Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: tiger76 » 03 sie 2018, 13:05

Witam,

niech każdy oceni sam poniższą informację jaką otrzymałem od dewelopera

"W kwestii możliwości montażu klimatyzacji w mieszkaniu informuję, że zabronione jest ingerowanie w system elewacyjny obiektu, zakaz ten dotyczy również montażu jednostek klimatyzacji.

Niezastosowanie się do tych wytycznych będzie skutkowało utratą rękojmi."


Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: Dumel » 03 sie 2018, 14:39

To sprawa oczywista że zabronione jest montowanie w elewacji w prawie wszystkich krakowski inwestycjach.. montuje się jednostkę na balkonie dodatkowo na stopkach żeby nie oddawała wibracji..

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: tiger76 » 03 sie 2018, 17:03

Dumel pisze:To sprawa oczywista że zabronione jest montowanie w elewacji w prawie wszystkich krakowski inwestycjach.. montuje się jednostkę na balkonie dodatkowo na stopkach żeby nie oddawała wibracji..

Dowiedziałem się, że nie ma nawet opcji montażu klimatyzacji stojącej na balkonie, ponieważ nawet w tym przypadku trzeba wywiercić otwory w elewacji aby przeprowadzić rurki do skroplin i środka chłodzącego.

Zastanawiając się nad zakupem mieszkania w kilku lokalizacjach zdarzało mi się pytać o możliwość montażu klimatyzacji (na moje nieszczęście nie wiem jak tutaj zapomniałem o to zapytać) i w żadnym miejscu nie mieli z tym problemu.


magda_ksz
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:19

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: magda_ksz » 03 sie 2018, 17:30

tiger76 pisze:
Dumel pisze:To sprawa oczywista że zabronione jest montowanie w elewacji w prawie wszystkich krakowski inwestycjach.. montuje się jednostkę na balkonie dodatkowo na stopkach żeby nie oddawała wibracji..

Dowiedziałem się, że nie ma nawet opcji montażu klimatyzacji stojącej na balkonie, ponieważ nawet w tym przypadku trzeba wywiercić otwory w elewacji aby przeprowadzić rurki do skroplin i środka chłodzącego.

Zastanawiając się nad zakupem mieszkania w kilku lokalizacjach zdarzało mi się pytać o możliwość montażu klimatyzacji (na moje nieszczęście nie wiem jak tutaj zapomniałem o to zapytać) i w żadnym miejscu nie mieli z tym problemu.

W kilku inwestycjach dostaliśmy podobna informacje tj zakaz montażu klimatyzatora do elewacji bądź na dachu...ale montaż na balkonie był dopuszczalny

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: Biedronka » 03 sie 2018, 18:25

Proszę nie panikować - mail od Pani Patrycji:
"Jak najbardziej jest możliwość montażu klimatyzatora. Oczywiście bez ingerencji w elewację budynku. Jest zgoda na wyprowadzenie instalacji do przyłącza na zewnątrz, aby klimatyzator swobodnie stał na płytkach balkonu/loggi."
Zakładam, że zgoda na wyprowadzenie instalacji dotyczy właśnie przewiercenia się przez elewację. Na wyprowadzenie instalacji przez np. okno/drzwi balkonowe nie potrzebuję przecież zgody dewelo ;)
Rozumiem, że utrata rękojmi następuje, gdy ktoś po prostu powiesi sobie jednostkę zewnętrzną na elewacji.

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: tiger76 » 04 sie 2018, 13:17

Biedronka pisze:Proszę nie panikować - mail od Pani Patrycji:
"Jak najbardziej jest możliwość montażu klimatyzatora. Oczywiście bez ingerencji w elewację budynku. Jest zgoda na wyprowadzenie instalacji do przyłącza na zewnątrz, aby klimatyzator swobodnie stał na płytkach balkonu/loggi."
Zakładam, że zgoda na wyprowadzenie instalacji dotyczy właśnie przewiercenia się przez elewację. Na wyprowadzenie instalacji przez np. okno/drzwi balkonowe nie potrzebuję przecież zgody dewelo ;)
Rozumiem, że utrata rękojmi następuje, gdy ktoś po prostu powiesi sobie jednostkę zewnętrzną na elewacji.

Jest tylko jeden problem, Pani Patrycja pomimo, że bardzo sympatyczna nie ma nic do powiedzenia w powyższej kwestii. Proszę o kontakt z Panią Martą T. z obsługi posprzedażowej. Otrzymałem dwukrotnie informację, że nie ma możliwości montażu klimatyzacji wiszącej ani stojącej na balkonie ze względu na ingerencję w elewację (np. wisząca klimatyzacja, przewiercenie elewacji aby odprowadzić skropliny itd.)

Owszem w tym wypadku jedyną opcją wydaje się przewiercenie ramy okna lub drzwi balkonowych. Dlatego zdecyduj się elewacja czy rama okna bo piszesz w poście o jednym i drugim ;)

Biedronka
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2018, 19:20

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: Biedronka » 04 sie 2018, 17:17

Dalej podtrzymuje swoje stanowisko 8-)

Pani Patrycja jest z dzialu sprzedazy i takiej informacji mi udzielila przy sprzedazy mieszkania (slownej i pisemnej). Jesli wprowadzila mnie w blad (niedopowiedzeniem/dwuznacznoscia), to ona ma problem nie ja - tutaj zadzialaja juz ogolne prawa konsumenta, wiec tym sie nie przejmuje.

Pomijajac juz sprawe klimy, przykre troche, ze im blizej odbiorow, tym dewelo odwala coraz wieksza maniane, dezinformacje i ma swoich klientow troche za jakies zyciowe przegrywy - radze wszystkim dobrze sie przygotowac do odbiorow ;)

japko
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2018, 21:47

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: japko » 04 sie 2018, 19:11

Ja bym wprost powiedział, że robią z nas idiotów. Odpowiedzi na maile są śmieszno-straszne, manipulacja niskich lotów, czyli jak odpisać, żeby tylko wprost nie odpowiedzieć na pytanie. Czuję się zażenowany.


józiek
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:28

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: józiek » 04 sie 2018, 19:22

japko pisze:Ja bym wprost powiedział, że robią z nas idiotów. Odpowiedzi na maile są śmieszno-straszne, manipulacja niskich lotów, czyli jak odpisać, żeby tylko wprost nie odpowiedzieć na pytanie. Czuję się zażenowany.

Dokładnie, popieram wszystkich przedmówców. Deweloper się zachowuje tak jakby zebrał kasę i radźcie sobie sami. Również wysłałem zapytanie odnośnie zmian w mieszkaniu to bardziej mnie nastraszyli, że stracę rękojmię niż pomogli, a pytałem tylko o rzeczy, które nie powinny robić problemów. Pytanie też o terminy odbiorów też lakoniczna odpowiedz "jak będą gotowe". Dramat.

Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Montaż klimatyzatora / klimatyzacja w mieszkaniu - osiedle Vista Kraków

Postautor: Patryk83 » 05 sie 2018, 13:39

Może czas poinformować Wrocław o tym co tutaj się dzieje ? Ja rozumiem, że panie z działu obsługi mogą być zmęczone odpowiadaniem na setki pytań, ale unikanie jednoznacznej odpowiedzi, dezinformowanie, niekulturalne zachowanie przestają mi się podobać :evil:



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości