[Bud. B] Terminy przeniesienia własności nieruchomości / mieszkań - os. Vista Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Ela
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2018, 9:42

[Bud. B] Terminy przeniesienia własności nieruchomości / mieszkań - os. Vista Kraków

Postautor: Ela » 18 lis 2018, 16:08

Poruszacie Panstwo mało istotne sprawy.Czy nie dziwi Panstwa przeciąganie terminu przeniesienia wlasnosci nieruchomosci za ktore w większości zapłaciliście już dawno lub tez macie zobowiązania w banku na wiele lat.(jest co prawda zastrzeżony termin do 03.2019 r ale mnie dziwi bo nie wiem jaka jest przeszkoda i w rezultacie właścicielem nieruchomosci jest dalej Lokum, dla mnie np jest to niepokojące i niekofortowe)


muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: [Bud. B] Terminy przeniesienia własności nieruchomości / mieszkań - os. Vista Kraków

Postautor: muka » 15 mar 2019, 11:47

Ela pisze:Poruszacie Panstwo mało istotne sprawy.Czy nie dziwi Panstwa przeciąganie terminu przeniesienia wlasnosci nieruchomosci za ktore w większości zapłaciliście już dawno lub tez macie zobowiązania w banku na wiele lat.(jest co prawda zastrzeżony termin do 03.2019 r ale mnie dziwi bo nie wiem jaka jest przeszkoda i w rezultacie właścicielem nieruchomosci jest dalej Lokum, dla mnie np jest to niepokojące i niekofortowe)


Przeciągnie do oporu wynikało z tego, że Lokum chciało uzyskać pozwolenie na budowę kolejnych bloków nie mając żadnych sąsiadów (prócz okolicznych domów), którzy mogliby wnieść odwołanie do wydanego pozwolenia.
Na szczęście im to nie wyszło i dzięki temu będziemy mieli prawo głosu (oczywiście tylko w przypadku bloków, które urząd uzna za powstające w "obszarze oddziaływania"), gdyby chcieli robić wałki (a chcą).

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: [Bud. B] Terminy przeniesienia własności nieruchomości / mieszkań - os. Vista Kraków

Postautor: Xaron » 15 mar 2019, 12:48

A to nie jest tak że to pełnomocnictwo od dewelopera powoduje iż informacje te mogą do Państwa nie dotrzeć ? (tam chyba jest zapis że wszystkie dokumenty kierowane będą do Wrocławia w tym temacie).
Dodatkowo dodam że widziałem decyzje odnośnie pozwolenia na budowę drugiego etapu Visty, i widziałem tam bardzo dużo niedociągnięć ze strony dewelopera. Np: współczynnik miejsc postojowych 0.74, garaż bez samodzielnego wjazdu (wjazd na styku ścian z sąsiednim budynkiem) itp.


muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: [Bud. B] Terminy przeniesienia własności nieruchomości / mieszkań - os. Vista Kraków

Postautor: muka » 15 mar 2019, 12:58

Xaron pisze:A to nie jest tak że to pełnomocnictwo od dewelopera powoduje iż informacje te mogą do Państwa nie dotrzeć ? (tam chyba jest zapis że wszystkie dokumenty kierowane będą do Wrocławia w tym temacie).
Dodatkowo dodam że widziałem decyzje odnośnie pozwolenia na budowę drugiego etapu Visty, i widziałem tam bardzo dużo niedociągnięć ze strony dewelopera. Np: współczynnik miejsc postojowych 0.74, garaż bez samodzielnego wjazdu (wjazd na styku ścian z sąsiednim budynkiem) itp.

Tak, lektura mrozi krew w żyłach.

Ogólnie my jesteśmy stroną jako właściciele lokali, oni nie mogą sobie tego zablokować, ponieważ regulują to przepisy.
Organ administracji architektoniczno-budowlanej zobligowany jest do ustalenia w pierwszej kolejności kręgu stron w postępowaniu zmierzającym do wydania pozwolenia na budowę. Stroną w postępowaniu o wydanie pozwolenia na budowę jest inwestor oraz każdy właściciel, użytkownik wieczysty bądź zarządca nieruchomości znajdującej się w obszarze oddziaływania obiektu. Na tym etapie ustalenie, kto jest inwestorem, nie napotyka żadnych trudności, gdyż zawsze będzie to podmiot, który złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a który następnie będzie adresatem wydanej w tym przedmiocie decyzji. W odniesieniu do pozostałych stron kluczowe jest ustalenie, czy określony podmiot ma tytuł prawny do nieruchomości (w postaci prawa własności, użytkowania wieczystego czy też trwałego zarządu), przy czym wymaga się, aby ta nieruchomość znajdowała się w "obszarze oddziaływania obiektu". Przez "obszar oddziaływania obiektu" należy rozumieć teren wyznaczony w otoczeniu obiektu budowlanego na podstawie przepisów odrębnych, wprowadzających związane z tym obiektem ograniczenia w zagospodarowaniu tego terenu. Nie ma zatem znaczenia, czy zachodzi tutaj sąsiedztwo, ani to, czy jest ono bezpośrednie, gdyż obszar oddziaływania obiektu może obejmować tereny dalej położone, natomiast istotne jest, aby "oddziaływanie" było powiązane z przepisami odrębnymi.(...)

http://www.prawo-budowlane.com.pl/sasia ... znan-lodz/



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości