Xaron pisze:A to nie jest tak że to pełnomocnictwo od dewelopera powoduje iż informacje te mogą do Państwa nie dotrzeć ? (tam chyba jest zapis że wszystkie dokumenty kierowane będą do Wrocławia w tym temacie).
Dodatkowo dodam że widziałem decyzje odnośnie pozwolenia na budowę drugiego etapu Visty, i widziałem tam bardzo dużo niedociągnięć ze strony dewelopera. Np: współczynnik miejsc postojowych 0.74, garaż bez samodzielnego wjazdu (wjazd na styku ścian z sąsiednim budynkiem) itp.
Tak, lektura mrozi krew w żyłach.
Ogólnie my jesteśmy stroną jako właściciele lokali, oni nie mogą sobie tego zablokować, ponieważ regulują to przepisy.
Organ administracji architektoniczno-budowlanej zobligowany jest do ustalenia w pierwszej kolejności kręgu stron w postępowaniu zmierzającym do wydania pozwolenia na budowę. Stroną w postępowaniu o wydanie pozwolenia na budowę jest inwestor oraz każdy właściciel, użytkownik wieczysty bądź zarządca nieruchomości znajdującej się w obszarze oddziaływania obiektu. Na tym etapie ustalenie, kto jest inwestorem, nie napotyka żadnych trudności, gdyż zawsze będzie to podmiot, który złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a który następnie będzie adresatem wydanej w tym przedmiocie decyzji. W odniesieniu do pozostałych stron kluczowe jest ustalenie, czy określony podmiot ma tytuł prawny do nieruchomości (w postaci prawa własności, użytkowania wieczystego czy też trwałego zarządu), przy czym wymaga się, aby ta nieruchomość znajdowała się w "obszarze oddziaływania obiektu". Przez "obszar oddziaływania obiektu" należy rozumieć teren wyznaczony w otoczeniu obiektu budowlanego na podstawie przepisów odrębnych, wprowadzających związane z tym obiektem ograniczenia w zagospodarowaniu tego terenu. Nie ma zatem znaczenia, czy zachodzi tutaj sąsiedztwo, ani to, czy jest ono bezpośrednie, gdyż obszar oddziaływania obiektu może obejmować tereny dalej położone, natomiast istotne jest, aby "oddziaływanie" było powiązane z przepisami odrębnymi.(...)
http://www.prawo-budowlane.com.pl/sasia ... znan-lodz/