HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Wielicka - Rydygiera, za którą odpowiada deweloper HSD Inwestycje. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
mlody84
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2019, 23:29

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: mlody84 » 12 lut 2019, 23:43

Dzień dobry, dobry wieczór

Jak wielu z Państwa kupiłem mieszkanie przy ulicy Rydygiera. Ja osobiście kupiłem mieszkanie w etapie 1 - 36m2 oraz w etapie 2 - 20m

Jeżeli chodzi o fakty to wg mnie

1) Kontakt z biurem przy zakupie mieszkań - bardzo dobry
2) Kontakt z biurem zarówno poprzez telefon jak i email bez żadnych problemów
3) Opóźnienie przy etapie pierwszym faktycznie było ;/
4) Opóźnienie w działaniu wind faktycznie było ;/ (większe koszty wniesienia materiałów budowlanych) (w moim przypadku 350zł tyle Pracownicy Hoff wzięli za wniesienie)
5) Blok wygląda bardzo ładnie jak na wizualizacjach (nowoczesna bryła)
6) Rury kanalizacyjne wystawały u mnie w łazience myślę że jakieś 2-3cm (u mnie wykonawca to zmienił - mój koszt około 200zł)
7) Próg u mnie w mieszkaniu jest w salonie jak i sypialni - u siebie w domu niemam progu. Może to zabrzmi dziwnie - ale szczerze to ten próg mi się osobiście podoba ponieważ idealnie pod oknem weszła mi listwa przy podłogowa, taka sama która jest na innych ścianach, a w domu mam na równo z tarasem i już pod oknem zmieściła się albo listwa metalowa która się wytarła po latach, albo odszedł silikon.
8) Klatki na dzień 10.02.2019 - porysowane ściany, brudne podłogi (z informacji które ja posiadam, Deweloper ma odmalować, nakleic tapety i dokończyć wykańczanie klatek juz po największych remontach mieszkańców)

Reasumując na minus wg mnie

1) Opóźnienie, opóźnienie w działaniu wind = noszenie.
2) wystające rurki kanalizacyjne w łazience na wysokość 2-3cm

Reasumując na plus wg mnie:
1) Obsługa Klienta
2) Wygląd zewnętrzny bloku
3) Fajne wykończenie podłog na klatkach schodowych, skrzynki pocztowe z nierdzewki, oraz fajne szkrzynki na klatkach
4) Brak problemów ze zmianami elektrycznymi, wylewki ok, tynki ok, są nawietrzaki w oknach,

Dla mnie 8/10, uwagi zawsze są. Mam nadzieję że w drugim etapie nie będzie takiego opóźnienia i że windy będą działały wcześniej :)

Miłego mieszkania :)
Pozdrawiam


Sąsiadd
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, 13:22

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Sąsiadd » 13 lut 2019, 13:23

Witam
Ja również kupiłem mieszkanie w I etapie, około 70 metrów i generalnie jestem zadowolony.
Nie miałem żadnego problemu z kontaktem z biurem przy zakupie mieszkania i tak jest do dzisiaj. Oczywiście były czasami rożne problemy, ale jak tylko zgłosiłem temat to nie było problemu z jego rozwiązaniem. Mi osobiście również nie przeszkadza próg w pokojach czy salonie, ponieważ jak u "kolegi" powyżej listwa idealnie wpasowała się w całość i wygląda to po prostu ładnie. Nie rozpatruje tego w kategoriach problemu. Windy nie działały na starym roku, więc cały towar osobiście z pomocą rodziny oraz ekipy budowlanej dotarł tam na naszych rękach i na pewno było to uciążliwe, ale nikt z drugiej strony nie kazał nam tego robić i mogliśmy czekać, aż windy zostaną uruchomione. Pamiętam, że u wielu moich znajomych temat wyglądał dokładnie tak samo a niektórzy czekali znacznie dłużej niż my, więc kupując mieszkanie nie byłem nastawiony, że wszystko będzie na czas i nie był to dla mnie jakiś warunek. Klatki są zniszczone to fakt, ale sam widziałem wnosząc wiele razy rożne materiały itd. jak inne osoby-ekipy budowlane uważają a wręcz nie uważają. Najważniejsze jest to, że deweloper ma zamiar odmalować klatki, nakleić tapety itd, ale po największych remontach co jest logiczne i na duży plus. Wygład samego bloku dokładnie jak na wizualizacji i efekt finalny bardzo nam się podoba.
Reasumując zakup trafiony a wszystko będzie wyglądało naprawdę fajnie za kilka miesięcy jak większość osób wykończy mieszkania a klatki, korytarze itd. zostaną odnowione.

Pozdrawiam
Sąsiad

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: slawek » 27 mar 2019, 11:31

Wybrałem się ostatnio na spacer w tą okolicę i muszę przyznać, że wygląda to wszystko naprawdę nieźle.

Obrazek

Pierwszy etap już gotowy, zwracają uwagę to trójkątne balkony, coś charakterystycznego dla tego budynku i zwraca uwagę. Wydaje się, że wszystko jest wykończone w całkiem niezłym standardzie. Jakie opinie mają tu sami mieszkańcy na temat tego, może ktoś podzieli się na forum?

Obrazek

Sama okolica także całkiem przyjemna, ścieżka spacerowa, staw, sporo zieleni. Co więcej, przy budowie nowych budynków HSD-Arrow zachował sporo starych drzew, nawet takich, które rosły w granicy działki. Miejsce może się podobać, choć nieco na obrzeżach miasta. Za to w okolicy wyrósł niedaleko nowy Szpital Uniwersytecki w Krakowie - inwestycja na pewno przynosząca wiele miejsc pracy w tą okolicę, pod względem zakupu tam mieszkania, wydaje się na plus.

Obrazek

Drugi etap też już coraz bliżej ukończenia, część jego mieszkańców będzie miała widok na staw i zieleń, bo w Krakowie nie jest takie częste wcale. Oby wyglądał tak samo dobrze, jak pierwszy.


frezyjka
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 22:07

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: frezyjka » 16 lip 2020, 22:16

Czy zaglada tu ktos czasami z Investycji II na Rydygiera? Interesuje mnie wasze zdanie na temat oplat ktore musimy ponosic gdy tak naprawde nie mozemy jeszcze tam mieszkac. Czy to normalnie?

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: megi » 05 sty 2021, 23:49

frezyjka pisze:Czy zaglada tu ktos czasami z Investycji II na Rydygiera? Interesuje mnie wasze zdanie na temat oplat ktore musimy ponosic gdy tak naprawde nie mozemy jeszcze tam mieszkac. Czy to normalnie?

A tak z ciekawości, o jakie opłaty chodzi?



Wróć do „Wielicka - Rydygiera Kraków (Rżąka) od HSD Inwestycje - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości