobie. A ścianka " za wąska" ma minimum 8cm-12cm + tynk, rurki z otuliną 3cm kanalizacja 5cm...

japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: japko » 22 sie 2018, 12:26

W sumie w kuchni to ja bym nie wkuwał. W końcu zasłonią to szafki, a jeśli to byłaby jedyna ingerencja w ścianę to szkoda nadkładać roboty, żeby potem gipsować całą ścianę.
Jeśli chodzi o ściany w łazienkach to nie wszędzie jest żelbet. Po zewnętrznej widać, że od wyższych pięter są bloczki.
Obrazek


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: tiger76 » 22 sie 2018, 15:42

anczej pisze:A od kiedy nie można wkuć rurek w żelbet? Faktycznie przypierdzielasz się do wszystkich forumowiczów, szykuje się społeczniak na osiedlu.

Wkuwanie w żelbet to sprawa umowna, można i nie można, każdy deweloper inaczej to akceptuje, w moim mieszkaniu rurki od grzejnika są wkute w ścianie. O wodzie i kanalizacji już zapomnieli. Najważniejsze, nie można wycinać drutów zbrojeniowych i wybrać więcej niż 25% szerokości ściany ;) najmniej żelbet ma 24cm, matematykę zostawiam Tobie. A ścianka " za wąska" ma minimum 8cm-12cm + tynk, rurki z otuliną 3cm kanalizacja 5cm...

Przykre, że nie rozróżniasz pytania od przypierdzielania się, ale to nie mój problem

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: tiger76 » 22 sie 2018, 18:04

Biedronka pisze: mam juz fachowcow ;)

Ja mam trzy ekipy i się nie chwałę ;) Jak znam swoje szczęście to Biedronka będzie moją sąsiadką :lol:

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: Biedronka » 23 sie 2018, 12:16

tiger76 pisze:Ja mam trzy ekipy i się nie chwałę ;) Jak znam swoje szczęście to Biedronka będzie moją sąsiadką :lol:

Patrzac obiektywnie, to faktycznie miałbys naprawde duze szczescie ;)
Gorzej mialabym ja z toba za sciana... :?

dominikaka
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2018, 21:05

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: dominikaka » 28 sie 2018, 21:41

A orientuje się ktoś, czy wyburzenie kawałka ścianki jest możliwe na etapie wykończenia? Czy deweloper nie będzie miał z tym problemów i czy to w ogóle fizycznie możliwe?
Chodzi o taki fragmencik (zaznaczony na czerwono)
scianka.png
scianka.png (91.87 KiB) Przejrzano 8419 razy


Znajoma usuwała tego typu ściankę po sugestii ekipy wykończeniowej, ale to całkiem inne mieszkanie i deweloper.

blejj
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2018, 10:29

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: blejj » 29 sie 2018, 7:38

dominikaka pisze:A orientuje się ktoś, czy wyburzenie kawałka ścianki jest możliwe na etapie wykończenia? Czy deweloper nie będzie miał z tym problemów i czy to w ogóle fizycznie możliwe?
Chodzi o taki fragmencik (zaznaczony na czerwono)
scianka.png


Znajoma usuwała tego typu ściankę po sugestii ekipy wykończeniowej, ale to całkiem inne mieszkanie i deweloper.

z tego co ja sie orientuje, wydurzyc mozna wszystko co sie chce, tylko na taki element ktory zmienimy znacznie - tracimy rękojmie.

Wyburzenie takiego kawalka sciany najprawdopodobniej spowoduje utrate rękojmi na cala scianke.

Oczywiscie prosze sie upewnić u dewelopera - proponuje kontakt z oddziałem sprzedaży.


anczej
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2018, 21:27

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: anczej » 29 sie 2018, 9:42

Możesz spokojnie ciachać ścianki działowe, nie przejmowałbym się żadną rekojmią, bo nawet jeśli coś się stanie po odbiorze mieszkania związanego ze ścianą, gładzią, tynkami jest to walka z wiatrakami i nic nie udowodnisz. Będzie się to ciągnęło miesiącami, aż sam poprawisz. Moim zdaniem lepiej uważać na elektrykę i hydraulikę, jedyne rzeczy gdzie można udowodnić błąd dewelopera i wykonawcy.

Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Czy zmiany w nowym mieszkaniu trzeba zgłaszać deweloperowi / administracji - os. Viasta

Postautor: Patryk83 » 29 sie 2018, 13:26

dominikaka pisze:A orientuje się ktoś, czy wyburzenie kawałka ścianki jest możliwe na etapie wykończenia? Czy deweloper nie będzie miał z tym problemów i czy to w ogóle fizycznie możliwe?
Chodzi o taki fragmencik (zaznaczony na czerwono)
scianka.png


Znajoma usuwała tego typu ściankę po sugestii ekipy wykończeniowej, ale to całkiem inne mieszkanie i deweloper.


Dominika, a zdradzisz jaki masz pomysł, który wiąże się z usunięciem tej ścianki :mrgreen: ? Klatka B1 czy B2 :P



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość